Results 1 to 14 of 14

Thread: Електронен блок

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default Електронен блок

    Уважаеми колеги,някои ремонтирал ли е електрониката на вентилатора на парното.Една малка кутиика , стои до самия електро мотор.

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Re: Електронен блок

    Незнам дали се бъркам ,но според мен това което описваш (ако е с две клеми само) е резистора за първа скорост на вентилатора!!!Поне аз така мисля
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Не,нее с две клеми.Колата е с климатроник и на тази платка има много чаркове.Вероятно с копчетата за управление на оборотите на вентилатора зе командва тази платка а от там има жица към вентилатора

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    А може би колегата има климатроник и пита за управлението на неговия вентилатор.
    Ако е така отговора е ДА но зависи какво не му е наред. Затова най-добре да сподели какъв е проблема ча се нуждае от ремонт
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Аз вчера откачих всичко и се оказа че вентилатора се върти леко но неможе да се командва от бутончетата на дисплея там където са чертичките.На платката има 2 транзистора много чаркове интегрална схема.Транзисторите са залепени за охладител и се нагряват .На бутончетата вдигам чертичките но мотора се върти само с една скорост.

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Re: :-)

    Лелеее аз си мислех ,че става въпрос за вентилатора отпред за големия радиатор!!!Какво съм чел и аз !!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by ksv55
    Аз вчера откачих всичко и се оказа че вентилатора се върти леко но неможе да се командва от бутончетата на дисплея там където са чертичките.На платката има 2 транзистора много чаркове интегрална схема.Транзисторите са залепени за охладител и се нагряват .На бутончетата вдигам чертичките но мотора се върти само с една скорост.
    По-честия вариант е вентилатора да се върти с максимална скорост и да не спира докато не му откачиш кабела. Прегледай добре точно тези два транзистора. Най-вероятно единия е изгорял. Ако имаш късмет като го смениш нещата ще се оправят. Струват около 2 лева и ги има в магазините за електронни елементи. Като го сглобяваш ги намажи хубаво с топлопроводима паста за да залепнат за охладителя. Иначе ще изгорят за 5 - 10 мин максимум. Ако проблема е в самата платка с много търсене можеш да намериш такъв регулатор по моргите за 120 - 150 лева. Нов е към 400 лева с поръчка.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Предлагат я за около 50 лева но при тази цена вероятно не са разбрали какво търся. Ще се разбере.Обаче нее добре

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Пробвай първо да смениш транзисторите
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Така ще направя.Сутринта с една лупа ще ги прочета ище ги търся в магазините.

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Маи ми е останал един у нас (защо ли ) и ако го намеря довечера ще ти напиша какъв е транзистора
    номера е IRFZ44N
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Да транзистора е този.Вчера ги купих а тази сутрин мои колега ги смени но ефекта е нула.Купих и интегралната схема,ще я сменим и ако не стане ще търся. Благодаря за информацията.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Дали изобщо може дасе намери схема на платката?

  14. #14
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: Електронен блок

    Quote Originally Posted by ksv55
    Уважаеми колеги,някои ремонтирал ли е електрониката на вентилатора на парното.Една малка кутиика , стои до самия електро мотор.
    Мда миналото лято Точно най-голямото реле в къутията на радиатора. Вътре има платка с SMD монтаж. Спасението е 8 W поялник от Конрад за 2-3 лв , лупа и презапояване на напуканите спойки. Те са около самото реле и транзистора командващ релето.
    Пипкава работа - презпояваш де що се вижда съмнително , че иначе е играчка с поставяне , проба , пак сваляне.

    Опс грешка не дочетох - но е добре да се знае , че има изненада и в кутийката с релета на радиатора.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •