Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Ново попълнение...Алфа Ромео 156 спортвагон 2,4, JTD

  1. #1
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default Ново попълнение...Алфа Ромео 156 спортвагон 2,4, JTD

    Здравейте!

    От една седмица съм горда собственичка на Алфа 156 спортвагон 2,4 JTD и съм много доволна от колата!
    Излишно е да споменавам динамиката и удоволствието от това да шофираш такава кола.

    Имам няколко въпроса...какво трябва да се подмени освен ремъци и ролки...на какво трябва да обърна внимание....трябва ли да подменя Водната помпа?

    Интересува ме всичко което бих могла да сторя за колата си и тя да ми служи добре.

    Благодаря на всички предварително!

    п.п.Съвсем скоро ще кача и снимки
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Честито на Bella за белата . Много безаварийни км с вагона.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Хиляди безаварийни и от мен,ако споменеш по подробно к'во те притеснява ще е по лесно,но като начало ролки и ремаци и по нататък к'во то си поиска 'bellata' и така
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  4. #4
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    И мойта следващата мисля да е такава :P

    Честито )))
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  5. #5
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    много безаварийни километри и се наскаждавай на хубавата кола
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  6. #6

    Default

    Здравейте,от днес съм собственик на Alfa Romeo 156 1.9JTD Sportwagon.До момента през живота си съм имал само една Alfa модел Alfeta и бях изключително доволен.Марката ми е любима от много години насам.Карал съм какви ли не други коли като последната ми е Punto.Италианците са Царе на дизела.Какви препоръки можете да ми дадете за поддръжка.

  7. #7
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Честито на Колегата за новата придобивка!

    Имам един конкретен въпрос...сменихме ангренажен ремък и всички ролки към него,пистовият беше нов и ролките също и там не сме пипали ....обаче НЕ ми смениха водната помпа,а аз съм чувала че тя се сменяла точно толкова често колкото и ангренажният ремък!!!
    Предната ми италианска дизелка бе прецакана поради не сменена на време водна помпа и се страхувам и с тази да не стане така...от сервиза ми казаха че водната ми помпа е наред...аз обаче се притеснявам и за това ви питам за мнение по въпроса ... кога и колко често трябва да се подменя водната помпа?
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  8. #8
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by barash
    Хиляди безаварийни и от мен,ако споменеш по подробно к'во те притеснява ще е по лесно,но като начало ролки и ремаци и по нататък к'во то си поиска 'bellata' и така
    Писах в предният пост какво ме притеснява,но сега забелязах снимката на колата от аватара ти и искам да попитам дали е твоята кола?
    Ако ДА.. от къде мога да намеря такива задни светлини и може ли да качиш снимки на цялата кола?

    Благодаря предварително
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  9. #9
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Да колата от аватара е моята 'грация',тия дни нещо не ми качва снимки - сменя ми само аватара,а стоповете са ми от Истанбул пратени - едно аверче ми ги намери и така.А отностно водната помпа - на мен също не ми ясмениха,била наред.

    До колегата 'iv4o' първо си намери качествен сервиз или майстор,защо то хич не е приятно да гледаш как някой се учи на колатати?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  10. #10
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default Re: Ново попълнение...Алфа Ромео 156 спортвагон 2,4, JTD

    Quote Originally Posted by Bella
    Здравейте!

    От една седмица съм горда собственичка на Алфа 156 спортвагон 2,4 JTD и съм много доволна от колата!
    Излишно е да споменавам динамиката и удоволствието от това да шофираш такава кола.

    Имам няколко въпроса...какво трябва да се подмени освен ремъци и ролки...на какво трябва да обърна внимание....трябва ли да подменя Водната помпа?

    Интересува ме всичко което бих могла да сторя за колата си и тя да ми служи добре.

    Благодаря на всички предварително!

    п.п.Съвсем скоро ще кача и снимки
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  11. #11
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Страхотна е!
    Много да те радва!
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  12. #12
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Благодаря ти!

    За сега съм много доволна

    Ако един ден мога да си позволя да си закупя нов поръчков автомобил,то това ще бъде Алфа Ромео по мой вкус и усещане!

    Тази кола дори и на 7 години е наслада за всеки шофьор с малко по-спортен стил на шофиране,а не ми се иска да зная каква хала е била като нова!
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  13. #13
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Bella
    ....обаче НЕ ми смениха водната помпа,а аз съм чувала че тя се сменяла точно толкова често колкото и ангренажният ремък!!!
    Не е вярно - помпата се сменя когато се развали, а ангр.ремък е консуматив.

    Quote Originally Posted by Bella
    ....Предната ми италианска дизелка бе прецакана поради не сменена на време водна помпа и се страхувам и с тази да не стане така...!!!
    Щом се страхуваш, поглеждай по-честичко стрелката на температурния датчик, както казва народът: "Страх лозе пази" Та, ако нещо не е наред, първо стрелката ще покаже прегряване, а чак след упорито необръщане на внимание вече може да скапеш и мотора.

    Quote Originally Posted by Bella
    ....от сервиза ми казаха че водната ми помпа е наред...аз обаче се притеснявам и за това ви питам за мнение по въпроса ...
    Ето ти мнение:

    І. Дали водната помпа е наред, можеш да разбереш много лесно и сама:

    1. Ако стрелката си стои на 90 градуса;
    2. Ако няма видими течове и не губиш охладителната течност;
    3. Ако няма характерното силно скърцане на прехлъзващ ремък,

    значи всичко е наред. Когато един от тези признаци се промени - отиваш в сервиз.

    ІІ. Препоръчвам на всеки да прави така, както правя аз:

    1. Като купя нова кола (Ромина ми е четвърта), задължително сменям охладителната течност;
    2. Горното НЕ ГО правя сам, а в сервиз, специализиран за радиатори и охладителни системи. Това не е защото не мога да сменя течността, а защото ми правят обстоен преглед на охладителната система. Най-интересното е, че за това нещо човекът ми взима по 2 лв за труд.

    Пример:

    Заведох вагона от подписа веднага след като го купих. Вървеше си перфектно, нямаше никакви грижи, НО - за по-сигурно. Човекът само отвори капачката и каза, че течността не е наред (а това става зимата и ако не е наред - лошо ). Източи той течността и излязоха едни парцали, едни водорасли - гадост! Майсторът напълни системата с вода + някаква добавка за почистване и остави моторът да работи 10 минути за да се прочисти, след което изхвърли тази течност и ми сложи чисто нов антифриз. ТОГАВА се оказа, че системата тече сериозно и губи антифриз. Един бърз оглед показа, че течът е от водната помпа. На другия ден отидох в сервиз за смяна на консумативите и им казах да сменят и помпата и оттогава всичко е ОК.

    Извод:

    Ходете при майстор на охладителни системи. Ако не беше почистил системата, течът нямаше да се покаже, защото боклуците са запушили фугите. Тогава бих рискувал течът да избере някой по-неподходящ момент, за да се покаже или пък боклуците да запушат системата и да причинят прегряване отново в момент по техен избор.

    П.С. БТВ, на ЖТДто е добре да сложиш червен антифриз - тук някъде има теми по този въпрос.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #14
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Благодаря за обстойният отговор!

    На предната ми кола помпата се скапа БЕЗ това да бъде дори леко загатнато от стрелката температурният датчик! Колата НЕ беше прегрявала , течове НЯМАШЕ ... имаше леко скърцане като от колело когато врътнеш педалите назад ... но това всички отдадоха на ново смененият пистов ремък!

    Оказа се че някаква шайба на водната помпа се е пръснала и от там се били срещнали клапани,бутала и сумълък чудеса ... мъка, мъка ... основен ремонт!

    Мисля тази седмица да поръчам нова водна помпа и да сменя старата ... само нямам още идея от къде да я поръчам?!?

    Пазаря от един човек и съм доволна от това което получавам за парите си,но с водната помпа шега не бива и бих желала да е оригинална ако може ... но от къде да я закупя нямам и грам идея
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  15. #15
    Старши алфист AlfaRomeo's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    35
    Posts
    933

    Default

    Браво за колата !

    Много е хубава,дано си оцелила късмет на добра кола !
    Луд Съм МаМо пАрИтЕ нЕпоЗнаВаМ...


    EX`146 2.0 TD
    EX`146 2.0 16v TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •