Results 1 to 10 of 10

Thread: Молба до колегите с 33-ки 16в.

  1. #1
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default Молба до колегите с 33-ки 16в.

    Искам да помоля ако някой има размерите на главата на 33 16в. да ми ги даде ако не по-то4но ми трябва разстоянието от края на единия клапан до края на другия и на широ4ина и на висо4ина ако се сещате какво имам предвид.Искам да слага 16в. глави на моята ама има разлика в диаметъра на буталата около 3-4 мм мисля и да провера дали няма да се удрят клапаните в блока
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #2
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    абе Мъро не се занимавай с глупости дай да видиме какво ще направиме за онова дето си говорихме вчера

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    167

    Default

    имам две свалени глави в момента, ако искаш може да се разберем да ги разгледаш
    155 2.0 traktor

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    мъри заеби тая конверсия батка пусни обява на твоя мотор и си купи цял 1.7 16v ще стане и по бързо

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Posts
    155

    Default

    Хубаво е да си манияк, ама чак пък толкова!!! И все пак, двигателите на 1.7хх са еднакви, буталата също, ходът им също, само главите са различни. Слагай! Но ако двигателят ти не е 1.7 - забрави! По-добре си купи нов двигател, ако намериш де. Инжекцията имаш ли? Щото с карбуратори няма да стане - те не са оразмерени за бързо пълнене при високи обороти
    Alfa 33S16V Permanent 4

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by MrXzender
    абе Мъро не се занимавай с глупости дай да видиме какво ще направиме за онова дето си говорихме вчера
    Да де ама май единия мотор нема електроника за ко ми е иначе съм навит бате ше си поговориме и ке измислиме нещо ти поне си сериозен а и офертата е доста добра бате.Незнам още не съм решил ко да правя ама и да взема мотор 1.7 ще го слагам на пролет сигурно ще видиме каквото сабя покаже
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Нека аз споделя моят опит с проби за заменяне на глави от еднакви мотори с различен обем и диаметър на буталото. Значи моят мАтор е 1600 кубика с бутало 78 мм. Лятото докато още не бях му сложил главата както си седеше на тезгяфа в гаража ми изпадна една глава от Алфета 2000 кубика 84 мм бутало. Направих сравнение и се оказа, че бих могъл да захлупя голямата глава на моя блок. Така и направих. Сложих и валовете. Закачих веригата и започнах да въртя коляновия вал. Ами оказа се, че клапаните опират в буталата. Вероятно защото са по-големи на диаметър от моите. Наистина като се замисля сега. Тогава не сложих гарнитура, но пък и клапана не можа много да слезе надолу та да кажем, че за малко не е минал.
    Alfa Romeo 75 24V

  8. #8
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    клапана не можа много да слезе надолу та да кажем, че за малко не е минал.
    тури фланец
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  9. #9
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default




    Ще сложа ама от тия дето са комплект с главата турбото и колекторите и направо с динамометричния ключ го инсталираш
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    Quote Originally Posted by Venci



    Ще сложа ама от тия дето са комплект с главата турбото и колекторите и направо с динамометричния ключ го инсталираш
    ако искаш мога да помагам за на4инанието! а колкото до 1.6 на 2.0 знаеш 4е има вси4ко само да ти се кара 2.0

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •