Page 8 of 19 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 279

Thread: Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?

  1. #106
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Quote Originally Posted by vladu View Post
    аа аз вярвам безумно на това, което твърди дилъра - 8-10/100 градско в зависимост от стила каране.
    моето схващане е, че за 155 коня всичко под 11 е перфе.
    150кс дизел нямаш грижа да си много под 11/100
    155кс бензин - тия коне са при обороти, където 8-10 е мираж
    дилъра няма да ти каже друго, щот трябва да си пробута колата
    147 1.6 TS

  2. #107
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Абе аз Митото ТБ 155 коня като го карах в Италия си гореше 9,5-10 на извънградско като пич, хем никак не съм го газил, спокойно каране с 90-110 км/ч и инцидентни изрязвания при изпреварване.

    Тая работа с 8,5/100 градско е трудно постижима с дизел, камо ли с турбобинзин...

    А ето кво споделя един пич от немския форум, даже първите 1000 км, докато го е разработвал и не е вдигал над 4000 об/мин, разхода на извънградско не е паднал под 7-8 л/100

    http://www.alfisti.net/alfa-forum/ne...1-4-turbo.html

    Autobahn-Testverbräuche nach Bordcomputer:
    Konstant 140 km/h (Tempomat) 10,0 Liter/100km (Testfahrtstrecke: 50 km)
    Konstant 150 km/h (Tempomat) 12,6 Liter/100km (Testfahrtstrecke: 50 km)
    Durchschnittsgeschwindigkeit 135 km/h (gefahren bis max. 200 km/h nach Tacho): 13,5 Liter (Testfahrtstrecke: 120 km)
    Durchschnittsgeschwindigkeit 161km/h (gefahren bis max. 190 km/h nach Tacho): 15,7 Liter (Testfahrtstrecke: 80km)
    Durchschnittsgeschwindigkeit 183 km/h (immer voll auf dem Gas, bis Vmax): 22,7 Liter (Testfahrtstrecke: 60 km)
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #108

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Грешка. От 1985 г. с леки прекъсвания карам Алфи, и хич даже не ми е писнало и нямам никакво намерение да сменям марката. Даже напротив - все повече се убеждавам в правотата на избора си.

    Интересното е, че доста от автомобилните журналисти в България, че и по света, карат Алфи - а както знаете, те са карали практически всички коли на пазара. И имат много добра представа коя кола е добра и коя - не.
    айде сега , от Алфа по убаво нема , тва го знаем
    не искам да се заяждам с никой ама смятам че
    автомобилните журналисти както и повечето хора тук в форума карат Алфи просто щото Алфа е евтината алтернатива на БМВ , Хонда , Субару ,Лексъс и така нататък.... Пък някой като ми каже имам пари за БМВ и Лексъс ама карам Алфа щот съм фен умирам да се смея

  4. #109

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    айде сега , от Алфа по убаво нема , тва го знаем
    не искам да се заяждам с никой ама смятам че
    автомобилните журналисти както и повечето хора тук в форума карат Алфи просто щото Алфа е евтината алтернатива на БМВ , Хонда , Субару ,Лексъс и така нататък.... Пък някой като ми каже имам пари за БМВ и Лексъс ама карам Алфа щот съм фен умирам да се смея
    хич да не е, и аз умирам да се смея на някои от твоите постове...

    мога да си позволя и баварец, но сравнявайки двете коли, единственото предимство, което намерих беше, че бавареца е със задно (това понякога не е предимство) и че качеството на материалите за интериора е малко , но наистина малко по-добро от на алфата, за сметка на това е правена с грозната пръчица тройката, само купето по-става, ама то ми е непрактично... петицата вече идва съвсем друг ценови клас, ама и самата кола е в друга категория

    не генерализирай, не ти отива, имаш уж интелигентни постове, но това твойто инатене, че алфите са за хора с ограничен бюджет вече омръзва

  5. #110

    Talking

    ммм да , тройката е грозна викаш , новата C класа и тя отвратителна , Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш

    що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....

    в тая връзка ако някой се е насочил да си купува кола : http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3557562.html
    Last edited by SFINKS; 05-11-2008 at 11:38.

  6. #111
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....
    А ти що толкова тъпо сравнение правиш, че не се сещам. Естествено, че няма пари за C 55 AMG, ама явно на човека му харесва да кара 159 JTDm пред C класа 200 CDI. Вкусове всякакви. Да не би всички хора, които си купуват нови Алфи да не могат да си позволят съответните по характеристики модели на конкуренцията? Ако свалим нещата на още по-мизерно и долно ниво важи същото. За какво ми е да си купя БМВ 3ка 320 яката бегачка за същите пари като моята кола, след като не ми харесва? Дреме ми, че е по-здраво или едикакво си му е по-добро. Не ми харесва и тва е.

    Ти си ми любимеца в този форум. Явно не осъзнаваш колко е комплексарско да стоиш тук и да дебнеш да се заядеш с някой, понеже кара най-скапаните и евтини коли на света според теб. Доставя ти удоволствие сигурно просто да се заяждаш ей така за спорта, но не го осъзнаваш. А за еволюцията ти от италианска кола на японска немам думи. Ако случайно и погрешно си имал Алфа и после си решил да си купиш колата, която ти подхожда най-много - Корола дизел, те разбирам. Обаче тая еволюция от нещо красиво и доставящо удоволствие на супер грозна и уникално скучна и безлична кола не я разбирам. Ако за тебе колата е средство да се придвижваш и да си возиш семейството на почивка ок, но има хора, които още харесват удоволствието от шофирането, ценят красивите, макар и яко чупливи коли и искат като погледнат през прозореца колата си, да се усмихват.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #112

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    ммм да , тройката е грозна викаш , новата C класа и тя отвратителна , Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш

    що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....

    в тая връзка ако някой се е насочил да си купува кола : http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3557562.html

    е с това сравнение се изложи толкова лошо, че нямам думи

    къде ми слагаш ц55 и м-3 ?!?!?! първо ако имах пари за ц55 амг , щях да си взема не ц55 а ц 63, да не говорим, че въобще нямаше да си взема подобна кола, м-3 е перфектна технически, но не ме трогва като кола

    ама ти отиде в ценови клас където няма нищо общо... алфа в този ценови клас - НЯМА, затова и няма как да си взема алфа която да е еквивалент на тези коли, защото няма и алфа с такъв двиг. - 3.2 е най-голямото

    ц 200 цди или 320 не бих си взел никога, въпреки че както ти казах мога да си го позволя, първо мерца, ако не е въпросния ц55 ии ц63 е кола за чичковци, бмв-то не ме трогва нито като техника нито като визия нито по никакъв начин... едно на ръка, че е толкова масово, че немай на къде

    ти като имаш пари за корола, що взе корола ми не нещо друго, а ? или сега ще ми кажеш, че няма по-добро от корола в този ценови клас ? айде моля ти се дай го малко по-сериозно , че пак почна да се излагаш

    освен това - по улицата като карам хората не се обръщат след черните и бели тройки, а след 159ката, ФАКТ !

    ПП: само да те питам карал ли си ц200 дизел в дъжда в завой с не толкова разумна скорост ? аз - да , и беше ужасяващо, комбинацията на тракшън контрола и явно вродената нестабилност на задното и окачване беше отвратителна и правеше колата неуправляема
    Last edited by Stoyan Georgiev; 05-11-2008 at 12:09.

  8. #113

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш
    това къде го прочете да го казвам ?

    лексъс е хубава марка, просто не ми харесва като визия и като интериор , освен това съм фен на европейските коли

    а4 ми идва прекалено масово, иначе е кола, която наистина бих карал с удоволствие, въпреки, че личните ми впечатления от колите от концерна ВАГ не е перфектно

    имал съм възжможност да се докосна до всичко в класа, и избореа ми е такъв въз основа на това, че тази кола е най-подходяща за мен , според мен !

  9. #114

    Default

    мдааа, от Алфа по убаво нема
    само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е
    Last edited by SFINKS; 05-11-2008 at 12:31.

  10. #115
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    радвам се че съм ти любимец в форума ама пo спокойно моля те

    не си прав в тия неща дето си ги написъл , ама не ми се отговаря подробно че трябва 2 страници да изпиша
    Аз съм спокоен. Беседваме тука, всеки си излага мнението.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #116

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    мдааа, от Алфа по убаво нема
    само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е
    абе ти май четеш селективно - НАВСЯКЪДЕ КАЗВАМ ЗА МЕН бе човек, ти знаеш ли това какво значи ?

    решил съм , че алфата е колата, която ще взема и това е, решението не е било продуктувано по финансови причини, защото разлика в цената между еквивалентните немски модели - няма

    като динамични характеристики, комфорт и визия, алфата е това, което съм търсил, това съм взел

    айде моля ти се стига глупости говори, че ме е срам затова , че казах, че имап интелигентни постове...

  12. #117

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    мдааа, от Алфа по убаво нема
    само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е

    Като си докараш Тойотката до 80 000км ни пиши дали от ТМ ауто са се съгласили да ти сменят двигателя по гаранция....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #118

    Default

    Quote Originally Posted by KGB View Post
    Като си докараш Тойотката до 80 000км ни пиши дали от ТМ ауто са се съгласили да ти сменят двигателя по гаранция....
    няма да му се наложи, от TOYOTA ПО УБАВО НЕМА !!!

  14. #119

    Default

    хихихихи , ще ми го сменят ако е за смяна пич ,за мен не се притеснявай брат ми работи в Тойота ,с новите коли много по важно е какво и как ще се случи в сервиза на дилъра докато тече гаранцията отколкото каква точно нова кола ще купиш
    ти чукай на дърво или там на каквото чукаш да ти е наред Алфата което много ме съмнява че тогава може голямо гаранционно и след гаранционно дърво да изядеш

  15. #120

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    ти чукай на дърво или там на каквото чукаш да ти е наред Алфата което много ме съмнява че тогава може голямо гаранционно и след гаранционно дърво да изядеш
    ти ги знаеш нещата

Page 8 of 19 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •