Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Георги Аспарухов (Гунди) и неговата Алфа Ромео

  1. #1

    Default Георги Аспарухов (Гунди) и неговата Алфа Ромео

    Георги Аспарухов загива на 30 юни 1971 г. при автомобилна катастрофа в северното подножие на прохода Витиня. Заедно с него загива и Никола Котков, който се вози в същия автомобил. Гунди кара собствения си автомобил, бежово „Alfa Romeo Giulia GT“ с номер СА 9999. Не е известно коя точно разновидност от разните модели Джулия ГТ кара, но за тогава всичките са спортни коли. Той се движи с несъобразена скорост, вероятно максималната възможна, спуска се по северния (по посока Ботевград) склон на прохода Арабаконак. Преминава по моста над река Бебреш и не спира (или не успява да спре) на стопа на Т-образия разклон с пътя Ботевград-Витиня-София. Блъска се в движещ се по посока София (за него - отдясно наляво) камион „ЗИЛ“ с ремарке, точно зад шофьорската врата, в резервоара. „Алфа Ромео“-то, се запалва, Аспарухов и Котков изгарят. Ако не е бил камиона, е щял да пресече пътя и да се блъсне в склона, тогава покрит с гора.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  2. #2

    Default Автомобила

    Това не е точно тази алфа ..но моделът е един и същ ...

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  3. #3
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Тук човекът, който трябва да каже с точност кой е бил модела е колегата zmg. Само да ви спомена, че на времето когато са продавали тези GT-а в щатите са ги сравнявали с динамиката на коли с 3-литрови мотори. А в днешни дни аз лично съм се возил на една такава не без известна кола с уникален оранжев цвят (сещате се за коя става въпрос ) та благодарение на ниската маса и двулитровият двигател с два двойни Вебер-а... тези коли вървят уникално.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #4
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Имам един биографичен филм за Йохан Кройф. На една тренировка на Аякс играчите се изсипват и това, което прави впечатление е, че поне двама-трима карат мисля същия модел Алфа Ромео, постнат тук. Самият Йохан кара нещо много гъзарско, не разбрах за каква кола точно става дума, но мисля, че е Йенсен ФФ двойка
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  5. #5

    Default

    модела на гунди е бил gtv 1750 , може би най красивия от гамата с номер сг 9999.не знам дали е щял да излети ако не е имало камион,но така или иначе знаем какво е станало. колата е доста бърза и за днешните станарти , а за тогава........човека е имал вкус а и тогава марката е била неслучайна.

  6. #6

    Default sss

    Става ли да качиш снимки на таква алфа?

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  7. #7

    Default

    Ето такава алфа
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails gulia gt gundi 1.jpg   gulia gt gundi.jpg  

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  8. #8

    Default

    Само да допълня имал е контузия на крака и трудно е натискал педалите, вероятно и за това не е могъл да спре

  9. #9
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Аз да допълня, че че от сигурен източник знам, че автомобилът, с който е станала катастрофата, макар и на тотална щета се пази някъде дори и в момента. Странонто е, въпреки пожара единия заден стоп бил непокътнат.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #10

    Default

    Нормално е да се пази. И джипа на ставийски седи в районното на приморско

  11. #11

    Default

    Тая алфа на Гунди е била голяма работа за онуи време ...докато джипа на ставииски е нищо в сравнение през онези години да имаш кола която не е руска иии то даже пък спортна Алфа Ромео ...

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  12. #12

    Default

    Спор за това няма, идеята ми беше, че доста от колите при тежки катастрофи се пазат

  13. #13
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Спор за това няма, идеята ми беше, че доста от колите при тежки катастрофи се пазат
    Тази се пази от частно лице. Не е в полицията или нещо такова.
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Тази се пази от частно лице. Не е в полицията или нещо такова.
    Поне останало ли е нещо от нея освен въглен?

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Тази се пази от частно лице. Не е в полицията или нещо такова.
    Това сигурно ли е? Познаваш ли го? Ако наистина е така според мен въпросният човек трябва да отиде в клуба и да се разберат колата да отиде в бъдещия музей (какъвто ще има когато най-накрая се построи нов стадион). Сигурен съм, че от клуба ще го компенсират щедро за нея, а подобна реликва наистина би трябвало да бъде в музей, за да могат възможно най-много хора да я видят.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •