Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Реле Клаксон

  1. #1
    започва да се пристрастява stanic's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София Младост
    Age
    40
    Posts
    67

    Default Реле Клаксон

    Извинявам се на модераторите ако има такава тема, търсачката ми даде 2-а отговора,но те са за 145 и 156 и не ме устройва.
    Та мисалта ми е кое е релето за бибитката(клаксона),къде стои по точно защото както знаем имаме две пищялки под бронята и двете са свързани с отделни кабели с маса и фаза.
    Свалих ги,защото на баловете ми замина клаксона, давам ги на 12 волта и се остановява,че само едната(пищялка) работи слизам пак под бронята мера с мултицет жичките като човек натиска клаксона вътре а мултито показва 0.00 и реле не цъка
    Отварям бушоното табло под волана, но има доста релета на който не намирам обозначение кое за какво е.

    ако някой може да помогне ще съм много благодарен

    Колата е тази от подписа ми
    благодаря предварително!!!
    АЛФА РОМЕО 166 2.0 TS газифицирана

  2. #2
    започва да се пристрастява Alfa166's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    58

    Default

    бушона за клаксона се намира в предния ляв калник провери ли него??
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 140hp 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява stanic's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София Младост
    Age
    40
    Posts
    67

    Default

    не не съм колега мерси ще го разкача да погледна.а кажи тогава за релете трябва ли да цъка смисал чували се?или не?при теб как е ?
    АЛФА РОМЕО 166 2.0 TS газифицирана

  4. #4
    започва да се пристрастява Alfa166's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    58

    Default

    не съм обърнал внимание дали се чува реле, но ако ти е изгорял бушона мисля, че е нормално да не го чуваш
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 140hp 2001

  5. #5
    започва да се пристрастява stanic's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София Младост
    Age
    40
    Posts
    67

    Default

    ок ще проверя и ще пиша подробно
    АЛФА РОМЕО 166 2.0 TS газифицирана

  6. #6
    Запален алфист S@gittarius's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    И предпазителят (F4) и релето (R2) се намират в кутията (В3) в предния ляв калник.
    Виж прикачения файл.
    164 2.0 TS / 166 2.4 JTD

  7. #7
    започва да се пристрастява stanic's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София Младост
    Age
    40
    Posts
    67

    Default

    колега хиляди благодарности за инфото веднага щом намеря свободно време ще я оправя

    е тва е-ясно,кратко и изчерпателно
    АЛФА РОМЕО 166 2.0 TS газифицирана

  8. #8
    започва да се пристрастява stanic's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София Младост
    Age
    40
    Posts
    67

    Default

    мерси колеги проблема е отстранен беше негово величество бушона гръмнал,релето си цъка след подмяната на бушона монтирах и клаксона и никакав проблем.

    малко трудоемко го монтирах но нали съм си по трудните работи та лежах 1 час докато завия болта №13 който държи клаксона за предната маска.
    АЛФА РОМЕО 166 2.0 TS газифицирана

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Да не пускам нова тема, ще попитам тук.

    Не съм привърженик на употребата на клаксон, но днес един пред мен беше позадрямал на светофар. Натискам в средата - дуки. Натискам където е символа за клаксон - свири. Така ли трябва да е или ми прекъсват контакти по волана? Освен това клаксонът фабрично едно или дву - тонален е (с една или 2 пищялки)? При мен се чува само една.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Почти всички италянки имат дву-канален клаксон.Сравнен с на други коли е в пъти по-добре чуващ се.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Да не пускам нова тема, ще попитам тук.

    Не съм привърженик на употребата на клаксон, но днес един пред мен беше позадрямал на светофар. Натискам в средата - дуки. Натискам където е символа за клаксон - свири. Така ли трябва да е или ми прекъсват контакти по волана? Освен това клаксонът фабрично едно или дву - тонален е (с една или 2 пищялки)? При мен се чува само една.
    С две е колега, ама едната свири когато си иска - все пак е италянка
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Наскоро започна да ми гори бушона на клаксона още с първото натискане, още преди да успее да свирне. Смяна на бушон не помага(5 опита). Откачвах ту едната пищялка ту другата, също не помага.
    Моля, помагайте! Някой има ли идея къде да търся решение?
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zihni View Post
    Наскоро започна да ми гори бушона на клаксона още с първото натискане, още преди да успее да свирне. Смяна на бушон не помага(5 опита). Откачвах ту едната пищялка ту другата, също не помага.
    Моля, помагайте! Някой има ли идея къде да търся решение?
    Най-вероятно има късо съединение по веригата между релето и пищялките. Търси протъркана изолация и допрял до корпус кабел. Тръгни да проследяваш от пищялките в посока към релето.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Не забелязах оголен кабел, още повече кабелите са допълнително подсилени с допълнителни оребрени тръбички и едва ли през тях ще се оголят, т.к. същите не изглеждат да са деформирани и с нарушена цялост. Огледът изключва частта в купето, защото там нещата не са на открито и работата става сложна. Дали да не поразглобя волана да огледам?
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by zihni View Post
    Не забелязах оголен кабел, още повече кабелите са допълнително подсилени с допълнителни оребрени тръбички и едва ли през тях ще се оголят, т.к. същите не изглеждат да са деформирани и с нарушена цялост. Огледът изключва частта в купето, защото там нещата не са на открито и работата става сложна. Дали да не поразглобя волана да огледам?
    Отвори блока с релето (там, където ти гори и предпазителя) и прекъсни проводника към пищялките конектор B пин 10 (ограденото в червено):




    След това натисни клаксона и чуй дали релето цъка. Ако цъка и не гори предпазителя, търси късо съединение по проводника от пин 10 до пищялките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •