Results 1 to 5 of 5

Thread: Ръчна спирачка

  1. #1

    Default Ръчна спирачка

    Ръчната спирачка трябва ли да блокира задните гуми? От днеска е с нови накладки отзад ама пак ми се струва че не държи добре. А като я натегна повечко сега с новите, започва пък да задържа и като е пусната (при това едното колело повече от другото) ...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  2. #2
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Ами ако са нови, изчакай малко да се поизносят за да легнат добре на дисковете. Иначе мойте блокират, направо се тътрят. При АВS не знам как е.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #3
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Ами ако са нови, изчакай малко да се поизносят за да легнат добре на дисковете. Иначе мойте блокират, направо се тътрят. При АВS не знам как е.
    Колегата е прав Предни накладки лягат за ~ 100 км, задните може да отнеме поне 200 км
    Не бързай да ги натягаш много
    Ръчната трябва да хваща на 4-5 зъб, по малко значи е натегната, повече - може и да не държи, но ако са легнали накладките на 5-тия зъб трябва да блокира колелата. Ако блокира само едното колело, значи може да имаш клеясъл механизъм

  4. #4

    Default

    При мен кат я дръпна до край и направо неще да тръгне... направо пълен блокаж, а съм с ABS.
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by 100letov
    При мен кат я дръпна до край и направо неще да тръгне... направо пълен блокаж, а съм с ABS.
    То това че си с ABS няма отношение към ръчната А това че кове, значи е ОК

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •