Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Вапростче колеги?!

  1. #16
    Запален алфист bobbybg75's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    ако ме мине 5ца ще запаля алфата насред НДК
    просто такъв филм нема

  2. #17
    Запален алфист bobbybg75's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    126

    Default

    ако ме мине 5ца ще запаля алфата насред НДК
    просто такъв филм нема

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by bobbybg75
    ако ме мине 5ца ще запаля алфата насред НДК
    просто такъв филм нема
    ??? що си мислиш че не може да те мине ??

  4. #19
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Зависи к'ва е 5-цата
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  5. #20
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by bobbybg75
    ако ме мине 5ца ще запаля алфата насред НДК
    просто такъв филм нема
    Ами колега не се изцепвай така защото 530д ще те смачка даже ако си с чип а бмв-то не е. Това е много як мотор, но е акцизен и почти ги няма в бг.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    52

    Default

    Е айде сега почти го няма ... От новия модел повечето са такива... може би го няма в Германия ,но тука С класа под 500 няма ,а сигурно половината са АМГ :lol Все едно де по темата , колегата така и не каза какво се търси в задачата, което предполагам говори и колко е сериозен към алфите
    Alfa Romeo 156 1.8 TwinSpark 1998

  7. #22
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by bobbybg75
    ако ме мине 5ца ще запаля алфата насред НДК
    просто такъв филм нема
    Ами колега не се изцепвай така защото 530д ще те смачка даже ако си с чип а бмв-то не е. Това е много як мотор, но е акцизен и почти ги няма в бг.
    Айде бЕ ... нямало ги верно , че не са много но чак пък почти да ги няма
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  8. #23
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Колега вземи си ALFA 156
    Alfa 156 1.8 TS 00

  9. #24

    Default

    четох ,четох и се окьоравих
    Алфа на колега форумец в англииския форум е на МИЛИОН И ТРИСТА ХИЛЯДИ км , кега се вайкал ,че треа да сменягумички на клапани.
    Карал съм и бмв 730 2000 година,ауди а8 3.3 битурбо 2000 година , а и ес класа 600СЛ и 166
    За мен плюсове и минуси на колите са първо
    цени= екстри.... демек това ,което коли за по 40-50К го имат като екстри , го има и алфата за 10К
    Второ като возия , от аудито по добро нЕма ,и като удобства в интериора.. да не казвам как всеки път когато се облягам на подлакътника на бмв то ,всеки път ми звъни телефона ,или как треа си отворя прозорците в мерцедеса ..... треа съм около 3 метров .естествено ,правил съм ремонти на всичките коли = ауди 3.3 би турбо -кобилици (а бе глава) равно на 12 000 лв. (естествено всичко ново по поръчка,щот няма старо ,то има 10 такива сигурно у бг) на бмв то ремонт - 2 бутала със сегменти глава ,шлайф общо 3400 лева. Мерцедеса само накладки му смених ,ама 460 лева лелеееее. Я се сети за тия пари кво ще направиш ... ами още една афла същата за части и готово .Даже и бонуси ще имаш .

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Айде бЕ ... нямало ги верно , че не са много но чак пък почти да ги няма
    Ако не те мине бмв 30 ка ,аз да не се казвам Стефан !
    относно колко са в бг ,ами то почти всяка 7ца е 3 литрова = 184 кона
    просто алфата няма абсолютно никакъв шанс там

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  11. #26
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Stefan Caromov View Post
    Ако не те мине бмв 30 ка ,аз да не се казвам Стефан !
    относно колко са в бг ,ами то почти всяка 7ца е 3 литрова = 184 кона
    просто алфата няма абсолютно никакъв шанс там
    Много ясно , но съм се пускал с 525 тдс и съм го бил
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  12. #27
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by alfa155-1.7TS View Post
    ...Алфата е от типа автомобили, за които 100000 км са преклонна възраст. Издържливостта е характерна за БМВ, МБ, ФВ, още някоя и друга немска марка и за голяма част от японските автомобили....
    Като изключим немаловажния факт, че в БМВ-форума е нормално да препоръчват БМВ, а в Алфа-форума - Алфа (искаш ли да позная какво ще препоръчат във форума на Ауди?), горното твърдение не е вярно:

    1. 100 000 не са нещо особено за висок клас автомобил, още повече ако става дума за дизел;

    2. Притежавал съм и съм карал немски автомобили, за които издържливостта била характерна - е, не издържаха. Имах Ауди 100, за което в сервиза ми викаха "имаш слънчев автомобил, сега не ги правят толкова здрави", след което му смених всичко по предницата (както и на Алфата), а накрая съсипах и задния мост (което още не се е случило с Алфата);

    3. С един приятел си купихме колите горе-долу по едно и също време - той си взе БМВ 525д, автомат. Досега сме правили горе-долу еднакъв брой ремонти за горе-долу еднакви пари.
    Last edited by Коки; 16-08-2008 at 01:05.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #28
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Еми с една 525tds с един познат се дърпахме и на 450-500 метра някъде бях с почти кола пред него .. не знам от колата или от шофьора е , но мога да кажа , че алфата си върви достатъчно , комфортна е много , не дава кой знае какъв разход ... не казвам , че БМВ-то е лошо ... но главно зависи от това какво търсиш точно
    Емо, ТДС-а е помпа-дюза - не може да го сравняваш с комън рейл. 525д вече е друго - комън рейл с 170 коня, ако не се лъжа. Ако нямаш чип, нямаш шанс! С чип обаче може и да го биеш, но не не съм пробвал.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #29
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by alfa155-1.7TS View Post
    Значи за цената....двете коли са ми на една цена горе доло....
    Ако са на една цена, ше има разлика в годинките Между млада италианка и дрът германец, без колебание бих избрал италианката

    Quote Originally Posted by alfa155-1.7TS View Post
    ...прости искам да кажа че мног ме наплашиха за цената на частите на 166-цата....не казвам че на бмв-то са по евтини...а че ме ъверяват че се чупи по малко...
    Пич, не може да сравняваш дрът пръч с млада девойка - като ше сравняваш двете коли, сравнявай ги да са на една възраст! Ако са на една възраст, БМВто ше ти над един път и половина по-скъпо - отвори мобилето и виж. А пък тия глупости за чупенето ми е писнало да ги слушам! Колкото ми се е чупило Аудито, толкова ми се чупи и Алфата - това е. Даже Ланчата (спалния вагон от подписа) не ми се е чупила въобще. Най-сериозния ремонт ми беше да сменя задните амортисьори, които струват 110 лева двата!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  15. #30
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    А най-парадоксалното в темата е, че обсъждаме сектантски призиви и противникова пропаганда, вместо факти. Например: Алфата е с предно предаване, БМВ е със задно. Двете имат предимства и недостатъци, въпросът е какво търси човекът. Алфата имала повече екстри - глупости! Почти невъзможно е да намериш 166 автоматик. Ако намериш, ще е акцизна. Има обаче доста 5-тици и Аудита А6-тици автоматик. Можеш да намериш екземпляри и от двата модела с три пъти по-голям списък с екстри, отколкото 166-тицата. "Алфата има екстри" означава, че понеже е по-евтина, за по-малко пари взимаш екземпляр с повече екстри от най-евтиното БМВ или Ауди.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •