Results 1 to 7 of 7

Thread: Признават ли ви 50% данък за катализатора ?

  1. #1

    Default Признават ли ви 50% данък за катализатора ?

    Привет
    от нов собственик на Алфа 145 / 1.9 тд, 66 кw-90 к.с.- 96г/.
    Като добросъвестен гражданин реших да си регистрирам колата в данъчното и да си платя данъка.Понеже е до 100 к.с. с катализатор си викам ще ми приспаднат 50% и ще е към 25-30лв.
    ДА ,ама НЕ !
    Въпреки,че в декларацията има текст за намаляване с 50% ....
    и за неверни данни се носи съдебна отговорност служителката - общ.Искър-софия признава намалението само ако в големия талон на колата пишело -euro 2 ,3 или 4 за газовете .
    Реших ,че трябва да ми преиздадат талона в КАТ и евентуално да мина там на преглед за катализатор.
    За съжаление там ме препращаха от кише на кише и нищо.
    Моля ако някой е имал този проблем да ми даде съвет.
    Вече получих един - грешен ход съм направил -90% от колите в България не били регистрирани в данъчното,а и за къде ли ти трабва ?

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default Re: Признават ли ви 50% данък за катализатора ?

    Quote Originally Posted by bronenosetz
    Вече получих един - грешен ход съм направил -90% от колите в България не били регистрирани в данъчното,а и за къде ли ти трабва ?
    Трябва ти, за да минеш после технически преглед. Искат блежка за платен данък. Иначе вярно 90% от колите не са регистрирани, ти би ли плащал по 100,200,300лв., за да си трошиш колата по пътищата и да я миеш всеки ден понеже караш по пясък и кал, да не говорим на какво заприличват предниците от камъни и т.н.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    sofiq
    Posts
    131

    Default

    извинявам се малко за офа ама някой имал ли е проблем с минаването на преглед понеже няма катализатор ?
    ALFA ROMEO 145. 1,6 Boxer. 96

  4. #4
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by Jororacing
    извинявам се малко за офа ама някой имал ли е проблем с минаването на преглед понеже няма катализатор ?
    Не просто констатират че няма "евентуално" и толкоз. Само недей да ходиш в центровете на СБА, защото там не е много яско какво ще ти се случи, освен че ще ти се изчака чакалото.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  5. #5
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default Re: Признават ли ви 50% данък за катализатора ?

    Quote Originally Posted by bronenosetz
    Привет
    от нов собственик на Алфа 145 / 1.9 тд, 66 кw-90 к.с.- 96г/.
    Като добросъвестен гражданин реших да си регистрирам колата в данъчното и да си платя данъка.Понеже е до 100 к.с. с катализатор си викам ще ми приспаднат 50% и ще е към 25-30лв.
    ДА ,ама НЕ !
    Въпреки,че в декларацията има текст за намаляване с 50% ....
    и за неверни данни се носи съдебна отговорност служителката - общ.Искър-софия признава намалението само ако в големия талон на колата пишело -euro 2 ,3 или 4 за газовете .
    Реших ,че трябва да ми преиздадат талона в КАТ и евентуално да мина там на преглед за катализатор.
    За съжаление там ме препращаха от кише на кише и нищо.
    Моля ако някой е имал този проблем да ми даде съвет.
    Вече получих един - грешен ход съм направил -90% от колите в България не били регистрирани в данъчното,а и за къде ли ти трабва ?
    Е добре де, колко пари ти искат за данъка в крайна сметка? Кой знае какво се е объркала тая, ако отидеш на следващия ден и попаднеш на друга служителка може да ти обясни съвсем друго - тука в БГ навсякъде е така - никой не знае какво прави, как го прави и най-вече не знае как трябва да се прави - 100 човека, ако питаш - 100 различни мнения ще полуиш .
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Ако колата ти е над сто коня опцията за катализатор отпада. Тъпо обаче е закон.
    146 1.6 TS 01.97

  7. #7
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default Re: Признават ли ви 50% данък за катализатора ?

    Quote Originally Posted by DerMeister
    Quote Originally Posted by bronenosetz
    Вече получих един - грешен ход съм направил -90% от колите в България не били регистрирани в данъчното,а и за къде ли ти трабва ?
    Трябва ти, за да минеш после технически преглед. Искат блежка за платен данък. Иначе вярно 90% от колите не са регистрирани, ти би ли плащал по 100,200,300лв., за да си трошиш колата по пътищата и да я миеш всеки ден понеже караш по пясък и кал, да не говорим на какво заприличват предниците от камъни и т.н.
    А после иди плащай данъци пък съвест имай колкото щеш
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •