Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Прекъсване на мотор 1.8 т.с.8клапана на студено

  1. #31
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    48

    Default

    Що така реши че съм я объркал.Чудна работа
    ITALIAN POWER 155 1.8 TS 8V Lamborghini next

  2. #32
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Огледай гумените втулки на смук. колектор за пукнатини. обикновенно се пада винаги отдолу за да не се вижда. Смяната им е гадост купи си червячни скоби преди смяната.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #33

    Default

    90% е дебитомра вупреки че е сменен.пробваи да извадиш кабела за температура на мотора ако се форсира без проблем е или ламбда или дебитомер или двете
    alfa 155 1,8 8v super tova e kolata

  4. #34
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    А може ли да попитам какво общо има дебитомера със температурата на двигателя..... И ако е дебитомер то тогава на топла кола не трябва ли да мирише на бензин? При мен на нищо не мирише!!
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  5. #35

    Default

    Здравейте на всички ето ме и мен в тази тема...проблема явно не е само при TS моята е боксер от подписа ми ии това като е студена мда попрекъсва и т.н. ама и това пукане в колекторитето понякога не е само като е студена и се появява най-вече при рязка гас замисля се ......аз нямам дябитомер доколкото разбрах затова го изключваме...и лошото е че от много неща има логика да е ко това с уплътненията ми харесва ще го погледна щото пуканетпо е едно такова сякаш наистина дърпа отнякъде въздух странно е .........ако има някои друг решил проблема да споделя то маи е доста обширен и често срещан а аз се притеснявах че е нещо само на мен
    Alfa 145 1.4 t.s

  6. #36
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    във интерес на истината и при мен наскоро се появи нещо подобно но не мога да кажа че е прекъсване по скоро...мммм умаля за части от секундата преди да набере като я настъпя и ми го е правило за последния месец два пъти
    аз например почистих буксите на инжекторите и преди време един колега от тука ми спомена да си погледна датчика на хол щото доста мизерия се натрупва по него
    та след обстоино почистване на тези съоръжения и лека профилкатика на комутаторите с контактен спреи и за сега проблема ми го няма да чукна на дърво, явно не при всички ТС го има този проблем или просто при мене не се е появил точно този за които говорите вие дай боже и да не ми се случва де иаче за препукването според мене колата дърпа от някъде въздух, не ми се е налагало да се боря с дебитомери и ламбди до сега така че не съм много вещ
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  7. #37
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Аз пък, имам такова нещо но си мисля че е хронично и не му обръщам внимание и свикнах с него.Проблема е следния.. като подам газ на студен двигател колата се замисля малко.. и после тръгва; леко излашква.Другото е че лятото на хладно (вечер) при каране на отворени прозорци.. се усеща миризма на бензинец, която се засилва при рязко подаване на газ.Дали и мойто ще е таквоз нещо... Ламбда или дебитомер? Или са си така колите.Нормално е ДВГ когато е студен да не върви толкова и да има подобни неща.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  8. #38
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    Аз пък, имам такова нещо но си мисля че е хронично и не му обръщам внимание и свикнах с него.Проблема е следния.. като подам газ на студен двигател колата се замисля малко.. и после тръгва; леко излашква.Другото е че лятото на хладно (вечер) при каране на отворени прозорци.. се усеща миризма на бензинец, която се засилва при рязко подаване на газ.Дали и мойто ще е таквоз нещо... Ламбда или дебитомер? Или са си така колите.Нормално е ДВГ когато е студен да не върви толкова и да има подобни неща.

    Toва не е нормално.

    Стегни си маркучите за бензина при тръбичката на инжекторите, да не се запалиш.

    А за прекъсването препукването и давенето ХИЧ НЕ Е НОРМАЛНО.

    След настройка на дебитомера от един колега в Пазарджик с жълто 156 проблема изчезна. Палиш при - 10 пускаш съединителя при 2000 оборота и тръгваш с въртене на гуми.
    Като цяло мотора се отпуши след интервенцията.




    Наскоро изведнъж се появи проблема в много тежка форма, оказа се че се е отхлабила скобата която стиска маркуча, от колектора, за дебитомера.


    Стехнахме скобата всичко беше 6 и след седмица отново започна да прави така, но в лека форма.
    Тези дни ще почистя всички контакти и ще проверя обстойно маркуча, дане се е появила някоя пукнатина, ще ресетна и ECU то да не е записало някаква грешка
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  9. #39
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Проблема явно не е само на ТС-ките защото и при мен е същото положението.И аз съм почти сигурен,че проблема е във контактите на буксите.Малко да се постопли и мисля да чистя наред,че сега не ми се занимава.Въпреки,че лично при мен проблема най-вероятно е от маншоните на смукателните колектори,защото имам 2 пропукани и може би просмуква от там.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  10. #40

    Default

    И аз ако може само да добавя, че най-лесно проверката дали засмукват колите ни въздух се прави със сапунена пяна. За целта разбивате в едно шише малко веро с вода докато се получи пяна и след това внимателно с четка за боядисване намазвате всичко от дебитомера назад и наблюдавате дали отнякъде засмуква.

  11. #41
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default

    Проблема на италиянските а-ли и в частност на Алфите е швабската електроника . На Гоуфовете не работи както трябва, та на Алфите ли Проблема с пукането и прекъсването още го има ,не ми прави впечатление вече . Тия дни колата влиза в бокса за обезглавяване , може да изкочи нещо свързано с проблема . Ако излезе , ще споделя своевременно .
    LANCIA DEDRA 2.0 8V Turbo INTEGRALE
    LANCIA THEMA 2.0 8V
    ALFA ROMEO 155 1.8 8V Silverstone
    ALFA ROMEO 155 1.9 turbo D

  12. #42
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    При мен този проблем беше от заминал комутатор на едната бобина.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #43
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    При мен този проблем беше от заминал комутатор на едната бобина.

    И това го има. Пробвайте двигателя само на една бобина после само на другата.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  14. #44

    Default

    мм офф незнам откъде да пробвам то може да са много неща само не се занимаваите с дебитомера аз го нямам пък имам тея неприятности на студен двигател така че......
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #45

    Default

    Моята откакто я имам (вече 2г.) никога не съм бил особено доволен от вървенето на студен двигател в ниските обороти. В момента е горе-долу добре, но пак се осеща някакъв лаг при подаване на гас в ниските-първо се "замисля" замалко и после ускорява.
    Другото е, че се усеща леко придърпване при изравняне на оборотите. Незнам дали се нарича точно така, но това е когато след подаване на гас, колата вече е набрала колкото трябва за това положение на гаста и не може да набере повече без да се даде още гас и трябва да задържи оборотите в това положение-примерно да караш на 2000 об. без да засилваш или намаляш, а да ги поддържаш. Странното е, че всичко това става доста осезаемо ако колата се загаси и отново се запали на студен двигател. Примерно паля, тръгвам, след 400-500м. спирам, гася и когато отново запаля и тръгна, тогава се проявява най-силно. Това, което знам със сигурност е, че имам поне един изгорял канал на едната бобина, може би някои от свещите са за смяна, а има и вероятност бензиновия филтър да не е сменен при първоначалното обслужване (въпреки, че ме таксуваха за смяна, но те и за смяна на ремъка на динамото и климатика ме таксуваха, а не беше сменен и преди няколко дни сам си го смених и като видях стария в какво състояние е едва ли някога е сменян).
    155 1.8 8v TS & FZR 600

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •