Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Бензинова помпа

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Бензинова помпа

    Така, от 2 дена се занимавам с бензиновата помпа беше ми се спукал пластмасовия кожух на помпата залепих я работеше 2 дена и реших да й сложа все пак нов кожух( в темата "Цапа свещи" има и снимки) и от тука ми започнаха проблемите . ПОнеже нов кожух не се продава никаде , купих втора ръка от арабите на Цар Симеон. Смених горната част на кожуха , монтирах помпата , всичко ок , но като загрее до 90 градуса и почва да се дави да предърпва и се чува едно съскане от помпата , аз подозирам че не се затваря херметично, някой да се е срещал с подобен проблем ????
    Дали всъшност придърпването идва от помпата ( 99 процента съм сигурен че е от там проблема ). Ако някой може да ми подшушне нещо ще съм благодарен.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    според мен колега смени помпата.По това което си написал възможно и да е от нея.Няма смисал да си играеш да я лепиш и т.н. купи една и нова и дано се оправи
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  3. #3
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    А възможно ли е самата
    помпата да работи зле или тя като не работи спира???
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може ако не може да качи достатъчно налягане.
    точка

  5. #5
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    A колеги да ви питам този регулатор на налягането .... едно малко нещо през което минава бензина а отгоре има една тръбичка която май прави вакум , стои под колекторите в дясно . Дали трябва да има разлика в работата на двигателя като извадя маркучето за вакум ? Как се проверява дали работи или не????
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на мен точно тоя вакум ми се беше извадил. ако го извадиш, качва оборотите на празен ход малко над 1000 и гори много бензин, а двигателя не отговаря рязко. стягай ги хубаво че.....
    а да те питам, как най-лесно се стига до ангренажните ремъци.
    точка

  7. #7
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by kolev
    на мен точно тоя вакум ми се беше извадил. ако го извадиш, качва оборотите на празен ход малко над 1000 и гори много бензин, а двигателя не отговаря рязко. стягай ги хубаво че.....
    а да те питам, как най-лесно се стига до ангренажните ремъци.

    При мене няма никаква разлика като го извадя .... придърпва ли двигателя като не работи регулатора?

    До ангренажните ремъци се стига много лесно , като извадиш маската и радиатора се отваря голямо пространство . Единственото гадно упражнение е че трябва да се завреш отдолу , за да извадиш 2-та болта на капаците на ангренажния ремък ама те излизат лесно (поне при мене)
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 14:41.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами това нещо е някакъв смотан клапан без електроника и почти без механика до колкото видях. май лесно се сваля. той връща излишния бензин от рейките обратно към резервоара. може да пробваш да го извадиш и промиеш с вд40 и надуеш с уста. значи ако е запецнал отворен, може помпата да не успява да качи нужното количество бензин т.е. бедна смес при високи обороти и това придърпване да ти идва от там. при мен с изваден вакум не връщаше бензин към резервоара и имах високи обороти на празен ход висок разход, лоша динамика, странния шум откъм 2-ри цилиндър и нещо което може да се каже че е придърпване.
    виж дали самото маркуче не се е скапало.
    точка

  10. #10
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Абе не знам , сутрин я паля работи перфектно първите 8-10 км , след това почва на празен ход да играят обороти , да не й достига бензин при тръгване , след това се оправя и пак същото , не мога да разбера какво й става . Завчера пеимерно беше много зле , вчера много рядко го правеше .... Направо не знам .... Не вярвам да е от това ама аз да питам . Помпата не мога да я стегна както трябва защото пласмасовата хълка която я стяга все не се напасва , не пропуска бензин но не е и както трябва стегнато може ли това да е причина???
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Orm
    Абе не знам , сутрин я паля работи перфектно първите 8-10 км , след това почва на празен ход да играят обороти , да не й достига бензин при тръгване , след това се оправя и пак същото , не мога да разбера какво й става . Завчера пеимерно беше много зле , вчера много рядко го правеше .... Направо не знам .... Не вярвам да е от това ама аз да питам . Помпата не мога да я стегна както трябва защото пласмасовата хълка която я стяга все не се напасва , не пропуска бензин но не е и както трябва стегнато може ли това да е причина???
    Ламбдата проверявал ли си?Защото тя не работи отначало.А после може да не достига бензин точно от нея
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism
    Quote Originally Posted by Orm
    Абе не знам , сутрин я паля работи перфектно първите 8-10 км , след това почва на празен ход да играят обороти , да не й достига бензин при тръгване , след това се оправя и пак същото , не мога да разбера какво й става . Завчера пеимерно беше много зле , вчера много рядко го правеше .... Направо не знам .... Не вярвам да е от това ама аз да питам . Помпата не мога да я стегна както трябва защото пласмасовата хълка която я стяга все не се напасва , не пропуска бензин но не е и както трябва стегнато може ли това да е причина???
    Ламбдата проверявал ли си?Защото тя не работи отначало.А после може да не достига бензин точно от нея
    Абе на 3 диагностики казаха че няма проблем с нея
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  13. #13
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Някой да знае ориентировъчна цена на този регулатор на налягането?
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  14. #14
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Нормално ли е да мога да спра потока от бензиновата помпа с пръст ??? Щото я извадих включих към акумулатора в една кофа вода почна да хвърля водата ама с пръст като затворя тръбичката и до там... До колкото знам помпата трябва да прави над 3 атмосвера налягане които едва ли просто с пръст може да се спрве .... Прав ли съм или не????
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  15. #15
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default boxer

    прав си.помпата триабва да прави до към 5,6 атмосвери което е доста трудно да се спре с пръст,а регулатора на налиагането служи да го свали до около 3 атмосвери......

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •