Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Дрънчене откъм предни накладки

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    sofiq
    Posts
    131

    Default Дрънчене откъм предни накладки

    хора от доста време ме мъчи едно гадно дрънчене откъм предните накладки..казаха ми че било от водачите и имало ремонтен комплект за тях,,, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да дайте съвет
    ALFA ROMEO 145. 1,6 Boxer. 96

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Интересно ми е и на мен дали има варианти за ремонт. Казаха ми, че трябвало да се дава на стругар , но процедурата не ми стана ясна.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    айде и тук един жокер.
    Значи има 3 варианта.
    Вариант 1: При липса на средства лесния и евтин начин е, сваляте спирачния апарат вадите въпросните водачи и ги навивате с тефлонова лента. След това ги набивате обратно и проблема се решава за неопределено време. На старата кола изкараха около година, без да дрънкат, а за една година дето съм сложил тефлон за 50ст. мен ме устройваше.
    Вариант 2 При наличие на малко повече средства.... колкото и да е учудващо влизате в един магазин на Шкода и казвате, че искате ремонтен комплект за спирачните апарати на Шкода, мисля Октавия беше. Струват около 15 лв бройката. Дават ги комплект с грес и така.... това е.
    Вариант 3 При наличие на повече средства, мисля за 50 лв се рециклира самия спирачен апарат. Сваля се носи се на стругар, разпробиват се отворите, понеже те се износват не водачите, и се набиват нови втулки с точния диаметър. И така стават като нови, според мен това е най-добрия вариант. Но е доста по-скъп. И единствено по-добрия вариант е да се смени направо спирачният апарат с друг такъв цял който не е износен от някоя морга.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Варианта с моргата нещо не ми харесва, защото ще изкара една-две години и после айде пак.
    До колкото разбрах , не всеки стругар се наемал да го прави това.
    Обаче варианта с шкодовите части звучи разумно. За каква Октавиа е комплекта? Кой двигател? Защото предполагам ,че спирачките са различни.

    Иначе благодаря ти за информацията! Много полезна
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    да ти кажа, много коли са със спирачни апарати на същия принцип, но само на шкода съм виждал ремонтни комплекти. Наистина забравих от кой конкретен модел, но мисля че имат само едни , пък ако имаш възможност да земеш твоите си водачи или поне единия и с него да обиколиш, ще е най-добре.....
    п.п.
    вземи си и шублер за да мерите най-точно диаметъра, на ремонтните комплекти е с 0.5 мм по дебел
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    sofiq
    Posts
    131

    Default

    на мене ми казваха че имало ремонтен комплект и направо за алфа...има ли нещо такова
    ALFA ROMEO 145. 1,6 Boxer. 96

  7. #7
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    Имам го същия проблем ,ако откриеш от каде е тоя грозен звук напиши в темата да знам и аз каде да търся..

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    На един приятел му дрънчеше така тойотата...смени си накладките и се оправи
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    sofiq
    Posts
    131

    Default

    при нас мисля че проблема си е от водачите защото моите накалдки са в добро състояние а дрънченето е от доста одавна
    ALFA ROMEO 145. 1,6 Boxer. 96

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default съживяване

    Да взема да разбутам старата тема, че е по лесно.
    Въпросът ми е наистина ли става ремонтен комплект от Шкода ОстаВиЯ, и ако да, става ли за всички 145/6-ци?

    Вариант 3 на Емо е много читав само че трябва и на бормашина да се разпробият самите дупки защото не ми се вярва износването да идеално и втулката няма да контактува в цялата повърхност, а ако се разпробиват със сигурност трябва да се хване точния център за да не стане после греда да не може да се съберат двете части... или поне аз така си го представям в малката си главица.
    145 1.7 16V Boxer


  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    Да взема да разбутам старата тема, че е по лесно.
    Въпросът ми е наистина ли става ремонтен комплект от Шкода ОстаВиЯ, и ако да, става ли за всички 145/6-ци?

    Вариант 3 на Емо е много читав само че трябва и на бормашина да се разпробият самите дупки защото не ми се вярва износването да идеално и втулката няма да контактува в цялата повърхност, а ако се разпробиват със сигурност трябва да се хване точния център за да не стане после греда да не може да се съберат двете части... или поне аз така си го представям в малката си главица.

    Батка, много по-добре и много по-ефективно е да си набавиш 2 предни апарата АТЕ от по-новите 145/6-ци и там няма никога повече да чуеш дрънчащи апарати. Аз съм си набавил и когато дойде време за нови накладки, старите апарати заедно с износените накладки заминават в кофата. В общи линии могат да се намерят апарати между 20 и 30 лв./брой. А отделно, че накладката на АТЕ е и с мъничко по-голяма площ на феродото върху диска спрямо Гирлинг.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Батка, много по-добре и много по-ефективно е да си набавиш 2 предни апарата АТЕ от по-новите 145/6-ци и там няма никога повече да чуеш дрънчащи апарати. Аз съм си набавил и когато дойде време за нови накладки, старите апарати заедно с износените накладки заминават в кофата. В общи линии могат да се намерят апарати между 20 и 30 лв./брой. А отделно, че накладката на АТЕ е и с мъничко по-голяма площ на феродото върху диска спрямо Гирлинг.
    Абе мене вече така ми тракат, че накрайник да се разтропа или шарнир няма да разбера ебаси, само я гледам отдолу. Накладките са ми ОК, ще станат ли със апарати АТЕ и по принцип на АТЕ-то пише ли на него че си е АТЕ или има по някакъв друг начин да се разпознае, например след коя година е колата....
    145 1.7 16V Boxer


  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Е то АТЕ-то го слагат на ТС-ите. На външен вид е различно много. Слага се на 1.4 и на 1.6 ТС. Най-лесно се разпознава, по това, че има една неръждаема пружина, която натиска челюстта към супорта. Пише си АТЕ на апарата. Слага се директно на твоя си шенкел, просто си купуваш едни нови накладки за АТЕ-то и си в джаза.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Е то АТЕ-то го слагат на ТС-ите. На външен вид е различно много. Слага се на 1.4 и на 1.6 ТС. Най-лесно се разпознава, по това, че има една неръждаема пружина, която натиска челюстта към супорта. Пише си АТЕ на апарата. Слага се директно на твоя си шенкел, просто си купуваш едни нови накладки за АТЕ-то и си в джаза.
    Мерси Батка винаги има причина да почерпя като те видя


    145 1.7 16V Boxer


  15. #15
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 18-02-2019 at 22:26.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •