Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: СЪвет за начинаещ.

  1. #16
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Може незнам. Един приятел ходи при май бобо му викахте не помня. Той му взел 30 лв за диагностика и после извадил някакво устройство и го питал дали иска да му провери километрите срещу още 10 кинта. А съм чувал, че този бобо бил голям спец.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  2. #17
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default Re: СЪвет за начинаещ.

    Quote Originally Posted by Niki_vd
    ПомагаЙте сЪс сЪвет. Карах 7 години само Пасат подред на номерата1-2-3-4.От миналото лято съм влюбен в Алфа 156 но имам приятели сЪс сервиз и диагностика които ме разубеждават постоянно да не сядам в Алфа.Моля ви даЙте сЪвет за наЙ-честите дефекти и цени на ремонт и части.Ще ви бЪда безкраЙно благодарен, иначе карах Алфа 156 с почти всичките мотори и съм впечатлен и то доста. Благодаря предварително.
    Помагам! Алфа 156 е един доста здрав автомобил. Ако е нововнос, след необходимото обслужване!, проявява издръжливост, дуракоустойчивост, предлага доста комфорт, претендира за стил и индивидуалност ... (трябва да ме вземат в рекламния отдел! )

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Значи, ще ти кажа при мене как стоят нещата, пък ти си решавай сам. Ламята Спаска (така се казва ще разбереш защо) я имам от 2 години и девет месеца, от тогава съм и навъртял ~ 160 000 щото при един от ремапите и затрих реалните километри, та сега не знам точно на колко е, ама по спомен са поне толкова. Та за тоз период съм сменил 2 съединителя (сети се защо може би щото им взимам душицата) 2 пъти горните носачи (щото карам със 17-ки 225/45 отпред и 235/45 отзад на 3 бара, щото са ми меки джантите и от най-малкия трап се кривят, та компенсирам с налягане) 1 път долните (явно по държат мама им) 2 кормилни накрайника, една стабилизираща щанга и почти цялото задно окачване (то ми излезе ~ 180 кинта със смяната). Цените си ги виж горе в темата за ремонтите кое колко струва.А да и скоростна кутия отварях, щото сринах трета пак заради моето си каране. А се нарича Ламята Спаска щото на извънградско ми гори 10-11 на 100 - пак заради моето си каране (държа да отбележа, че като я кара някои по улегнал чичко гори 7-8 на 100). А да сменил съм дисковете, щото оригиналните на моето каране загряваха бързичко и ми е дискомфорт. Свещи смених ма то това си е консуматив дето си заслужава да се изръсиш за него 260 кинта, понеже разните там бошчета и сичкото дето не е иридиум го яде за 10 000 км. А и дебитомер смених. Не споменавам редовното обслужване, щото то не е непредвиден разход!

    Поддръжката на колата не е никак дебела, просто ти трябва свестен майстор. Тука окло мене са все антифенове на алфите и само ме ебават, кое колко струвало колко скъпо било, само дето 1-2-ма от тях знаят по колко км. карам. Ама всички млъкнаха след като техните немски бангии на по 40-50 000 км от кат са си ги купили отидоха на основен ремонт. И тука идва момента да отбележа, че Ламята Спаска като я купих по километраж беше на 74 000, а по еку беше на 204 ...Така че туй, че е 2001 не е критерии за малко км. Следователно карам курник на ~ 364 000 км без основен ремонт и съм се примирил с факта, че гори масълце, ама то не знам да има некое мпс дето ръгайки го постоянно между 5-7к рпм да не гори. Те това е от мен дано съм ти бил полезен.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    Евалата на DeX, добре го каза !
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Значи, ще ти кажа при мене как стоят нещата, пък ти си решавай сам. Ламята Спаска (така се казва ще разбереш защо) я имам от 2 години и девет месеца, от тогава съм и навъртял ~ 160 000 щото при един от ремапите и затрих реалните километри, та сега не знам точно на колко е, ама по спомен са поне толкова. Та за тоз период съм сменил 2 съединителя (сети се защо може би щото им взимам душицата) 2 пъти горните носачи (щото карам със 17-ки 225/45 отпред и 235/45 отзад на 3 бара, щото са ми меки джантите и от най-малкия трап се кривят, та компенсирам с налягане) 1 път долните (явно по държат мама им) 2 кормилни накрайника, една стабилизираща щанга и почти цялото задно окачване (то ми излезе ~ 180 кинта със смяната). Цените си ги виж горе в темата за ремонтите кое колко струва.А да и скоростна кутия отварях, щото сринах трета пак заради моето си каране. А се нарича Ламята Спаска щото на извънградско ми гори 10-11 на 100 - пак заради моето си каране (държа да отбележа, че като я кара някои по улегнал чичко гори 7-8 на 100). А да сменил съм дисковете, щото оригиналните на моето каране загряваха бързичко и ми е дискомфорт. Свещи смених ма то това си е консуматив дето си заслужава да се изръсиш за него 260 кинта, понеже разните там бошчета и сичкото дето не е иридиум го яде за 10 000 км. А и дебитомер смених. Не споменавам редовното обслужване, щото то не е непредвиден разход!

    Поддръжката на колата не е никак дебела, просто ти трябва свестен майстор. Тука окло мене са все антифенове на алфите и само ме ебават, кое колко струвало колко скъпо било, само дето 1-2-ма от тях знаят по колко км. карам. Ама всички млъкнаха след като техните немски бангии на по 40-50 000 км от кат са си ги купили отидоха на основен ремонт. И тука идва момента да отбележа, че Ламята Спаска като я купих по километраж беше на 74 000, а по еку беше на 204 ...Така че туй, че е 2001 не е критерии за малко км. Следователно карам курник на ~ 364 000 км без основен ремонт и съм се примирил с факта, че гори масълце, ама то не знам да има некое мпс дето ръгайки го постоянно между 5-7к рпм да не гори. Те това е от мен дано съм ти бил полезен.
    ФЕРАРИСТ е официално фен на Декс.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21
    започва да се пристрастява bilgiiski's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Кюстендил
    Age
    45
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa
    Може незнам. Един приятел ходи при май бобо му викахте не помня. Той му взел 30 лв за диагностика и после извадил някакво устройство и го питал дали иска да му провери километрите срещу още 10 кинта. А съм чувал, че този бобо бил голям спец.
    Последно километрите има ли начин да се хванат?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999

  7. #22
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Тц няма. Много бързо бягат.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  8. #23
    започва да се пристрастява alfamicin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Niki_vd
    Бе мен ми стана ясно.Изчетох почти всичко и се плаша.То все едно основен ремонт а тои казва ,,Смених само........" и списък за към 2 бона части)) Но колкото повечко мнения толкоз по добре.А както казва собственика на единия сервиз ,,Като си се навил не ме питай ,че и каквото да ти кажа пак ште си е купиш."
    Не се плаши!
    В този форум почти всички честно си казват какво са сменили и колко им струва!
    В разни други форуми,да не споменавам имена,не пишат всичко случващо се по колите им!
    По мои наблюдения ако вземеш друга кола в класа на Алфа156,ще я правиш горе-долу колкото нея!Отдавна е мит че немските коли са по-здрави от италианските,особено по новите модели!Имам доста приятели с немски коли,които тихо и кротко си дават парите за ремонт и после казват че са много здрави!

    П.П. За справка:Обслужването на А4'98г.-смяна на ремъци,ролки и ангренажна верига,защото като я вземеш на старо тя вече за смяна,това струва колкото смяна на ремъци на 156 2.0 заедно с ремъка на балансиращия вал!
    Успех с избора
    ALFA 159 SW 2.4 jtdm Q-Tronic 2010
    ALFA 156 SW 1.9 16V jtd 2005 - EX
    ALFA 156 2.0 TS 1999 - EX
    ALFA 155 1.8 TS 1993 - EX

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Vidin
    Posts
    8

    Default

    Бе колкото за немските бангии както казаха по нагоре...аз на Пасат -2 за 4 години му навартях 138 000 км при зверско каране и му смених само едни амортосиори и едни накладки и редовните неща като ремъци и филтри.Но сега искам нещо по ,,свежо" и затова съм се насочил кум 156-цата ако ли не пак Пасат-4 и проблема е уреден )

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Niki_vd
    Бе колкото за немските бангии както казаха по нагоре...аз на Пасат -2 за 4 години му навартях 138 000 км при зверско каране и му смених само едни амортосиори и едни накладки и редовните неща като ремъци и филтри.Но сега искам нещо по ,,свежо" и затова съм се насочил кум 156-цата ако ли не пак Пасат-4 и проблема е уреден )
    Ооps... ей тука с Пасат 4 ще сбъркате щото няма нищо общо с Двойката според мен. Двойката е от времената когато се правеха истински автомобили, не префърцунени госпожички. И съм абсолютно сигурен, че поддръжката на четворката ще Ви струва колкото на 156... Казвам го от опит щото един приятел си беше купил такова и като отиде да сменя носачите по предницата и реши, че не иска да кара Пасат повече... а той е заклет фен на VAG. Нека не забравяме, че всичко е въпрос и на късмет с автомобилите втора ръка разбира се. Аз все още карaм от време на време 2ката... корава работа особенно комбито. Но емоцията няма нищо общо с карането на Алфата. Идеята там е да ти пренесе з*ника от тА до т.В без сътресения. Ако търсите това ... това е вашата кола, но в никакъв случай поддръжката му не е по евтина!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •