Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: Центровка на 33

  1. #16
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Иво,бате те некои като видат два ремъка и вече е 16-ка,и "майстора" му е въртял делкото и за това не ще да запали,джетроника не може да бъде хванат от диагностика поради простата причина че е морално остарял


    а относно колегата,ако искаш да запали,правиш следното

    отхлабваш делкото(има болче под него с 10 ключе)завърташ го обратно по часовниковата срелка(по малко)и въртиш на стартер,ако колата започне да се опитва да запали още малко го завърташ и така докато запали,но ако колата забива по време на въртенето на стартера(като въртиш на стартер и мотора се опитва да спре стартера) тогава го въртиш по часовниковата стрелка-капиш

    а относно дросела-при загасен мотор се навеждаш над него и леко подаваш газ ,трябва да се чува леко цъкане от тпс-а(онова черното отстрани на дросела в което има включена тройна букса),ако не се чува цъкане,има винт от другата страна на тпс-а,развиваш или завиваш докато при леко докосване започне да цъка


    ами тва е ако го направиш както требе сичко е у ред и ша запали,а и да не забравя от там отиваш и търсиш човек който има стробоскоп да ти нагласи делкото с точност(ако не знае колко градуса трябва да е на ниски обороти му кажи че е м-у 7-9 градуса


    УСПЕХ-чакам да чуя как си сесправил

  2. #17
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Колата успя да запали днес.До тук добре,но пали на 3 цилиндъра.Разбрахме кой е цилиндъра който не се пали,но само до там.Искра има на свещта на цилиндъра бензин също мисля че стига понеже се получават детонации в гърнетата.Та сега не знам какво да направя за да я накарам да работи както трябва.
    P.S Кажете кой е първи цилиндър на колата.
    P.S 2 Цилиндъра който не се пали е от страната на шофьора,първият от предницата към купето.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #18
    започва да се пристрастява Stoian_wolf's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    смядово,шумен
    Age
    38
    Posts
    87

    Default

    колега Rammstein4o аз имам алфичка 1.4 и.е. '93г. не е имола ама и аз немам дистрибуторна капачка.некаде там под дросела има 2 бубини-по 1 за всеки блок.и я ми кажете всички разлики м/у обикновената и имолата ако може.казаха ми че на имолата макферсоните се хващат за купето горе с 3 болта-моита е с четири(това ми го каза бате К.Рангелов.ако има и други разлики моля споделете
    alfa romeo 33 1.4ie '93

  4. #19
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon
    P.S 2 Цилиндъра който не се пали е от страната на шофьора,първият от предницата към купето.
    Втори цилиндър се пада там

  5. #20
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    ей колега,най после се включи,а и междувременно,нема логика да не пали само един,единственно ако е с гадни свещи или кабели,смени си ги и ако не се оправи ,сте объркали кабелите и за това гърми в изпускателите

    реда на палене е 1-3-2-4

  6. #21
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Хорица,имам същия проблем с 33 само че е 33 1.3 боксер 90 година с два двойни карбуратора и ми казаха че няма живи дето да могат да я центроват.моля хора помагайте
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Хорица,имам същия проблем с 33 само че е 33 1.3 боксер 90 година с два двойни карбуратора и ми казаха че няма живи дето да могат да я центроват.моля хора помагайте
    Колега има живи и те са в софия и аз имам същата алфета и едвам ми я направиха.... но сега вече всичко е наред, аз не съм ходил до софия защото до там нямам възможност да отида аз мойто я карам на газ

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    ей колега,най после се включи,а и междувременно,нема логика да не пали само един,единственно ако е с гадни свещи или кабели,смени си ги и ако не се оправи ,сте объркали кабелите и за това гърми в изпускателите

    реда на палене е 1-3-2-4
    А да ви идва на акъла за крив клапан,запекъл повдигач и изобщо липса на компресия?!!!!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Оказа се липса на компресия и ходи на лекар при един колега от форума.Уж всичко беше наред и първите дни си работеше идеално докато не реши,че иска да върти номера и пак не ще да пали.Вече направо се видях в чудо с тая кола и не знам какво да я правя.Сменена е дистрибуторната капачка,палеца ,кабелите на свещите,свещите,бобината и пак не ще и не ще.Ако някой даде малко акъл какво да я правя ще съм му безкрайно благодарен.

  10. #25
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Хорица,имам същия проблем с 33 само че е 33 1.3 боксер 90 година с два двойни карбуратора и ми казаха че няма живи дето да могат да я центроват.моля хора помагайте
    Живи сме бре!!!! Недей така да говориш!!!
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако няма компресия не се мъчете излишно,а сваляйте главите.Ако е с автомати,задължително ги сменете.Теси гиправят тия номера,да запичат,ама никой не им обръща внимание и клапаните отиват на кино.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Компресията я върнахме към живота,ама пак не ще да запали.Много своенравна италянка.Ще се мъча още да я съживя,че не ми се иска на части да си отива.

  13. #28
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Как на части бре, не се отчайвай! Междо другото как и върнахте компресията, в смисъл отхлупвахте я или...

  14. #29
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Компресията я върнахме към живота,ама пак не ще да запали.Много своенравна италянка.Ще се мъча още да я съживя,че не ми се иска на части да си отива.
    Колко е сега и как я върнахте!?!?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #30
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Колко е точно не знам,но от порядъка на 10 атмосфери може и малко отгоре.трябваше някакъв лагер да се смени и главата беше шлайфана и уж всичко беше наред и трябваше да работи а пак не ще.Вчера гледах вакуумните мачкучи,че са за смяна та така като съм почнал да оправям и тях ще сменя.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •