Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 279

Thread: Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?

  1. #121

    Default

    Знам ги естествено , почти всички нови коли са малко или много дефектни , важното е ако стане нещо да можеш да разчиташ на гаранцията и сервиза нали така .
    Само за инфо бях си спукал задната броня , смяната и боядисването отне 24 часа
    Last edited by SFINKS; 05-11-2008 at 13:01.

  2. #122

    Default

    ТМ Ауто и гаранция.....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #123

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    Знам ги естествено , почти всички нови коли са малко или много дефектни , важното е ако стане нещо да можеш да разчиташ на гаранцията и сервиза нали така .
    Само за инфо бях си спукал задната броня , смяната и боядисването отне 24 часа
    защото ги има под път и над път като твойта, съответно могат да държат на склад,

    след пристигането на бронята с фара и една счупена пластмасова греда вътре ще бъде монтирано и боядисано за 2 работни дни ако имап предвид моя проблем (и това от сервиз в Б-с )

    бмв дето ми ги лансираш, един познат си спука предната броня и чака месец и половина докато му я оправят .. не ти говоря за оборотните модели от типа на тройки и петици

    ПП: вземи отговори на някой от нещата дето ти ги казах, че много удобно го отбягваш аргументирането че това е просто форум форум е, но прояви малко уважение и или отговаряй аргументирано или не се обаждай, при положение, че не си прав
    Last edited by Stoyan Georgiev; 05-11-2008 at 13:08.

  4. #124

    Default

    хиххи , държат на склад щото продават кам 100 пъти повече коли от Алфа
    а при теб каквото и да стане ще чакаш по 1 месец , ай сектир и гаранционното обслужване на Алфа да чакаш по месец и кусур
    нямам предвид твоя проблем , далеч съм от тва да злорадствам че някой си е блъснал колата , пък като ти решат проблема за 2 дни ше се похвалиш , не преди това
    Last edited by SFINKS; 05-11-2008 at 13:13.

  5. #125

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    хиххи , държат на склад щото продават кам 100 пъти повече коли от Алфа
    а при теб каквото и да стане ще чакаш по 1 месец , ай сектир и гаранционното обслужване на Алфа да чакаш по месец и кусур
    нямам предвид твоя проблем , далеч съм от тва да злорадствам че някой си е блъснал колата , пък като ти решат проблема за 2 дни ше се похвалиш , не преди това
    е за гаранционното обслужване не се чака месец и половина

    въпрос на сервизно обслужване каккто каза, за вагените знаеш ли по колко сме чакали докато им дойдат частите ?

    тук говорим за колата, но както и да е

    накой ден ако се видим на живо искам да ме убедиш да си купя друга кола в този клас, нали си търговец.. аз обеюавам да не съм предварително нагласен на контра

  6. #126
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by lazy View Post
    150кс дизел нямаш грижа да си много под 11/100
    155кс бензин - тия коне са при обороти, където 8-10 е мираж
    дилъра няма да ти каже друго, щот трябва да си пробута колата
    мръзелиф, ти нещо на въпреки ли ми говориш?
    иди карай па ми говори. все ми е тая колко харчи - важното е да ми е кеф. а мен се оказа, че ми е по-кеф с митковия турбобензин, отколкото с турбодизела ми. ясно мие , че оня няма да ми каже - кат те гледам как караш едно 14/100 градско ти е минимума.
    Last edited by vladu; 05-11-2008 at 21:38.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  7. #127
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    отделно ако Алфа толкова много лъжат за разхода (ако това, което кзва Пинко е истина, те лъжат точно между 1.5-2 пъти) само може да си правим лесно и бързи изводи за любимата марка.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  8. #128
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Сички лъжат, Владу, сички лъжат като дръти цигани...

    Преди седмица карах новата Остави'я в Чехия и даже и при най-икономичен стил на шофиране по междуградски пътища между Прага и Пилзен разхода на въпросния екземпляр бе над 9-9,5/100, при положение че според Шкода средния разход на тоя матор със 7-степенна DSG трансмисия е 6,3 л/100 км.

    И това е средния разход, за извънградско го дават даже 5,3 л/100 км, а градското - 8 л/100 км

    Тоест - вместо 5,3 разхода ми беше 9-9,5/100 - почти двойно повече

    Верно, маторчето е много добро, скоростната кутия с два съединителя и 7 степени е разкошотийка, ама разхода на гориво нема нищо общо с каталожните данни.

    Става дума за 1,4 TSI турбобинзин 122 коня със 7-степенна DSG трансмисия, при 6-степенната ръчка разхода е по-висок.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  9. #129

    Default

    Тъй като имам СОЛИДЕН опит с ТМ Ауто (имам две тойоти - Рав 4 и Камри) мога да кажа, че ако трябва да се сравняват Милано Моторс с ТМ Ауто, разликата е там че гаражчето на Тойота е светлинни години по-назад от сервиза на ММ, НО разлика в обслужването почти няма.

    Няма какво да се заблуждаваме, София Франс Ауто, ТМ Ауто, Булвария, Милано Моторс, Мото Пфое и още много много, като че ли са собственост на един и същи неудачник. Нямат хал хабер представа как се обслужва (забележете) клиент, не говорим за автомобили, става въпрос за услуга за която човек си плаща и то не малко...

    Едва ли има смисъл да си търсим правата щото на тех май не им дреме, те така или иначе си имат работа, факт е че сервизите са им пълни.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  10. #130
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    1.
    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    ммм да , тройката е грозна викаш , новата C класа и тя отвратителна , Лекъса пълна боза а , новото ауди а4 пък да не говорим колко е противно . И гроздето кисело викаш

    що си кривиш душата не мога те разбера , нищо срамно няма в тва че имаш пари за Алфа 159 а нямаш за C 55 AMG .... ма да твърдиш че си взел тая Алфа щот примерно ти харесвала повече от М3 , айде няма нужда . Алфата винаги е била бюджетен вариант за кола със "спортна" ориентация , а като се има предвид че печели много от младите клиенти само заради ламарините си .....

    в тая връзка ако някой се е насочил да си купува кола : http://dnes.dir.bg/2008/11/05/news3557562.html
    2.
    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    А ти що толкова тъпо сравнение правиш, че не се сещам. Естествено, че няма пари за C 55 AMG, ама явно на човека му харесва да кара 159 JTDm пред C класа 200 CDI. Вкусове всякакви. Да не би всички хора, които си купуват нови Алфи да не могат да си позволят съответните по характеристики модели на конкуренцията? Ако свалим нещата на още по-мизерно и долно ниво важи същото. За какво ми е да си купя БМВ 3ка 320 яката бегачка за същите пари като моята кола, след като не ми харесва? Дреме ми, че е по-здраво или едикакво си му е по-добро. Не ми харесва и тва е.

    Ти си ми любимеца в този форум. Явно не осъзнаваш колко е комплексарско да стоиш тук и да дебнеш да се заядеш с някой, понеже кара най-скапаните и евтини коли на света според теб. Доставя ти удоволствие сигурно просто да се заяждаш ей така за спорта, но не го осъзнаваш. А за еволюцията ти от италианска кола на японска немам думи. Ако случайно и погрешно си имал Алфа и после си решил да си купиш колата, която ти подхожда най-много - Корола дизел, те разбирам. Обаче тая еволюция от нещо красиво и доставящо удоволствие на супер грозна и уникално скучна и безлична кола не я разбирам. Ако за тебе колата е средство да се придвижваш и да си возиш семейството на почивка ок, но има хора, които още харесват удоволствието от шофирането, ценят красивите, макар и яко чупливи коли и искат като погледнат през прозореца колата си, да се усмихват.
    3.
    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    е с това сравнение се изложи толкова лошо, че нямам думи

    къде ми слагаш ц55 и м-3 ?!?!?! първо ако имах пари за ц55 амг , щях да си взема не ц55 а ц 63, да не говорим, че въобще нямаше да си взема подобна кола, м-3 е перфектна технически, но не ме трогва като кола

    ама ти отиде в ценови клас където няма нищо общо... алфа в този ценови клас - НЯМА, затова и няма как да си взема алфа която да е еквивалент на тези коли, защото няма и алфа с такъв двиг. - 3.2 е най-голямото

    ц 200 цди или 320 не бих си взел никога, въпреки че както ти казах мога да си го позволя, първо мерца, ако не е въпросния ц55 ии ц63 е кола за чичковци, бмв-то не ме трогва нито като техника нито като визия нито по никакъв начин... едно на ръка, че е толкова масово, че немай на къде

    ти като имаш пари за корола, що взе корола ми не нещо друго, а ? или сега ще ми кажеш, че няма по-добро от корола в този ценови клас ? айде моля ти се дай го малко по-сериозно , че пак почна да се излагаш

    освен това - по улицата като карам хората не се обръщат след черните и бели тройки, а след 159ката, ФАКТ !

    ПП: само да те питам карал ли си ц200 дизел в дъжда в завой с не толкова разумна скорост ? аз - да , и беше ужасяващо, комбинацията на тракшън контрола и явно вродената нестабилност на задното и окачване беше отвратителна и правеше колата неуправляема
    4.
    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    това къде го прочете да го казвам ?

    лексъс е хубава марка, просто не ми харесва като визия и като интериор , освен това съм фен на европейските коли

    а4 ми идва прекалено масово, иначе е кола, която наистина бих карал с удоволствие, въпреки, че личните ми впечатления от колите от концерна ВАГ не е перфектно

    имал съм възжможност да се докосна до всичко в класа, и избореа ми е такъв въз основа на това, че тази кола е най-подходяща за мен , според мен !
    5.
    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    мдааа, от Алфа по убаво нема
    само дето 99 % от хората дето си купуват коли не са на тва менение , ама те са супер заблудени сигурно и не са видели истината къде е
    6.
    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    абе ти май четеш селективно - НАВСЯКЪДЕ КАЗВАМ ЗА МЕН бе човек, ти знаеш ли това какво значи ?

    решил съм , че алфата е колата, която ще взема и това е, решението не е било продуктувано по финансови причини, защото разлика в цената между еквивалентните немски модели - няма

    като динамични характеристики, комфорт и визия, алфата е това, което съм търсил, това съм взел

    айде моля ти се стига глупости говори, че ме е срам затова , че казах, че имап интелигентни постове...
    7.
    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    хихихихи , ще ми го сменят ако е за смяна пич ,за мен не се притеснявай брат ми работи в Тойота ,с новите коли много по важно е какво и как ще се случи в сервиза на дилъра докато тече гаранцията отколкото каква точно нова кола ще купиш
    ти чукай на дърво или там на каквото чукаш да ти е наред Алфата което много ме съмнява че тогава може голямо гаранционно и след гаранционно дърво да изядеш

    1.Еееех бе момче младо със ЗЪБ, как твоята "умна" главица не разбра, че Алфа Ромео е за хора индивидуалисти,за хора със страст и собсвено излъчване, за хора с различен подход и поведение на пътя!!!
    Масовите 3-ки а4-ки и мергели по абсолютно никакъв начин немогат да те отличат от масата бе момченце, пък ти си карай твоята королка с която има нема всеки 3-ти е с такава и си мисли, че си велик.... шемет...

    Как не загря, че изпод униклано и красиво балансираните ламарини на алфа се крие нещо много съкровено, нещо необяснимо.....крие се ДУША!!!

    Ти за мен по абсолютно никакъв признак не се отличаваш и никога няма да се отличаваш от МАСАТА с 3-ките и голфовете момкоооо

    Сръвнението ти на 159 с Ц55 АМГ си е достойно за присмех и само по себе си говори за твоята некомпетентност....

    2.Колегата ДерМайстер се опитва да ти обясни, че истинските маняци избират алфа, защото тя ги кара да се чувстват специални и вщечатляващи...
    Защо ли ще ме попитш?
    Ами примерно защото в Пловдив има 3 бр. 147 с новия фейслифт и 1 от тях е моята и знаеш ли, от където и да мина всичко живо чупи шийни прешлени да се обръщат след нея...е това усещане тряяя ти кажа, че е некъф уникален медец и мехлем за душата

    За ме Свинки ти просто си едно дезиртьорче, едно заслепено от масовщината момченце, което по най-детински начин се опитва да оплюе любимата нам марка и то в нашия форум е тряя ти кажа, че от тук нататък, не те чака нищо добро сещай се....

    3.Много се излагаш верно....даже зверски...
    Иначе на Стоянчо

    4.А4 лично според мен е със супер странна задница, опитали са се да и придадат чара на А8, но доста неуспешно,вътре в купето пък се забелявза типичната за марката вдървеност....

    5.Намяш и ни най-малка идея колко си прав

    6.Абе човека за n-ти път ти казва, че за него по хубаво от Алфа нема бе момченце, само алфа му е на душата и на сърцето както и на всички нас.

    Аз лично съм карал много марки и модели коли, нооооо тряя ти кажа, че като Алфа 2-ра не съм срещал...необаснимо е!

    7.За здравината на Алфа, ше ти кажа че след 2004-та нещата се промениха драстично и Алфа, вече няма нищо общо със старите митове и легенди за марката
    Last edited by ЗМЕЯ!; 06-11-2008 at 01:54.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #131
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Сички лъжат, Владу, сички лъжат като дръти цигани...
    е добре де, няма ли ЕК да им го тури. за разхода предполагам могат да лъжат, но за емисиите едва ли.

    нищо де, четох, че излиза 2.0 дизела на Фиат и ще се слага в Делта, т.е. логично и в 149 (коята ще е с име ВеРо или СеРи сигурно, ма карай)
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  12. #132
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Quote Originally Posted by vladu View Post
    иди карай па ми говори. все ми е тая колко харчи - важното е да ми е кеф. а мен се оказа, че ми е по-кеф с митковия турбобензин, отколкото с турбодизела ми. ясно мие , че оня няма да ми каже - кат те гледам как караш едно 14/100 градско ти е минимума.
    да карам, да карам ... колко повече от 163кс турбо бензин да карам ? Дали не знам колко харчи, а ?
    Ако не си разбрал още - що си сравняваш дизела със 155кс бензин ? Сравни го тоя велик турбо бензин със същите коне турбо дизел, и като вървеж, и като разход пък после пак да говорим ... Такива като Пинко няма да те лъжат, сайтовете и автотърговците ги заеби ...
    147 1.6 TS

  13. #133
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    ооо бат - пий'с'мен.
    сравнявам квото имам. аз не правя дисекции на мотори.
    не казвам кое е по- и най-добро.
    аз казвам кое ми е по- и най- харесало - обикновен потребител съм.

    ок - харчело повече, ми всеки да си прави сметка. аз правя 8-12к км годишно - кво ме боли колко харчи. за мен е важно не толкова количеството, колкото качеството.

    другото е, че 155 коня дизела ще е по-тежък и по-скъп пък. Т.е. пак няма да имаме добра база за сравнение. А и не виждам изобщо база за сравнение, освен личното предпочитание и желание.
    Last edited by vladu; 06-11-2008 at 14:13.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  14. #134
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    и нали уж карането на Алфа е "инормъс фан" преди всичко. що пак го ударихме на разходи и кой е по- по- най-.

    дори нашия тойота приятел сфинкс си призна, че е взел тойота щот му писнало да прави алфа. но сигурно ще признае, че си му е било кеф да си я кара, когато е била здрава.
    Last edited by vladu; 06-11-2008 at 14:10.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  15. #135
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Quote Originally Posted by vladu View Post
    аз казвам кое ми е по- и най- харесало - обикновен потребител съм.
    Всички сме такива Просто е добре да се дава повече инфо, няма как да се сравняват 105кс дизел със 155кс бензин и да се твърди, че новите турбо бензини са некви извънземни
    147 1.6 TS

Page 9 of 19 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •