Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 279

Thread: Има ли колеги закупили 159 на старо - впечатления?

  1. #16

    Default

    говорим за АР 159, от милано моторс дали прелагат чипосване ?

  2. #17

    Default

    Относно разхода, незнам ама мойта харчи доста над тези цифри, които цитирате. Карам само V-Power Diesel и разхода ми е към 12 - 13, имайки предвид че вися доста по задръствания, а и все пак е на 5 хил. километра. на извънградско, като я галиш сваля на 6 - 7, което е повече от доволно... Имам впечатления че при всяка кола е индивидуално, карах известно време една друга 159, същия мотор и ми даваше съвсем различен разход (9-10 градско). Възможно ли е да има някакъв проблем, за който дори и не подозирам...?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  3. #18

    Default

    поправка: объркал съм се

  4. #19

    Default

    а иначе, ако си я пънал още през първите 1000-2000 километра, дори въпреки че нищо не разбирам от коли, ти казвам , че може нещо да си и прецакал докато се разработи двиг.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky
    Относно разхода, незнам ама мойта харчи доста над тези цифри, които цитирате. Карам само V-Power Diesel и разхода ми е към 12 - 13, имайки предвид че вися доста по задръствания, а и все пак е на 5 хил. километра. на извънградско, като я галиш сваля на 6 - 7, което е повече от доволно... Имам впечатления че при всяка кола е индивидуално, карах известно време една друга 159, същия мотор и ми даваше съвсем различен разход (9-10 градско). Възможно ли е да има някакъв проблем, за който дори и не подозирам...?
    Изчакай да мине 10-15 000км....първя смяна на масла и т.н.

    Но всеки пак зависи и колко се виси по задръстванията....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  6. #21
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky
    А отностно помпата и нейното "изключване", никак не съм съгласен... т'ва са пълни глупости, при аквапланинг колата губи контакт с пътя и се включва стабилизиращата програма - VDC, ESP и т.н.
    Колега, каква може да е причината тогава, като мина с по сериозна скорост през лпква, да ми изклщчва датчика за горивото и стрелката да пада до "0". Светва ми индикатора че трябва да заредя естествено и след секунда отново всичко е наред.? Но в момента в който ми светне бензиновата колонка колата се спъва сама! Възможно ли е да е някакъв друг ел. проблем?
    Mercedes C230T 2.3 Elegance 97' - Лодката на дядо!

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by dan3ata
    Quote Originally Posted by Garvansky
    А отностно помпата и нейното "изключване", никак не съм съгласен... т'ва са пълни глупости, при аквапланинг колата губи контакт с пътя и се включва стабилизиращата програма - VDC, ESP и т.н.
    Колега, каква може да е причината тогава, като мина с по сериозна скорост през лпква, да ми изклщчва датчика за горивото и стрелката да пада до "0". Светва ми индикатора че трябва да заредя естествено и след секунда отново всичко е наред.? Но в момента в който ми светне бензиновата колонка колата се спъва сама! Възможно ли е да е някакъв друг ел. проблем?
    според теб да не би да е вградена екстра отиди на сервиз да я погледнат и кажи какво става, тук нй много някой да хвърли боб/леща за да се опита да познае защо става

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    14

    Question

    върнах се от сервиз кафеджиев от където ме изпратиха в милано моторс????
    тъй като друг колега е водил колата на преглед там, предавам инфото тук!
    при удара на струята в резервоара датчика за нивото на горивото изключва (като това по принцип не би следвало да става), и от там компютъра отчита че автомобила е с празен резервоар. разбира се тъй като ел. импулсите са изключително бързи (поне така са му обяснили) времето според компютъра в което колата е с празен резервоар е около 1 секунда и дори по малко - но напълно достатъчно да спре подаването на бензин към двигателя!!???!????!??

    направо ме гръмнаха теи от милано моторс!!!
    Mercedes C230T 2.3 Elegance 97' - Лодката на дядо!

  9. #24
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Доста неприятен ми се струва проблема с преминаването на локва с по-висока скорост. На моята кола ми е светвала понякога лампичката на двигатела но без да ми забива муцуната или заглъхване. В началото се стрясках и намалявах колкото е възможно пред по-големи локви, но това на дълъг път не се издържа...
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  10. #25
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by dan3ata View Post
    върнах се от сервиз кафеджиев от където ме изпратиха в милано моторс????
    тъй като друг колега е водил колата на преглед там, предавам инфото тук!
    при удара на струята в резервоара датчика за нивото на горивото изключва (като това по принцип не би следвало да става), и от там компютъра отчита че автомобила е с празен резервоар. разбира се тъй като ел. импулсите са изключително бързи (поне така са му обяснили) времето според компютъра в което колата е с празен резервоар е около 1 секунда и дори по малко - но напълно достатъчно да спре подаването на бензин към двигателя!!???!????!??

    направо ме гръмнаха теи от милано моторс!!!
    А сигурен ли си, че не става развален телефон? Каква е логиката компа да гаси двг, щото някакъв датчик показвал, че няма гориво. Не знам за 159 как е, но на моята когато намалее чувствително горивото, датчикът не паказва нула, а показва, че не може да сметне колко бенз има в колата.

  11. #26

    Default

    Или по-скоро при (при удара във водата) или при попадането на колата в аквапланинг, VDC се задейства и те предпазва от утрепване в близката мантинела/кола.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  12. #27
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    А сигурен ли си, че не става развален телефон? Каква е логиката компа да гаси двг, щото някакъв датчик показвал, че няма гориво. Не знам за 159 как е, но на моята когато намалее чувствително горивото, датчикът не паказва нула, а показва, че не може да сметне колко бенз има в колата.
    Е това и при 166 го има като падне под 60/70 км компа показва чертички
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  13. #28
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Lucky View Post
    Е това и при 166 го има като падне под 60/70 км компа показва чертички
    ... и не гаси двигателя.
    Пък и когато се включи ВДЦ-то е нормално да свали оборотите. Да не си карал с малко гориво и при рязкото намаляване на скоростта горивото да се събира в предната част на резервоара и датчика да светва лампата. Все трябва да има някакво логично обяснение. А и още в началото не разбрах как се мокри датчика за горивото. Къв ше е тоя датчик отвън при водата. Аз си мисля, че тия датчици са вътре в резервоара, некъв поплавък в горивото.

  14. #29

    Default

    Едно приятелче имаше 159 и преди да я счупи тотално имаше подобен проблем. Като набие спирачките рязко и се включи ABS-а, му изключваше нещо си там от ECU-то и падаше цялата хидравлика, ABS, VDC, абе направо си е*****е майката, двигателя работеше, но се изключваше половината електроника по колата. От Милано Моторс казаха че трябва да остави колата там като не могат да му отговорят кога ще е готова, тъй като не са наясно с проблема. Що за гаранционно обслужване питам аз? Ако и на мене ми отговорят така направо ще побеснея.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  15. #30

    Default

    Ако бяхме мъртво пияни на една маса, по можеше да се разберем

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •