Results 1 to 15 of 15

Thread: Селеспийда работи странно

  1. #1

    Default Селеспийда работи странно

    Колеги днес се появи нещо като проблем при моя селеспийд.
    Колата си върви и скоростите се сменят обаче когато е на първа или втора индикацията на дисплея за това на коя скорост съм мига.
    Също така ако оставя колата на първа като я загася после като искам да паля колата показва мигаща индикация за неутрална и не пали, а всъщност не пали защото е на първа и трябва да включа първа после неутрална за да запали.
    Ако обаче оставя колата на задна когато я гася после си пали нормално само като държа спирачката.
    Ако някой знае какъв е проблема и кой в Пловдив го оправя моля да напише. Знам за Динекспрес, но тях не ги харесвам. Ако има друг ще е добре а ако не .................. май пак ще ходя при тези.
    Мерси предварително

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Джими, сервиз Елегант на Карловско шосе, бившата Мототехника, в близост до метан станцията, но от другата страна. Обаче нищо не е сигурно. Селеспийд е специфична технология, а в България тесни специалисти по въпроса не знам да има. Иначе Джимарата е известен като спец по електрониката на италианските машини и може и да помогне.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3

    Default

    Е вече умря селеспийда
    колата върви само назад и включва неутрална.
    Ако видите луд със 156 да се движи на заден ход из Пловдив да знаете че не е съвсем луд а просто скоростите са му развалени .
    До сега карах на задна из града сигурно вече доста хора ме мислят за луд

  4. #4

    Default

    Сега ако някой може да ми обясни какво става ще го черпя.
    Оняден скоростите напред отказаха и колата вървеше само назад и неутралната работеше както съм написал по горе в темата. Проверих маслото и беше малко нисичко. Долях малко, но нямаше резултат ....... колата пак включваше само задна след цял ден ръчкане.
    Днес обаче се качих за да я задърпаме до сервиза за да я видят утре и ОООООООООО ЧУДО......... колата си върви все едно не е имало никакав проблеми напред и назад без никакви проблеми.
    Е това как става не мога да разбера

  5. #5
    москвич драйвър lord_chuldarkar's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by juro
    Сега ако някой може да ми обясни какво става ще го черпя.
    Оняден скоростите напред отказаха и колата вървеше само назад и неутралната работеше както съм написал по горе в темата. Проверих маслото и беше малко нисичко. Долях малко, но нямаше резултат ....... колата пак включваше само задна след цял ден ръчкане.
    Днес обаче се качих за да я задърпаме до сервиза за да я видят утре и ОООООООООО ЧУДО......... колата си върви все едно не е имало никакав проблеми напред и назад без никакви проблеми.
    Е това как става не мога да разбера
    по хубаво върви в сервиз да я погледнат защото да не те остави някъде на път.
    Honda CB 500
    Алфа Ромео 156 1.8 '98 (бракувана )
    Москвич Алеко - 6 нюанса на червеното (вечна му памет)
    Зелен дванайсетак от яките (то други няма)

  6. #6

    Default

    Бях в сервиза и имаше записани доста грешки.
    Първо имаше някаква грешка за несъответствие на скоростта на колата и предавката, после грешка с текст : междинно положение на 1 скорост, после междинно положение на 2 скорост, после междинно положение на 0 скорост и най накрая имаше липса на комуникация с управляващия модул по CAN.
    Изчистиха грешките и колата си върви, но тя и преди това си тръгна сама без проблеми.
    Налягането гледах докато беше вързан тестера и показваше между 44 и 58 бара и отчита6е коректно предавките.
    За сега върви нормално но знае ли човек до кога

  7. #7
    Запален алфист allberti's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    137

    Default

    В книжката има описана последователност от въртене на ключа в позиция MAR и STOP за определено време в комбинация с педала на спирачката и шофьорската врата за такива моменти когато ти "полудеят" скоростите само,че не си спомням последователноста и времената. И накрая пише,че ако след процедурата не се оправят да потърсиш сервиз на Аlfa
    Alfa Romeo 1.9 150 159JTDm

  8. #8

    Default

    М дааааааа май ще се наложи да я прочета тази книжка.
    А инъче се оказа, че в пловдив НЯМА сервиз, който да се наеме да оправя селеспийд скорости.
    Някои се навиват само да прочетат и изчистят грешките, но всички са само до там.
    Никой не иска да се занимава с такива скорости.
    Всеки ми казва ако опре до хидравликата качвай я на подемник и я карай в София.
    Е да ама подемника ще ми излезе колкото да си купя направо нов.
    Много тъпо. Все едно живея в някакво село в задника на географията.
    Оправдават ми се, че били рядко срещани тези коли и затова не искали да ги правят. Е как ще са рядко срещани като аз за 1 ден видях още 3 коли селеспийд за по малко от 2 часа в града. Сигурно има още 100 които не съм видял. Е това ако е рядко........

  9. #9
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Без да питам мога да отгатна че колата ти е 98 или 99 година. роботите от него време правят този проблем. Най вероятно ще започне да ти мига и по време на движение когато загрее маслото. Лятно време е по вероятно да прави проблеми. Обикновенно в топлото тези селеспийди се побъркват защото маслото става редичко. Хубаво е да я караш с Тутела спийд но това не е никаква гаранция. Бих те посъветвал да докараш колата в софия да я погледнат. Има две места където знаят за какво става дума в селеспийда. Предполагам че колата сега ще върви няколко месеца, но като започне да дава индикации отново- карай я в сервиз. А-а-а-а забравих да попитам. Това налягане за което говориш мени ли се докато го мерят или тези стойности са мерени в различни моменти. Налягането трябва да е постоянно със стойност около 50. 44 е малко ниско.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #10

    Default

    Налягането се мени. Пада до 44 и после се вдига на около 59.......
    Мисля че е нормално да се мени. все пак превключваха скоростите и няма как да не пада.
    А маслото не е ясно какво е в момента. доливано е около ... 50 грама с АТФ масло и аз не знам какво като марка.........
    Колата наистина е 99 произведена.
    Ще я докарам в София, но сега за съжаление се налага да седия малко в болница и това не ми е точно първа грижа при положение, че все пак имам и други коли пък и тази сега върви.
    Всъщност кажете в кой сервиз в София е най-добре да я закарам.
    Живот и здраве след 10тина дена излизам от болница ако всичко е наред и ше се заема с колата.
    През това време давайте съвети. Ако е необходимо ще сменя целя робот стига да не е над 2500 лв че тогава не си струва и просто ще си купя кола след 2000 година и тази ще я продам

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    въобще не е нормално да се мени. сферата служи точно за това. да няма колебания в налягането. колкото и да превкючваш няма такива разлики. Вантотрейд, и Мазерати сервиз според мен са най доброто място за тест на селеспийди. Само че е добре предварително да си запишеш ден и час, защото имат доста коли. А смяната я прави само ако наистина е наложително.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12
    започва да се пристрастява svenzbg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default ..

    Така значи аз ще ти кажа каде и кой може да ти оправи този проблем и на мен беше така докато не ми умря един ден колата както на теб , закарах я на този човек и я оправи , разбира доста от селеспийд човека доста си играл с тия роботи пък и е бил бивш майстор от Динекспрес , значи аз ходих в дин експрес нищо немогат да ми кажат , докато не намерих Митко от Стамболийски , ще ти дам номер да му се обадиш да поговорите 0885 860 466 - Митко от Стамболийски е но работи в Пловдив в Магазин на Александър Ауто на пещерско. Звънни му и се разбере , аз го имах същия проблем от както му я закарах тва вече два месеца не е правила никви проблеми тоя робот !

  13. #13

    Default

    Мерси колеги ще я закарам колата да я видят макар че сега върви нормално.

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Маслото се СМЕНЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Независимо кое, къде и що. Затова е масло, да го хвърляш отвреме-навреме.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by code
    Маслото се СМЕНЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Независимо кое, къде и що. Затова е масло, да го хвърляш отвреме-навреме.
    Ти маслото в хидравликата на волана сменяш ли го от време на време? Моля ви не давайте съвети за неща които не знаете, само за да напишете нещо
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •