Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Въпрос за вариатор.....

  1. #1

    Default Въпрос за вариатор.....

    ......значи въпрроса ми касае повече селеноида на вариатора.....
    Знам че вариатора се включва на 2800 оборота......преди време там някъде усещах едно значително залепяне на седалката при 1-2-3 скорост, но откакто свалях вх. колектори и това нещо сякъш го няма.....като ги свалих се виждат едни малки дупчици от селеноида към вариатора, но нищо друго.....монтирах нещата обратно, и оттогава сякаш той не работи......гледам че към него влиза букса с кабел - мога ли да замеря напрещението и в движение или преди и след 2800 оборота за да видя дали няма някакъв проблем по него.....трябва ли да си променя напрежението и кога.....иначе не се е разтракал особенно, но така или иначе съм си приготвил нов вариатор и като сменям и агренажа ще го сменям и него....
    Искам да питам и за точното предназначение на тия два маркуча, особенно синия, че не виждам особенни индикации че през тях е минавало нещо скоро.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    освен бензин от време на време , когато имаш в резервоара
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov
    освен бензин от време на време , когато имаш в резервоара
    Имам бре, плацика ми се, ама духнах, смукнах от синия , но на нищо не ми докара......всмисъл по посока на стрелката на синия въздуха минава, но като надуя обратно и има съротивление....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    той е за бензиновите пари преди него има въгленов филтър и когато се съберат достатъчно един клапан ги пуска в смукателния колектор след което изгарят в двигателя.
    горе долу е така.

    а черния е основния бензинов маркуч който влиза в тръбата за инжекциона
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    абе алфата не е на затворен кръг бензина
    т.е. не връща бенз в резервоара
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    абе алфата не е на затворен кръг бензина
    т.е. не връща бенз в резервоара
    не съм казал подобно нещо
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by n_netov
    той е за бензиновите пари преди него има въгленов филтър и когато се съберат достатъчно един клапан ги пуска в смукателния колектор след което изгарят в двигателя.
    Тоест бенз пари който са в бензиновия рез. така ли?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    да ,и които не могат да кондензират в резервоара
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  9. #9

    Default

    Благодарско....да се върнем сега на основния въпрос за вариатора.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Не съм сигурен в това което казвам но мисля че при невключен вариатор под 2800 оборота на соленоида не трябва да има захранване а след тези обороти предполагам ще му се подава напрежение и той ще пуска управляващо налягане.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11

    Default

    И аз така мисля, но просто исках да чуя някакво убедително мнение......ако пуска напрежение след 2800 об, то значи ако му ги подам и не отчете, то имам проблем.....и ми е интересно дали има значение дали колата е на място или в движение за това.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    И аз така мисля, но просто исках да чуя някакво убедително мнение......ако пуска напрежение след 2800 об, то значи ако му ги подам и не отчете, то имам проблем.....и ми е интересно дали има значение дали колата е на място или в движение за това.....
    Някъде по чуждите форуми бях видял как някой беше извел един диод над капака свързан паралелно на соленоида в куплунга и наблюдаваше кога е вкл соленоида и кога не в движение... но това не съм 100% сигурен дали имаше описание и защо го беше правил. Върти ми се нещо, че се съмняваше дали работи. Другото което се сещам, че ровихме един такъв соленоид на един приятел за междунамотково късо съединение... с предположението, че тогава ще минава ток през него, но няма да има сила да избута шибъра... ама то тогава се оказа нещо абсолютно различно и елементарно, но много трудно за откриване... абе както и да е май само оспамвам темата
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by fade
    абе както и да е май само оспамвам темата
    Що да оспамваш бре, това е интересно и така се откриват проблемите еднин по един......това с диода е добра идея, и мисля да се възползвам при възможност....
    Мда, намерих я въпросната тема, мисля да пробвам тестовете дето са правени......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14

    Default

    Значи сега го разглобявах, и нещо като замервах с мултицета и се обърках - и двата бели кабела дето влизат в него имат константни 12 волта.....и това напрежение не се променя когато изрева двигателя.....понеже съм бос по ел техника да поясня - слагам минусовия на минуса на акумулатора и плюса забивам първо на единия и после на другия бял - все 12 волта - дори и на контакт като съм......предполагам че тоя волтаж трябва да се променя с работата на селеноида или когато се минат тия 2800 оборота.....
    Предположения....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Quote Originally Posted by fade
    абе както и да е май само оспамвам темата
    Що да оспамваш бре, това е интересно и така се откриват проблемите еднин по един......това с диода е добра идея, и мисля да се възползвам при възможност....
    Мда, намерих я въпросната тема, мисля да пробвам тестовете дето са правени......
    Би ли пуснал едно линкче към тази тема с диода и вариатора че ми е и нтересно
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •