Page 16 of 19 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 279

Thread: Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?

  1. #226
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Зад волана на 159 всеки би се чувствал добре, всичко е направено едновременно удобно и стилно (без климатроника), но тази кола е 4+1. Много хора забравят останалите 4 места в автомобила. Теснотията прави този автомобил комфортен само за шофьора, това не е решение...
    А какво му е на климатроника? Просто в управление - всичко си е автоматично и работи много добре.

    Комфортен е не само за шофьора, а и за сидящият от дясно на шофьора. А отзад - чесно казано - изобщо не ме вълнува. Изглежда красиво и по принцип не е чак толкова неудобно.
    Истината е, че исках да си взема 2-местна кола - а дизайна на 159 е по приятен и завършен от на Брерата.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  2. #227

    Default

    за климатроника може би има предвид, че когато си включил първа/трета/пета и лоста малко се пречка на копченцата, но пък мен това не ем вълнува особено защото или карам на ауто, или го пипам изкл. рядко

    искам да ти кажа , че аз съм 1.90 и една вечер бях много изморен и дадох на приятел да кара , седнах отзад и при положение , че човека пред мен беше 1.80 и се чустваше удобно, аз се бях настанил много добре на задната седалка, никакви грижи нямах - да когато се накачулят трима на задната седалка става тесничко, но пък това се случва веднъж на 2 месеца и само в града - т.е. не е проблем

  3. #228

    Default

    е сега.... реално погледнато 147-цата предлога повече пространство и комфорт ако се возят 4 човека от 159-ката. Проверено и изпитано многократно.

    Позицията на шофьора е малко прекалено повдигната спрямо моя вкус, но все пак аз не съм от най-стандартните - 2 метра и 115 кг. и никак не ми е тясно в колата...

    за централната конзола мога да кажа само едно - ВЕЛИКА!!! уникална е! не знам какво ен ви кефи, бе хора ?!!? Мен това ме грабна жестоко в тази кола

  4. #229
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Бе не знам кво имате предвид под комфорт на задните седалки, ма съм сядал отзад и в 159 и в Делта, и мястото в Ланчата беше много повече, при това без да дърпам задната седалка назад (има и такава опция). Нито съм 2 метра, нито съм 140 килограма, като повечето от вас колеги , но 159, също като 156 ми се струва тесничка отзад... На мен пък ми се налага честичко да пътувам с хора на задната седалка и ми е много важно да не ме подпират нечии колена през облегалката. Така или иначе и при двете обезценката е зловеща, така че все тая коя ще купи човек.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #230
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Интериорът на 159 е уникално добре направен, а централната конзола и седалките според мен са с идеална ергономия. Разбира се, ако за теб удоволствието от шофирането е на първо място. ако не - купуваш си Рено или Мерцедес - в зависимост от възможностите.
    За задните седалки - возил съм се отзад в 159-ка и не ми беше тясно. Те и за 155-ците ми бяха говорили, че са тесни отзад, ама когото съм качил в моята вика - бахти удобната кола.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #231

    Default

    Или никога не сте се возили в 159 или колите ви стоят по гаражите... Никога не съм се качвал в по-тесен СЕДАН! Аз съм 1.80 и определено отзад ми е тясно, коленете опират не само в седалката ами навсякаде. Това с климатроника Стоян го уточни, но има и друго. А именно това, че климатика се включва когато си пожелае той, аз нещо ли не разбирам, повреден ли е н.з., но направо ме побърква. Относно централния тунел (конзола или там както се нарича), поддържам мнението на повечето от вас - СТРАХОТНА Е!!!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  7. #232

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Или никога не сте се возили в 159 или колите ви стоят по гаражите... Никога не съм се качвал в по-тесен СЕДАН! Аз съм 1.80 и определено отзад ми е тясно, коленете опират не само в седалката ами навсякаде. Това с климатроника Стоян го уточни, но има и друго. А именно това, че климатика се включва когато си пожелае той, аз нещо ли не разбирам, повреден ли е н.з., но направо ме побърква. Относно централния тунел (конзола или там както се нарича), поддържам мнението на повечето от вас - СТРАХОТНА Е!!!
    явно различни разбирания имаме, колега аз не се чуствам комфортно в джипове примерно, където все едно си седнал в хола и трябва да се протягаш

    а за отзад да ти е тясно, незнам как става филма , на мен ми е добре , дори зад моята седалка

  8. #233
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз мисля че водите безмислен спор,на който му е тясно,да не се вози отзад,в крайна сметка,аз си купувам колата за да я карам,а не да се возя отзад,най много да седна на дясната седалка,ако жената кара

    Иксам да ви споделя едно мое лично впечатление-например за мен БМВ 7 серия около 2000 г.е адски тясна и неудобна кола отзад,а тва ми било лимузина от премиум клас.Случката е с на Гиги 7-цата от София до Бургас,аз и Нено отзад се изръбихме честно.1-2 месеца след тази случка се возих пак в кола на Гиги,но 166-цата от София до Казанлък,е трябва да ви кажа че отзад в 166-цата е сто пъти по-удобно отколкото в БМВ-то
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #234

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    А какво му е на климатроника? Просто в управление - всичко си е автоматично и работи много добре.

    Комфортен е не само за шофьора, а и за сидящият от дясно на шофьора. А отзад - чесно казано - изобщо не ме вълнува. Изглежда красиво и по принцип не е чак толкова неудобно.
    Истината е, че исках да си взема 2-местна кола - а дизайна на 159 е по приятен и завършен от на Брерата.
    Особенно отзад 159 изглежда "много" "по-добре" от Брера.Имам и двата модела,но задната част на Брерата е в пъти по-красива и неслучайно тя е избрана за най-красиво купе в света през 2006г. Задната част на 159 с какво да я различа от Лансер,Сеат и пр. За разлика от предната по нищо същественно.Аз съм на 47г. и пак съм с две ръце за Брерата,а и виждам отношението на околните хора към двата модела. Различно е и то с видно предимство за Брерата. Говорим само за дизайна,все пак.
    Last edited by zlia; 11-01-2010 at 21:29.

  10. #235

    Default

    Някой наясно ли е с по точно с управлението на климатроника че наистина си тръгва когато поизка и при мен и когато не изкам да включен постоянно ме дразни.примерно при ГТВ-то има автоматичен режим още като запалиш и тръгва но съм го махнал този режим с определена комбинация на врътките и си го пускам ръчно но с 159-ката не мога се оправя.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #236
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Явно и тук има някаква комбинация,но не я знам,ще я разучиме с бат БобоСпоред мен можеби проблема идва оттам,ако карате на Фулл Ауто,аз карам на Ауто и нямам такива проблеми,компресора ми се пуска,само когато пусна Макс Дефф-за издухване на прозорците
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #237
    започва да се пристрастява Красимир's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Айтос
    Posts
    42

    Default

    Ауто то се изключва когато вънщната тем. е по-висока
    от зададената.

  13. #238

    Default

    а защо въобще го ползвате ауто-то ? аз една кола не съм видял, в която аутото да ми отговаря на това , което искам да бъде

    или може би то магически разгадава е ли ти е студено на краката или топло на главата?

  14. #239

    Default

    Проблемът е там че този уред наречен от дилърите климатроник, при това и двузонов, се държи ужасно неадекватно... Нагласяваш определена темп., изключваш всякакви ауто, мауто и тем подобни щуротии, но след 5 мин - НЕ!!! Той си иска "снежинката" да свети и тва е... Аз цъкам по-често тая проклета "снежинка" отколкото да сменям скоростите докато карам. Ако някой разкрие тази велика мистерия нека сподели, би трябвало всички да имаме този проблем. Поне аз имам наблюдение над три 159-ки (вкл. моята) и всичките притежават един и същ малоумен "климатроник"...
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  15. #240
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Проблемът е там че този уред наречен от дилърите климатроник, при това и двузонов, се държи ужасно неадекватно... Нагласяваш определена темп., изключваш всякакви ауто, мауто и тем подобни щуротии, но след 5 мин - НЕ!!! Той си иска "снежинката" да свети и тва е... Аз цъкам по-често тая проклета "снежинка" отколкото да сменям скоростите докато карам. Ако някой разкрие тази велика мистерия нека сподели, би трябвало всички да имаме този проблем. Поне аз имам наблюдение над три 159-ки (вкл. моята) и всичките притежават един и същ малоумен "климатроник"...
    Ми аз си карам на Ауто и съм доволен,нагласям си квото искам,и го чакам сам да почне да духа/започва,когато отлепи стрелката на температурата от 50 гр./,вследствие ако ми стане топло,просто си коригирам нещата.Пак казвам,компресора ми се пуска само когато пусна макс дефф
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 16 of 19 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •