Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: СЪвет за начинаещ.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Vidin
    Posts
    8

    Default СЪвет за начинаещ.

    ПомагаЙте сЪс сЪвет. Карах 7 години само Пасат подред на номерата1-2-3-4.От миналото лято съм влюбен в Алфа 156 но имам приятели сЪс сервиз и диагностика които ме разубеждават постоянно да не сядам в Алфа.Моля ви даЙте сЪвет за наЙ-честите дефекти и цени на ремонт и части.Ще ви бЪда безкраЙно благодарен, иначе карах Алфа 156 с почти всичките мотори и съм впечатлен и то доста. Благодаря предварително.

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    е те майсторите имат далавера да с купиш кола която се троши бе
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    На мен не ми даваха кредит от банката като разбраха каква кола ще купувам........ шегувам се. Незнам какъв съвет да ти дам. И аз скочих от немска на апенинката и да ти кажа честно повечко се обажда, но пък много ме кефи. Тия по сервизите разбират по принцип, но имай предвид, че алфите се карат по така и затова повечко посещават сервизи. Всичко е до късмет приятелю аз се метнах на сляпо и сега не съжалявам грам. Всеки мъж трябва поне веднъж в живота си да кара АЛФА. Това е от мен.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  4. #4
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default

    Съвета може да е ,сядай и чети всичко ,което ти се стори интересно ,едва ли е останало нещо не изписано .като концепция Алфа 156 и Пасат нямат допирни точки ,така че ти решаваш на какво искаш да се возиш ,а тука всички вече сме решили - Алфа успех в избора !А тва за майсторите е ясно ,на мен пък ми казват ,единственото лошо неща на тази кола е ,че има немски части в нея Алфа-та се избира не по сметка а с любов ,най - образно казано
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Vidin
    Posts
    8

    Default

    Бе мен ми стана ясно.Изчетох почти всичко и се плаша.То все едно основен ремонт а тои казва ,,Смених само........" и списък за към 2 бона части)) Но колкото повечко мнения толкоз по добре.А както казва собственика на единия сервиз ,,Като си се навил не ме питай ,че и каквото да ти кажа пак ште си е купиш."

  6. #6
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by Niki_vd
    Бе мен ми стана ясно.Изчетох почти всичко и се плаша.То все едно основен ремонт а тои казва ,,Смених само........" и списък за към 2 бона части)) Но колкото повечко мнения толкоз по добре.А както казва собственика на единия сервиз ,,Като си се навил не ме питай ,че и каквото да ти кажа пак ште си е купиш."
    Именно ,хлътнал ли си ,спасение няма А ако трябва да кажа нещо по-сериозно ,модела е един от най-успешните на марката за всички времена ,много добра и "грамотна" изработка .Просто няма недомислици ,всичко е изпипзано и доста надеждно според мен .За 15 хиляди съм сменил реле на мигачи
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

  7. #7
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Е аз моята я карам една година вече и съм сменил само ремъка ролките и едно масло. Даже и климатика не съм профилактирал. Тия с списъците са малко луди на тях като им бръмне муха в колата и сменят дебитомер.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Vidin
    Posts
    8

    Default

    Не съм фен на дизелите но при тия цени на бензина се замислям за един газов инжекцион.За какав разход става на въпрос.Говорят нещо от типа 10-12 на 100км.

  9. #9
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    колко пари си готов да дадеш за колата?
    щото евтините бензини по ред причини са издухани
    дизелацията са малко по-държевили
    но пък там поддръжката е по-скъпа

    газ на алфа ... слон и балет
    хихи
    няма да коментирам
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Vidin
    Posts
    8

    Default

    Имам идея да ида да си докарам от Италия. Тук гледам средна цена около 8 000лв.Но там поне ште имам избор.Имам предпочитания и към цвета)Бе дядото казваше ,,Мерак с пари се гаси" )

  11. #11
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ти си знаеш
    принципно хубавите кои са заминали преди изобщо да се появи обява но това вече е твоя работа

    средната цена 8 е с 1-2к доработки ако си фен
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #12
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Извинявам се много господин търтей, но не сте прав. Аз взех алфата за 7 600 от автокъща бензинова проверен реален пробег 134 000. Карам я вече 1 година без големи проблеми. Така че тия 8 к пък после 2 к, нова няма да я направя дори и да сменя всичко както правят някои господа от форума и плашат само хората. Сменяй всичко наред и защо???????????? Имаше един сменил сонда, дебитомер, МПХ и какво ли не и пак не си решил проблема. Еми така как да го решиш? Или пък скръцне зимата предницата и айдееееееее всички носачи се сменят и айде после къде ми е хилядарката.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    начи само едно нещо ще ти кажа
    въпреки всички легенди на тия коли няма как да се види пробега
    дори на дизела

    алфата върви прилично и доста повредена
    мога да ти дам конкретни примери ама айде ще ги спестя

    иначе да прав си - можеш само да сипваш и да я караш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #14
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Доста си убеден за първото, но дали знаеш всичко аз лично се съмнявам.
    Мразя да сменям когато нещо не е издухало като хората, това все пак е просто една кола НА СТАРО. И не можеш да отречеш, че е пълно с хора в този форум, които просто сменят за спорта сменяй, сменяй, тампони, накладки (били му скръцнали), амортесьори (като минавал през лежащ полицай и колата се заклащала в ляво с 5 градуса отклонение от нормалата) и тем подобно вманиачавания. Така че има разлика от човек до човек. Добре, че онзи дето му грееше СД-то не смени термостата.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    за километрите съм 101% сигурен
    това че има хора които сменят за спорта също е вярно
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •