Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: RQ: Мнения за Blue Force на Петрол

  1. #1
    започва да се пристрастява Vladmir's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    47

    Default RQ: Мнения за Blue Force на Петрол

    Здравейте Колеги,

    Зареждал ли е някой от въпросната газ на Петрол. Заслужават ли си 2-те стотинки в повече.

    От скоро си имам бутилка в багажника и още се чудя с какво да храня дзвера

    А и сега ми е паднало, я споделете конкретни бензиностанции в Сф, от които сте доволни и от качество и количество на газта.

    Хайде със здраве.
    Alfa Romeo 146 TS 1.4 '98 + ГИ Stefanelli

  2. #2

    Default

    Не си струва - газ само на Лукойл.......никога на ОМВ, бензин само на Шел.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    ...никога на ОМВ, бензин само на Шел.....
    Що? Чувал съм, че OMV зареждат от Румъния, а техния петрол е по-качествен от Руския. Аз съм доволен от газта на OMV, от Лукойл ми дава по-голям разход. На Шел до колкото знам от слухове е най-зле горивото. А тази блуфорз ми даде най-голям разход е вървеше една идея повече, но може и да си внушавам.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    ...Чувал съм, че OMV зареждат от Румъния, а техния петрол е по-качествен от Руския...
    И в какво по-точно се изразява по-високото качество на петрола Аз си мисля, че петролът си е петрол, а качеството на неговите продукти зависи вече от технологиите на производство при различните рафинерии

    Иначе по темата, аз нямам опит с газта, но мой приятел зарежда вече само на ЕКО-елда, защото твърди, че изминава повече километри в сравнение с газта от други бензиностанции. Само като информация това. Не казвам, че на еко-то газта е най-добрата въобще
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Еее, не съм експерт по петрола! Но не един път съм чувал, че румънците добиват по-качествен петрол от руснаците.
    По-качествен петрол -> по-качествени крайни продукти! Рафинирията ни в Бургас преработвала основно Руски петрол - по-евтин и с по-ниско качество - по-голяма печалба
    Познати зареждали в Румъния, са много по-доволни в сравнение с родните ни горива.
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    ...
    абее
    да ама не
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by ssveto
    Що? Чувал съм, че OMV зареждат от Румъния, а техния петрол е по-качествен от Руския. Аз съм доволен от газта на OMV, от Лукойл ми дава по-голям разход. На Шел до колкото знам от слухове е най-зле горивото. А тази блуфорз ми даде най-голям разход е вървеше една идея повече, но може и да си внушавам.
    Не говоря за качеството им.....нямам впечатления от него.....а за това че само ОМВ на два пъти успяха да ми сипят 35 литра газ в 30 литров рез......даже и вафли не си взимам оттам.....само кенефите им посещавам, и то не защото са готини.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Всичко е търговски трик, на Петрол им правят изкуствено дишане и дефибрилации . . държат пазара като умрял свещта

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9

    Default

    Да кажа и аз по темата! И аз дълго се чудих, аджеба, струва ли си тая газ на Петрол и един ден реших да опитам- от тогава само там зареждам Разликата е точно тия 10%, които ги обявяват в рекламата ни повече ни по- малко...
    Lexus IS200

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Да кажа и аз по темата! И аз дълго се чудих, аджеба, струва ли си тая газ на Петрол и един ден реших да опитам- от тогава само там зареждам Разликата е точно тия 10%, които ги обявяват в рекламата ни повече ни по- малко...
    а върви ли като бесен гоуф 3?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11

    Default

    [quote=търтей]
    Quote Originally Posted by "Mind_Control":3l0v5fjy
    Да кажа и аз по темата! И аз дълго се чудих, аджеба, струва ли си тая газ на Петрол и един ден реших да опитам- от тогава само там зареждам Разликата е точно тия 10%, които ги обявяват в рекламата ни повече ни по- малко...
    а върви ли като бесен гоуф 3? [/quote:3l0v5fjy]

    страх ме е да я настъпя до край..
    Lexus IS200

  12. #12
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Quote Originally Posted by ssveto
    Що? Чувал съм, че OMV зареждат от Румъния, а техния петрол е по-качествен от Руския. Аз съм доволен от газта на OMV, от Лукойл ми дава по-голям разход. На Шел до колкото знам от слухове е най-зле горивото. А тази блуфорз ми даде най-голям разход е вървеше една идея повече, но може и да си внушавам.
    Не говоря за качеството им.....нямам впечатления от него.....а за това че само ОМВ на два пъти успяха да ми сипят 35 литра газ в 30 литров рез......даже и вафли не си взимам оттам.....само кенефите им посещавам, и то не защото са готини.....
    Интересно, е че тези литри, които ти сипват в повече, са само на определени OMV-та. Да кажа за хората от София, OMV-Надежда, 3 от 3 пъти ми напълниха бутилката с 3-4литра от горе. Причината да не направя проблем, е че нямам технически преглед на бутилката и може и аз да излезна виновен. На OMV-Люлин, вече 10 пъти пълня до горе и си е напълно в нормалните граници.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    [quote=Mind_Control][quote="търтей":57ixsfz0]
    Quote Originally Posted by "Mind_Control":57ixsfz0
    Да кажа и аз по темата! И аз дълго се чудих, аджеба, струва ли си тая газ на Петрол и един ден реших да опитам- от тогава само там зареждам Разликата е точно тия 10%, които ги обявяват в рекламата ни повече ни по- малко...
    а върви ли като бесен гоуф 3? [/quote:57ixsfz0]

    страх ме е да я настъпя до край.. [/quote:57ixsfz0]

    ОФФ некой да е попадал на тая реклама качена в нета?
    много ми трябва
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не знам къде каква газ има , аз лично не сипвам само на ОМВ. Но само за инфо и напомняне: СЛОЖЕТЕ СИ В РЕД ДОКУМЕНТИТЕ И ПРЕГЛЕДИТЕ НА АГУ!!! от няколко дни започна пак кампания и големите фирми отказват да зареждат коли без годишни пригледи и стикери! Не си правете майтап това си е за вас!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #15
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default


    разбрах намека!

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •