Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60

Thread: Мнение за 156 ?

  1. #1

    Default Мнение за 156 ?

    Здравейте ,
    дойде време да си сменям старата кошница и започнах да се чудя каква кола да си купя . Първоначално се бях насочил към опел астра или векра , но обикаляйки автокъщите погледа ми се спря на една 156-ца . Като визия колата много ми хареса , погледнах вътре и интериора определено ме грабна . Загледах табелката , колата беше 99г. 1.8 ts с 145кс , до тук всичко е супер , но ме поозадъчи цената от 6500лв . Просто за кола с такава визия интериор и екстериор , мощен двигател и добри екстри , сумата ми се стори подозрително ниска. След като погледнах в мобилето се оказа ,че доста от продаваните 156-ци са в този ценови диапазон +-1000 .
    И понеже нямам нито един познат каращ алфа , искам да ви попитам има ли някаква уловка или проблем с тази кола?
    Срещнах мнения от рода ,че доста се чупили , но все от хора нямащи пряк допир с маркат и по-скоро ги приех като митове и легенди.

    Та ако може , обяснете ми , какво е положението с тези коли . Има ли нещо по-особенно при тях и като цяло заслужават ли си ? Скъпа ли е поддръжката и има ли някакъв проблем издъжливоста?

    Благодаря!

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3

    Default

    Еми цените на частите изглеждат съвсем нормални , само малко ме притеснява изреждането 1,2,3....10 сменяни неща.

    А някакви отзиви за колата и теория за по-ниските цени спрямо други марки ?

  4. #4
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    има страшно много теми специално в тоя раздел.

    Инак кола като кола ако я вземеш за 6500 трябва да дадеш минимум 1000лв за първоначалното обслужване ако искаш да го направиш както трябва.

    Не си казал бензин или дизел търсиш?

    Аз моята я взех за ~7к сложих и газ ~1300лв и смених ламда и термостат - без да е имало нужда както се оказа около 200лв общо, оправих бендикса на стартера 100лв и масло, гуми(само 2бр) и др което се купува за всяка кола независимо от марката

    инак имам дебитомер за смяна вероятно и може би амортисьори и преден десен носач грубо около 1000лв всичко.

    като се има впредвид че моята е на 360 000км смятам че е добре, само дето данъка е висок, но най добре си пробери по скъпичка но от доверен човек или да ти я внесат
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by board
    А някакви отзиви за колата и теория за по-ниските цени спрямо други марки ?
    1. Колата, която ти предлагат е с проблеми.
    2. По-ниските цени на италианските коли се дължат на това, че се търсят по-малко в сравнение с немските кенефи, което се дължи на отрицателното мнение за тях, актуално и широко разпространено само в БГ.

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Хайде смятай ако трябва да я обслужиш както му е реда ангренажен ремък ролки 2 бр пистов ремък ролки 2 бр водна помпа (ако е 2,0 балансиращ ремък и ролка) това е някъде около 500-600лв с труда и качествени части термостат евентуално 60-70лв Дебитомер и сонда почти задължително 300-400 лв комплект свещи за предпочитане денсо или НГК 260-340 лв (няма да коментирам другите марки) някоя друга лула или кабел 50-60 лв . Така това по двигателя.
    По окачването почти винаги предни горни носачи и тампони стабилизираща щанга. Цените на качествените тампони са 200лв (включително и на носачите) а на качествените носачи е около 240лв за двата.
    Това е като начало при повечето автомобили. За виси този който си гледал в какво състояние е. Може да има да се правиу цялото окачване и амортисьори това са пони 100--1200 лв а ако има съединител още около 550лв с труда. Надявам се да ти се е изяснило.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7

    Default

    Благодаря за отговорите.
    Реално всяка употребявана кола има нужда за смяна на основните консумативи.
    Иначе като гледам обявите в мобилето , сега се продават поне 60 бензинови 156-ци в диапазона 5500-7500лв. в София . Едва ли всички са в лошо състояние.

    Можете ли да дадете съвет за основни неща , които да се гледат при избор на колата ?

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by board
    Еми цените на частите изглеждат съвсем нормални , само малко ме притеснява изреждането 1,2,3....10 сменяни неща.

    А някакви отзиви за колата и теория за по-ниските цени спрямо други марки ?
    E па българина си кара по инерция, знае три неща и то от дядо си, та кара все по тях, затова сме и на тоя хал-като цяло.С колата иди на диагностика в някой от препоръчваните тук хора или сервизи и това е.Ако няма нищо, няма, ако има нещо ще прецениш.Иначе ползвай търсачката, общо взето се гледа окачванне, дебитометър,л.сонди, тоест добър диагностик ти трябва.
    Ощо взето повечето майстори не разбират много от Алфи на тоя етап и от това произтичат също разни проблеми.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Е сега такива изказвания не мога да разбеа "Немските кенефи" край на цитата. Аз вече две години карам алфата 156 1.8 ТС. Страхотна кола е наистина, но няма какво да се лъжем, технически погледнато са малко по недоизпипани от немските коли. Но си признавам че вече няма да си взема немска пред алфетката освен ако нещо не ме грабне адски много Но повечко я ремонтирам от предишната ми немска кола. Няма какво да се чудиш важно е ти какво искаш. Но искам да ти кажа че цената не е по ниска само в БГ и че падна доста рязко за последните две години, което със сигурност не е свързано само с някакви предразсъдъци на хората за италианските коли. Почти наполовина падна цената за две три години.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa
    технически погледнато са малко по недоизпипани от немските коли
    Не ми говори за технически недоизпипано при коли втора употреба

  11. #11
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Каква е разликата дали е първа или втора употреба, това си е факт. Немците са недостижими от гледна точка на практичност при конструиране на каквото и да било. Но не винаги това е най важното при една кола. Усещам го по джоба си сега и преди. Не е огромна разликата но я има.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  12. #12
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Ще ти дам един много незначителен пример, който е нещо много малко. Погледни на 156 цата къде и по какъв начин се пълни казанчето за чистачките еми извинявам се много ама е адски тъпо поставено. Ако нямаш фуния може да олееш цялата кола. Давам тъп пример но показателен.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by wwweb
    Quote Originally Posted by suscrofa
    технически погледнато са малко по недоизпипани от немските коли
    Не ми говори за технически недоизпипано при коли втора употреба
    Давам конкретен пример колега! Подцинковани контактни пластини в стоповете... не свети едното фарче за задна и едното фарче за мъгла... решавам изгорели крушки. Отварям и какво да видя побляло от цинков окис и почервеняло от ръжда. Почиствам, помеднявам смазвам с контакт спрей... мдааа... няма да коментирам повече. Едва ли обикновенния потребител знае, че това трябва да е поне никелирано и да не се влияе от околната среда и от протичащите токове през него щото това е причината за ръждата... всяка китайска играчка е с никелирани контакти няма да коментирам повече! Незнам как е в немските коли но... предполагам ей такива неща носят лошата слава на италианките. Не, че аз карам само такива ама... то е щото си падам по "мръсници"

    П.П. Хе... ей ся отворих единия от стоповете на един Опел Корса отвътре... познайте... горещо подцинковани пластини... абе на къде отива тази автомобилна индустрия брееее. Явно аз съм нещо назад с материалознанието. Явно всички са се включили в играта с цените, щом от такива неща се пести!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #14
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa
    Ще ти дам един много незначителен пример, който е нещо много малко. Погледни на 156 цата къде и по какъв начин се пълни казанчето за чистачките еми извинявам се много ама е адски тъпо поставено. Ако нямаш фуния може да олееш цялата кола. Давам тъп пример но показателен.
    Страшен пример. Почти всички течности за чистачки по бензиностанциите са с фунийкоподобни удължения за наливане, става супер лесно. Ся ако си решил спирт за горене или пърцуцка да наливаш там е по зор. Ама никой не го е мислил това.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  15. #15
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Фунйкоподобни............ Знам много добре, но продължавам да твърдя че е адски тъпо поставено това. Има адски много течности, които са в PVC шишета. И на друга кола така поставено казанче поне аз не съм виждал. То верно че нашето гардже си е най хубаво ама...............
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •