Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 279

Thread: Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?

  1. #1
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?

    Колегите с гаранционните от Ауто Италия също могат да споделят впечатления относно проблемите които създават тези коли, основно имам предвид автомобили произведени 2005 година. Пускам тази тема защото очевидно проявявам интерес, като най-вероятният вариант ще е втора ръка от Германия. Има ли някой който вече е минал по този път и какво мога да очаквам от подобна кола?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    14

    Default

    Колега, аз имам наблюдения върху Алфа 159 1.9 JTS 2005г.
    Работя в рент-а кар фирма и Ауто Италия е част от холдинга в който е и фирмата в която работя.
    Колата е уникална спор няма, но въпреки всички трябва да призач че си иска своето.
    Дадохме колата на оперативен лизинг на един Италиянец в Бургас. Човека я гледаше повече от своя! Но на 60 хиляди км. заминаха тампоните на носачите, доста сериозно си заминаха ако трябва да съм честен. Естествено сменихме и носачите, с оперативния лизинг шега не бива! 340 лева на парче обаче!
    Друг сериозен проблем е електрониката. Натрупват се грешки в компютъра и след време цялата електроника отказва. Затова е препоръчително да се минава профилактично през сервиз 2-3 пъти годищно да се изчистват грешките с нужния софтуер. Операцията струва 100 кинта!
    Последния пример за проблемите в електрониката е от преди няколко дни.. Договора на италиянеца изтече и след 2 години и близо 90 хиляди км. човека си върна колата и тъй като вече не е гаранционна, я използваме за да правим трансфери из страната с шофьор. Услугата е доста скъпа но не това е важното. Преди няколко дни ходих лично на трансгер от Бургас до Хасково. Там преспахме и на сутринта Пловдив, София, и Обратно в Бургас. До софия всичко ок. Няма движениое колата спи. Но на връщане заваля невероятен дъжд. Имаше хора с джипове които спираха по магистралата защото ги беше страх да карат. Естествено някой от датчиците успя да се намокри и лампичката за двигателя светна моментално. Изгасна чак на следващия ден след като се прибрах в Бургас. Най вероятно датчика е изсъхнал! По време на дъжда обаче при преминаване със над 80 км през локва, водната струя се удря в резервоара и от там 1 секунда и половина след това, бензиновата помпа която преполагам е плаваща се изключва защото предполагам че там също има датчик. Представи си как караш със 130, минаваш през дълбока локва, с чисто нови гуми си и колата дори не трепва. И тъкмо излизаш от локвата и стъпваш на асфалта и се успокояваш, когато помпата спира и буквално се получава ефекта че си като завързан с въже. Колата прави опит да спре и почти забива муцуна в земята. Целия този процес трае също около секунда, и тъй като крака ти е на газта след тази секунда отново продължаваш да ускоряваш безпроблемно слъд като си намалил без да искаш с 15 км/ч.

    НО, все пак държа да подчертая че тази колка не е за всеки. Веднъж съм давал на баща ми да се качи в нея и тои се отказа. Свикнал бил човека да кара до 3 хиляди оборота. Е тя с 1.9 бензинов мотор то4но от 3500 4000 оборота и почва силата. Наистина мога да кажа че с тази кола се чувстваш цар на пътя. Взимал съм завочя от околовръстното на Пловдив по посока София ( Изхода за магистралата който е) със 160. Завоя е доста дълъг, и аз малко се поотпуснах, та гумиоте започнаха да свирят много приятно. Искам да ти кажа че купето остана в абсолютно хоризонтално положение през цялото време. Наистина УНИКАЛЕН АВТОМОБИЛ!
    А удоволствието което дава при шофиране е несравнимо.
    Ако си манияк, давай смело1 Не се замисляй! Да, ще има да се ядосваш когато влезеш в сервиз но повярвай ми заслужава си да седиш ако трябва по 2 седмици в сервиз за всеки две седмици каране. ( Не че ще ти се наложи де) Това го гарантирам на 100 %
    Просто автомобила е конструиран за да ти даде максимум удоволствие от шофирането а и повярвай ми единици ще са хорат които няма да се обърнат завистливо след теб!
    Успех, и ако вземеш такава пусни снимки да видим красавицата.
    Mercedes C230T 2.3 Elegance 97' - Лодката на дядо!

  3. #3
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Колега, благодаря за подробната информация. Това с електрониката ще го преживея някакси Иначе най-вероятно ще е дизел 1,9 150 кончета - да се надяваме че при тях тоя номер с помпата не става. Може въпреки всичко и да е бензин 1,9 пак заради акциза, пък и вървят по-евтино. Няма да пропусна възможността да се похваля, когато покупката стане факт.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #4

    Default

    Номера с "помпата" си е чисто задействане на VDCто....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5

    Default

    абе като си говорим за помпа

    казват ми някакви космически цени за горивната помпа на JTD-тата, които на всичкото огоре честичко се били разваляли при след гаранционни 159-ки ...

    има ли нещо верно в това ?

  6. #6

    Default

    То в БГрия бол след гаранционни 159ки....и хиляди от тях са минали през кварталния майстор разбирач :lol:

    Да не говориме, че първите 159ки започнаха да излизат от гаранция преди няколко месеца....

    Понеже Немските коли са "супер" здрави за това всички минаха на изобретената от ФИАТ и вградена за пръв път във Алфа Ромео система коман райл....

    Това колега можеш да и им го споменеш на всички тия дето говорят подобни глупости.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  7. #7

    Default

    Изяш ги Петко ...

    А отностно помпата и нейното "изключване", никак не съм съгласен... т'ва са пълни глупости, при аквапланинг колата губи контакт с пътя и се включва стабилизиращата програма - VDC, ESP и т.н.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  8. #8

    Default

    garvansky, я кажи на твойта 1.9 йтд разхода като по документи ли е ? интересно ми е

  9. #9
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev
    garvansky, я кажи на твойта 1.9 йтд разхода като по документи ли е ? интересно ми е
    Разгледай тук.

    http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... tmodel=159

    като цяло информацията е много достоверна
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  10. #10

    Default

    благодаря много, пинко

    значи като гледам градско 7-8 / 100

    ами не е зле, само да не се качва още повече дизела...

  11. #11
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    сайта е добър,ако е и вярна информацията де
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

  12. #12

    Default

    1.9ките не знам как са като разход, но нашата 2.4ка преди "чипа" беше около 11/12градско София....в момента след "чипа" е 9.5-10градско...

    Така, че гурбо мисля 1.9 ще е с литър на долу...но нека колегите да споделят.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #13

    Default

    абе я кажете, чип на гаранционен автомобил може ли да се слага ? и имали проблеми с отпадане на гаранция и т.н. ?

  14. #14
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Чипа сам ли си си го слагал ?
    Те тия у завода вместо да гонят евро5 норми явно поркат по цял ден и за 50 стинки не вършат работа. Ба що ли не ги изволянт яйнжинерите на Алфа?
    2 литра отдолу си е сериозно постижение
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  15. #15

    Default

    Може естествено :D

    Но дали ще имаш проблем с гаранцията, зависи от дадения дилър ако той разбере, нещо ако стане по колата и той разбере.....

    Някои дилъри разрешават "чипосването" и дори го предлагат като допълнителна опция.

    В повечео случеи, хора си слагат "чипове" без да казват на дилъра си и нямат проблем с гаранцията, защото дилъра така и не разбира, че колата е била с "чип".

    ОТ най-голямо значение е кой ще ти "сложи" чипа...защото ако прецакаш филтъра за твърди частици...става страшно. Ако дадената кола има такъв....Принципно Ауди си имат проблем с тия филтри и без "чип" така, че е от огромно значение кой ще сварши работата с "чипа.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 1 of 19 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •