Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Мнение за 156 ?

  1. #46
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Сигурно, тя апенинката на студ не носи. Къде там по тия студове. А и тия дървари не разбират нищо от коли. Това за тях е като да видят жираф.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  2. #47

    Default

    Още няколко въпросчета ако може

    Като цяло колата ниска ли е ? В смисъл имате ли проблеми с "легнали полицаи" , паркиране на тротоари и подобни ?

    Чета че двигателите са доста високооборотни . Понеже основно ще я карам из хубавите градски задръствания , как се държи при каране на по-ниски обороти ?

  3. #48
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ако е с нормалното окачване си е направо козле като най често опира кората под двигателя но обикновенно тя е позачупена и виснала след няколко фейслифта е прибира и закача рядко на мен лично ми харесва височината.
    А за карането на ниски обороти преди 3000 си е направо мъртвец особенно ако си включил климата и си ан висока предавка , НО едно чипче оправя тия кусури.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #49
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Нормално високичка е. Няма да имаш проблеми в града. Картера е малко нисичко и е лесно трошлив. но трябва някой голям камък да нацелиш. Моята в ниски обороти незнам какво е да я караш не я карам никога на ниски. Нормално се кара, в ниските е като всяка друга нормална кола. Но ти ще видиш, че ще я караш над 3000 оборота, като я вземеш ще разбереш защо.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  5. #50
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default 156 или ....

    чета форума - много грамотни хора има, но имам все пак имам свое мнение.Мислех да си купя и аз 156 или 166 ама вече се отказах.Ами братя алфисти то много ви се трошат колите - само дето са красиви май - ма аз не да я "чукам" искам- да я карам!
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  6. #51
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Еми ивчо купи си една лада нива и си я карай. Защо така злобно се изплю. Не е възпитано. Усещам някакви комплекси при теб. С жените ли имаш проблем какво ли? Никой от нас не те кара да си купуваш АЛФА. Ожени се за селска мома взе ми си една нива и си оди на село.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  7. #52
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default Re: 156 или ....

    Quote Originally Posted by ivo_63
    чета форума - много грамотни хора има, но имам все пак имам свое мнение.Мислех да си купя и аз 156 или 166 ама вече се отказах.Ами братя алфисти то много ви се трошат колите - само дето са красиви май - ма аз не да я "чукам" искам- да я карам!
    Правилно! Тва и за жените важи - на всичките са им І - така, на никоя няма да и е - така- и за чукане да е, кво ти пука дали е красива
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #53
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default Re: 156 или ....

    Quote Originally Posted by ivo_63
    чета форума - много грамотни хора има, но имам все пак имам свое мнение.Мислех да си купя и аз 156 или 166 ама вече се отказах.Ами братя алфисти то много ви се трошат колите - само дето са красиви май - ма аз не да я "чукам" искам- да я карам!
    Ами купи си едно Ауди 98-00 г. много са здрави и въобще не се чупят,ако пък нещо се счупи частите са "тънкана".
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  9. #54
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Здравейте

    Ще ви кажа едно скромно мнение. Не е само мое, а е и на хора коита дълги години са карали и ремонтирали най-различни коли. "Най-калпавото нещо на италианските коли е немската електроника и по специално "Bosch". Приемайти го както искате, но е факт.

  10. #55
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    Пуснато на: Пон Юни 09, 2008 11:37 am Заглавие:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Еми ивчо купи си една лада нива и си я карай. Защо така злобно се изплю. Не е възпитано. Усещам някакви комплекси при теб. С жените ли имаш проблем какво ли? Никой от нас не те кара да си купуваш АЛФА. Ожени се за селска мома взе ми си една нива и си оди на село.

    Аве брат поста е за 156 - за и против не е за лада.И не обичам аз като плащам друг да ми брой парите.Относно жените - не те разбрах - не съм гей ако търсиш партньор.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105+++ EX
    Peugeout 2.2 HDI 133+++
    Alfa 159 +++ next

  11. #56
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    156 моделът е супер, това е моето скромно мнение!
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  12. #57
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Ааааааааааа ти си бил от Русе. Защо ти е кола вземи си една лодчица и си се вози там. И много добре знам, че поста е за 156, но ти не си разбрал май добре. От злобни подмятания комплексарски нямам нужда. И с жените и с колите съм ОК за разлика от теб. Повече няма да се занимавам изобщо с теб.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #58

    Default Re: 156 или ....

    Quote Originally Posted by ivo_63
    чета форума - много грамотни хора има, но имам все пак имам свое мнение.Мислех да си купя и аз 156 или 166 ама вече се отказах.Ами братя алфисти то много ви се трошат колите - само дето са красиви май - ма аз не да я "чукам" искам- да я карам!
    Направих си труда да ти го аресам

    И да не забравя - ако имаш стара тръба от тоалетната, ръгни му я ... вдига мощността с 15 коня

  14. #59

    Default Re: Мнение за 156 ?

    Quote Originally Posted by board
    Здравейте ,
    дойде време да си сменям старата кошница и започнах да се чудя каква кола да си купя . Първоначално се бях насочил към опел астра или векра , но обикаляйки автокъщите погледа ми се спря на една 156-ца . Като визия колата много ми хареса , погледнах вътре и интериора определено ме грабна . Загледах табелката , колата беше 99г. 1.8 ts с 145кс , до тук всичко е супер , но ме поозадъчи цената от 6500лв . Просто за кола с такава визия интериор и екстериор , мощен двигател и добри екстри , сумата ми се стори подозрително ниска. След като погледнах в мобилето се оказа ,че доста от продаваните 156-ци са в този ценови диапазон +-1000 .
    И понеже нямам нито един познат каращ алфа , искам да ви попитам има ли някаква уловка или проблем с тази кола?
    Срещнах мнения от рода ,че доста се чупили , но все от хора нямащи пряк допир с маркат и по-скоро ги приех като митове и легенди.

    Та ако може , обяснете ми , какво е положението с тези коли . Има ли нещо по-особенно при тях и като цяло заслужават ли си ? Скъпа ли е поддръжката и има ли някакъв проблем издъжливоста?

    Благодаря!
    Виж ся пич! Алфа, БМВ, Мерцедес и Рено са автомобили със собствен характер и усещане зад волана, пътно поведение присъщо само за тях си. Това не са автомобили които можеш да избираш само по цена на инвестицията и последващата поддръжка.
    Аз съм имал Уно, Субару, Пасат, Ланча-Тема, Омега-TDS-автоматик, а сега Рено-клио и Опел-комбо, а от 1 седмица и Алфа156.
    Чужди Алфи съм карал много и винаги ми е било мерак за такъв автомобил защото най ми пасва на стила на каране и ми носи най-голямо удовлетворение от шофирането. Не че гореизброените автомобили са лоши, но човек когато пътува е добре да си направи пътуването максимално приятно.
    Та моя съвет е, ако ти трябва кола за пътувания, избирай това което най ти пасва на карането, ако ти трябва кола не скъпа, но впечатляваща, вземи си Алфа, а ако искаш просто "работно муленце" с тънкажна поддръжка - Опел, Фолксваген и Фолксвагеновите производни са твоя автомобил.

    Моята Алфа 156-комби 2,4JTD, 2002г-150к.с. я купих за 13000лв и съм дал по нея още 2000 за разни дребни нещица. За тези пари има хубави Ауди-та, че и куатро, но всичко си е въпрос на вкус

  15. #60
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63

    Аве брат поста е за 156 - за и против не е за лада.И не обичам аз като плащам друг да ми брой парите.Относно жените - не те разбрах - не съм гей ако търсиш партньор.
    и ти как се изказа против като нямаш челен опит?

    Щото май автора искаше мнения за 156 от първа ръка
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •