Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Въпрос относно централното заключване?

  1. #1

    Default Въпрос относно централното заключване?

    Здравейте.Имам следният въпрос,имам алфа 146,1.4 TS,97год.,ключът ми е от тези със копчето и червен светодиод,но като го натисна нищо не се случва.Днес разглобих една кутийка до плафона на осветлението отпред,вътре открих една платка със едно копче и зелен светодиод като натисна копчето на платката светодиода започва да премигва и забелязах че копчето на ключа като го натисна зеленият светодиод свети постоянно за около 6-7 сек. да не би да е някакъв вид обучение на ключа или имам някакъв друг проблем,за да мога да си задействам централното заключване от растояние с ключа?

  2. #2

    Default

    Ето снимка

  3. #3
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Това ми прилича на аларма, не на централно заключване. Всичките алфи имат централно - моят ключ например няма копче и светодиод, но е с централно - т.е. като заключиш шофьорската врата се заключва всичко - това е централното заключване, а това с бутона на ключа си е направо аларма, вързана към централното.
    Аз нямам идея как работи, нека нкяой колега, който знае да ти обясни, но май има някакви теми за тази аларма, която е фабрична, потърси с търсачката, може да намериш нещо.
    Успех!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Не е аларма. Моят ключ е същия и бутона е за отключване и заключване на вратите дистанционно. Проблема е че след като смених акумулатора вече не работи, но не ми се занимава. Заключвам с алармата.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моя ключ е същия, от копчето се пуска алармата и заключват вратите. Алармата се вкл/изкл с друг ключ вътре в багажника. Според мен си смени батериите щото тва диодче не е много ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    32

    Default

    Quote Originally Posted by code
    Моя ключ е същия, от копчето се пуска алармата и заключват вратите. Алармата се вкл/изкл с друг ключ вътре в багажника. Според мен си смени батериите щото тва диодче не е много ..
    Извинявам се колега за въпроса но можеш ли да ми обясниш какво точно представлява тази заводска аларма? Аз съм със същия ключ. Притежавам само два еднакви ключа без мастер и код карта. Използвам постоянно заключването от бутона на ключа. Как действа алармата и какво общо има багажника с нея? Има ли звук и какви защити има.
    Alfa Romeo 1.9 JTD

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    При 166 има на задния десен калник в багажника една ключалка от която можеш да си вкл и изкл алармата. Алармата е със обемни датчици, и не става да я вкл. със дете вътре или с отворен прозорец - почва да пищи.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    176

    Default

    от копчето се пуска алармата и заключват вратите
    Alfa 146 T.Spark 16v 120hp (МЕТАН)

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by jjkale
    от копчето се пуска алармата и заключват вратите
    Сега като ми обясниш къде ми е алармата ще е добре За заключването е ясно, но за алармата е вероятно ако я имаш.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  10. #10

    Default

    вариянтите са три 1.нямаш нито аларма нито дистанционно управление на централното 2.имаш дистанционно управление на централното 3.имаш заводска аларма.

  11. #11

    Default

    батериите са проверени проблема не е в ключа а в платката
    не разпознава сигнала от ключа.Не и в кабелите след платката проверих ги .мисля че има някакво убочение на ключа с това копче на платката.

  12. #12

    Default

    Така да ви кажа как оправих проблема с малко помощ от фиат форума.1 стъпка .Натискам бутончето горе на панела и задържам. Започва да мига постоянно, натискам бутона на ключа и спира да мига в този момент. Според книгата, това значи заключена памет.
    тази памет се отключва с 4 цифрен код при мен намиращ се на кодкартата ,а ето и как се въвежда, натискате един път копчето на платката диода премигва за кратко, изчаквате първото продължително премигване, от същтото копче вкарвате първата цифра от кода (пр.3 натискате три пъти коп.но така че диода да светва при всяко натискане ако числото е 0 пропускате )при вкарани 4 вярни цифри диода почва да премигва бързо ,тогава вече натискате копчето на ключа и го задържате докато не изгасне диода на ключа.Това е ,вече имам дистанционно управление на централното заключване.

  13. #13

    Default

    а ето ако не е заключена паметта

  14. #14

    Default

    Това е от книжка на фиат но е приложимо и при нас.

  15. #15

    Default

    а някои може ли да ми каже сервиз за централното заклучжане във софиа
    145/1.6TS'97

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •