Results 1 to 7 of 7

Thread: проблем на газ

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    15

    Default проблем на газ

    имам проблем с колата на газ, които немога да ресша от няколко дни. проблема е следния, колата на бензин си варви добре но когато прехварли автоматично на газ няма мощност и почва да "киха" , понякога се оправи сама и варви по сащия начин както на бензин, смених свещите, не сам сменял въздушен филтър дали може да бъде от него. предварително благодаря.
    Алфа ромео 147 1.6 16v 76kw

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Смени си филтъра и иди на газанализатор (задължително) - това е първото нещо което трябва да направиш според мен. А и няма да ти струва особено много . Със сигурност ще ти е от полза тая рутинна процедура
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Каква е газовата?
    Обикновена или Г.И.?
    Ако е обикновенна с изпарител виж тук
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=23744
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    15

    Default

    Г.И. оказа се че един от инжекторите не работи както трябва, оправих я и сега колата е като "самолет"
    Алфа ромео 147 1.6 16v 76kw

  5. #5

    Default

    А аз имам един "пробелем" също.. С обикновенна газова съм с автоматичен превключвател на 2500 оборота.. Преди като запалех и си пали на бензин и като дам газ минава на газ... От извесно време започна да минава на газ и без да минава 2500 оборота. Но най- лошото е, че като е на празни обороти понякога си минава сама на бензин, после пак превключва на газ как така може да си мине сама на бензин, защо става?


    Иначе нямам проблеми, обаче сега трябва да паля на бензин и после да си превключвам с ключето, за да не ми връща после пак на бензин като е на празен ход, в общи линии все едно съм с ръчно ключе, а не с автоматично.

    П.С. Нямаше да ви занимавам, но просто нямам време да отида до газаджийте, та ако не е нещо сериозно ще я карам така докато намеря време..
    Lexus IS200

  6. #6
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    А аз имам един "пробелем" също.. С обикновенна газова съм с автоматичен превключвател на 2500 оборота.. Преди като запалех и си пали на бензин и като дам газ минава на газ... От извесно време започна да минава на газ и без да минава 2500 оборота. Но най- лошото е, че като е на празни обороти понякога си минава сама на бензин, после пак превключва на газ как така може да си мине сама на бензин, защо става?


    Иначе нямам проблеми, обаче сега трябва да паля на бензин и после да си превключвам с ключето, за да не ми връща после пак на бензин като е на празен ход, в общи линии все едно съм с ръчно ключе, а не с автоматично.

    П.С. Нямаше да ви занимавам, но просто нямам време да отида до газаджийте, та ако не е нещо сериозно ще я карам така докато намеря време..
    Вероятно някоя пътечка на платката на ключа се е стопила и ще се наложи да подмениш ключа с нов!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  7. #7
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ъхъ, ключовете са калпави, споко решението на проблема ти е 20+ кинта, мисля че можеш да си го смениш и сам.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •