Results 1 to 12 of 12

Thread: Водата ми намалява - мембрана????

  1. #1

    Default Водата ми намалява - мембрана????

    Както виждате от заглавието на темата - доливам поне литър водица седмично в резервоара, не тече от никъде абсолютно съм убеден - възможно ли е нещо изпарителя да е кофти.....????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    възможно е, но бих проверил изгорелите газове за наличие на антифриз
    обаче 90% тече от някъде където си пропуснал
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  3. #3

    Default

    С вода съм лятото......прави ми впечатление наличието на конденз по аспуха като я паля, не мога да разбера дали ми се появява когато мине на газ или си го има и преди това докато ауспуха не загрее достатъчно да го изпарява.....
    Бих бил безкрайно учуден ако изтича отдругаде - то ще е само явно в движение, и по много малко.....уж гледах и тоя момент - загряла кола, водата почти на 100 градуса и под налягане - никъде нищо не видях......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Няма вариант мембрана на изпарител -има теч. Ако беше на антифриз щеше да го хванеш ,но водата в тия жеги се изпарява много бързо и не можеш да видиш петното. Наличието на вода в генерацията е нормално. Всички авт. на газ отделят повече конденз от бенз.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5

    Default

    Баси - ми дека ли отива и се губи тая вода - литър на седмица си е сериозно, и май ще трябва да проведа следствие......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default 156

    може да е от водната помпа и да тече когато автомобила е в движение-при всички положениа загуба от литър на седмица е сериозно...сложи ниакакъв оцветител във водата водни бои или нещо от тоиа род и така ще забележиш къде тече.....успех

  7. #7

    Default

    а може и гарнитура да сменяш че и главата да правиш
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  8. #8

    Default

    какъв оцветител ще е най - добре да сложа за да видя откъде изтича - води бои ли??????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    какъв оцветител ще е най - добре да сложа за да видя откъде изтича - води бои ли??????
    Слушай сега: Взимаш 500гр. брашно ,добавяш едно..., разбъркваш добре , слагаш 1 -на щипка, и пускаш в горещата............, Извинявай , това беше друга рецепта. Шегувам се не се впрягай!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  10. #10
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Глупости, никакви бои, просто запали двигателя и прегледай всички водни съединения /включително и тези в купето/, ако от никъде не тече, вероятно е да имаш издухана гарнитура на главата...
    BTW да си прегрявал на скоро двигателя?
    Дори и да е така, не се коси не е сериозно като при дизел...
    Обаче това са гадните варианти, обзалагам се че тече от някъде!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Глупости, никакви бои, просто запали двигателя и прегледай всички водни съединения /включително и тези в купето/, ако от никъде не тече, вероятно е да имаш издухана гарнитура на главата...
    BTW да си прегрявал на скоро двигателя?
    Дори и да е така, не се коси не е сериозно като при дизел...
    Обаче това са гадните варианти, обзалагам се че тече от някъде!
    Не съм прегрявал, дори и масло не ми гори, близо 8 хиляди съм минал и не съм доливал даже......
    Щом не е от изпарител както казва роби, значи някъде по маркучи ще е , ще трябва да се гъзя да гледам......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Маркуч се оказа - надух системата с компресор и се видя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •