Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Алфата отказва да запали!

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default Алфата отказва да запали!

    Здравейте!
    Колата е 146 1.3 boxer, онзи ден както си я бях паркирал на паркинга в центъра на Бургас и реших да се прибирам, качвам се и давам контакт но лампичката на инжекциона не изгасва свети постоянно и също и Code Key оранжевата свети постоянно, чува се че помпата бучи и като завъртя ключа двигателя върти но не може да запали.Оставих я в един сервиз но от там още и се чудят какво и е, казват че е възможно от алармата да е или нещо имобилайзера се е прецакал.Ако някой има идея или се е сблъсквал с това ще му бъда много благодарен да сподели с мен.
    Поздрави!
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    щом ти свети кода нещата са кофти
    на първо време провери антената(намира се около контактният ключ), замери и съпротивлението да не е прекъсната
    след това провери всички бушони из двигателният отсек(там се намира този на кода)
    провери си аларма или допълнителен имобилайзер да не прекъсват захранването на кутийката на кода
    и ако всичко там е ОК, кофти(и на това има лек, но ти пожелавам да не е от това)
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Ако се окаже проблема в компютъра аз имам такъв компютър и ключ и цялата конзола за ключа. Обади се.
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    Днес ходих до сервиза, казаха ми че не могат да се свържат с компютъра и се съмняват дали не е изгорял имобилайзера, понеже не може да разпознае ключа. Почнаха да проследяват и алармата да видят дали проблема не е от нея, но засега не са се обадили още. Тъй като не разбирам много бихте ли ми обяснили колко излиза смяна горе долу на имобилайзер да речем втора употреба понеже новия съм сигурен е много скъп, и покрай него трябва ли да се сменят ключове компютър...
    Благодаря!
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by dievx
    Днес ходих до сервиза, казаха ми че не могат да се свържат с компютъра и се съмняват дали не е изгорял имобилайзера, понеже не може да разпознае ключа. Почнаха да проследяват и алармата да видят дали проблема не е от нея, но засега не са се обадили още. Тъй като не разбирам много бихте ли ми обяснили колко излиза смяна горе долу на имобилайзер да речем втора употреба понеже новия съм сигурен е много скъп, и покрай него трябва ли да се сменят ключове компютър...
    Благодаря!
    ми цената е за колкото намериш
    ако имаш възможност прати ЕКУ-то насам и ще го оправим
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    Работата е сериозна, никой в Бургас не можа да реши проблема, лошото е че нямам сервизния ключ и ми казаха че без него нищо не може да се направи по компютъра. Незнам вече се отчаях предложете нещо, май ще трябва да сменям целия компютър.
    @Alfamaniak кажи това което имаш ще ми свърши ли работа и каква е цената която му търсиш.
    Поздрави!
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by dievx
    Работата е сериозна, никой в Бургас не можа да реши проблема, лошото е че нямам сервизния ключ и ми казаха че без него нищо не може да се направи по компютъра. Незнам вече се отчаях предложете нещо, май ще трябва да сменям целия компютър.
    @Alfamaniak кажи това което имаш ще ми свърши ли работа и каква е цената която му търсиш.
    Поздрави!
    казах ти прати ЕКУ-то тук, и ще го оправим
    за парите на ЛС
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  8. #8
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Виж Бат Еньо какво може да направи по-въпроса и после ще видим, мойте като ги сложиш с моя ключ палиш веднага. Всичко е пробвано . Ако искаш и за проба мога да ти ги пратя
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Несебър
    Posts
    101

    Default

    Намерих човек който може да оправи проблема, оказа се познат от друг град само трябва да закарам колата дотам и да се надявам че ще стане, ще пиша след някой и друг ден за резултата. Благодаря на всички които откликнаха по проблема.
    146 1.4 Boxer 90HP +-
    Ranault Scenic 1.6e 90HP+Метан

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by dievx
    Намерих човек който може да оправи проблема, оказа се познат от друг град само трябва да закарам колата дотам и да се надявам че ще стане, ще пиша след някой и друг ден за резултата. Благодаря на всички които откликнаха по проблема.
    Слушай HF FPE че после след намеса на некой хора да не требва да сменяш всички видове централи, аз знам поне 3 коли които беха с тоя проблем и той ги оправи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Съседа има 145 1.3, сложи газово и след 2 дни колата не ще да запали. Дръпнах го до един сервиз /само си представете гледката две алфи бордо а помежду им въже,голям срам/ и накрая излезе че компа се е задръстил от грешки. Откачи-закачи акумулатора и всичко се оправи
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Съседа има 145 1.3, сложи газово и след 2 дни колата не ще да запали. Дръпнах го до един сервиз /само си представете гледката две алфи бордо а помежду им въже,голям срам/ и накрая излезе че компа се е задръстил от грешки. Откачи-закачи акумулатора и всичко се оправи
    Колега в случая става въпрос за блокирал фабричен имобилайзер, с този проблем и фирмените сервизи не се справят
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    А мое ли нещо самия ключ да се е пре...бал
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    Quote Originally Posted by Mury_alfata
    А мое ли нещо самия ключ да се е пре...бал
    теоритично да, но аз още не съм се сблъсквал с такъв случай
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    [quote=hf hpe]
    Quote Originally Posted by "Mury_alfata":1k3tx9xo
    А мое ли нещо самия ключ да се е пре...бал
    теоритично да, но аз още не съм се сблъсквал с такъв случай[/quote:1k3tx9xo]

    Теоритично трябва да си умрял от радияция ти и тогава ключа да се скапе
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •