Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48

Thread: Въпрос за вариатор.....

  1. #16
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    да наакам и аз малко темата!Нямям схемата и за това не мога да кажа нищо свястно,но управлевието може да е и по минус.И по вероятно да е така.вижте и тоя вариант.А за диода предполагам,че трябва да е двоен с два цвята.Само да не е много мощен,защото,ако окъси може да изгори нещо.Ще му трябват и съответните съпротивления.Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ
    Quote Originally Posted by fade
    абе както и да е май само оспамвам темата
    Що да оспамваш бре, това е интересно и така се откриват проблемите еднин по един......това с диода е добра идея, и мисля да се възползвам при възможност....
    Мда, намерих я въпросната тема, мисля да пробвам тестовете дето са правени......
    Би ли пуснал едно линкче към тази тема с диода и вариатора че ми е и нтересно
    http://forum.alfa156.net/forum/forum...tor&PN=0&TPN=3
    Значи каква я свърших досега - за тези който ще правят тест с лампичка или диод, на куплунга на селеноида кабелите са обозначени с 1 и 2 едно е плюса, две е минуса......при изгасен двигател когато с две жички от акумулатора подадете ток към селеноида, трябва да се чуе една изщракване - значи си бачка.......когато направите това при бачкащ двг на обороти, то двигателя трябва да започне да глъхне......
    Все още не съм направил теста в движение, тъй като нямам време, а мисля че това е най - важния такъв......някой има ли инфо какво ще е най добре да сложа като крушка или диод......диода от алармата мисля че няма да бърка напрежение или каквото и да е там.....или една обикновенна крушка от габаритите маже би......
    Днес чета в Уикипедията че вариатора се пускал на 4500 оборота......нещо май много е противоречиво инфото.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Съветвам те да сложиш диод. Преди време работих в един сервиз за автоматици и там така тествахме част от колите дето бяха по екзотични един сноп с кабели вързани на управляващите соленоиди и в движение при подаване на напрежение според схемата едни светваха други загасваха трети премигваха, с диод няма да имаш проблеми стига да го свържеш правилно защото ако го обърнеш няма да свети.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #19
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    ам,някой може ли да ми каже къде в Бургас да сменя вариаторе,че вече тропа към 5 секунди...
    при първото ми палене сутрин колата гасне,възможно ли е да е от вариатора?

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by zimin
    ам,някой може ли да ми каже къде в Бургас да сменя вариаторе,че вече тропа към 5 секунди...
    Да ти имам проблема!!!

    Quote Originally Posted by zimin
    при първото ми палене сутрин колата гасне,възможно ли е да е от вариатора?
    Не, все пак вариатора не работи в диапазона на ниските обороти. А и на твоя по описаните симптоми нищо му няма. Откакто смених маслото, източих Селенията и сипах друго, вариатора ми хлопа само сутрин на студен двигател, а преди и на загрят двигател!
    Пробвай да изчакаш 10сек. на контакт. На мен ми глъхнеше сутрин, на косъм да гасне. Но откакто зареждам бензин от една бензиностанциика която си харесах за проба, този проблем изчезна
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by zimin
    ам,някой може ли да ми каже къде в Бургас да сменя вариаторе,че вече тропа към 5 секунди...
    при първото ми палене сутрин колата гасне,възможно ли е да е от вариатора?
    Гасненето не е от вариатора а от бензина вероятно.Ако си майсторче и ти се занимава ела на срешщата в неделя да поговорим може ти да го смениш или да те пратим при някой и пети ще се намерят.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    И кво? Защото тракал 5секунди и ще го сменяте Дайте го на мен после, че моя трака около 1мин
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Щесе смени само ремонтен комплект така чеза теб може да остане пручина и втулка ако те устройва.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24

    Default

    Значи да кажа докъде съм с тесответе - оня ден пак го свалих и му подадох ток от акумулатора - работи си нормално, буталцето си излиза като се подаде ток - вързах и една от габаритните ми крушки дето не ги ползвам и пробвах същото - крушката светва при подаване на ток - следваше тест на обороти - крушката не свента нито на 3 нито на 4 и 500 оборота......днес имаше тест в движение - доколкото успявах да видя въпреки че слънцето ми блестеше - лампичката премигваше на 4.200 оборота, което означава че тогава явно се подава ток, но нямам никаква идея дали той трябва да е постоянен, или не.....
    Май както казва Новачев ще трябва да пробвам и с диод за да не бъркам напрежението.....а откъде се намира диод че както споменах съм малко бос по елтехника????
    И другото което ме вълнува е дали кагато вариатора бачка напрежението трябва да е постоянно, или просто да премине за малко такова.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Постоянно бе
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  11. #26

    Default

    Баси - ся ще покарам малко и на тъмно, но имам ясното впечатление че лампето само примигва на 4200, а все пак доколкото видх селеноида е с намотка, и се предполага че трябва да е подадено постоянно напрежение.....ще трябва да пробвам с по малък консуматор май....тия диоди дето ги кигат по запалките дали ще е добре.....

    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27

    Default

    Колега ето тука сме го умували тоя вариатор:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=18638
    Ако погледнете схемата може би ще разбереш как работи всъщност.
    Незнам какви са съмненията Ви та искате да разберете кога точно сработва, но искам да вметна, че ако евентуално има межуднамотково късо в бобината няма да има достатъчно сила да избута буталцето на разпределителя когато системата е под налягане. В същото време на сухо ще си работи когато няма налягане в системата! Това обаче е съвсем теоретично и според мен трябва да бъде на последно място в съмненията Ви.

    ПП Забравих... някъде трябва да има и реле което комутира, да не би да са му нагорели контактите или да е сдало багажа!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by fade
    Колега ето тука сме го умували тоя вариатор:
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=18638
    Ако погледнете схемата може би ще разбереш как работи всъщност.
    Незнам какви са съмненията Ви та искате да разберете кога точно сработва, но искам да вметна, че ако евентуално има межуднамотково късо в бобината няма да има достатъчно сила да избута буталцето на разпределителя когато системата е под налягане. В същото време на сухо ще си работи когато няма налягане в системата! Това обаче е съвсем теоретично и според мен трябва да бъде на последно място в съмненията Ви.

    ПП Забравих... някъде трябва да има и реле което комутира, да не би да са му нагорели контактите или да е сдало багажа!
    Значи това междунамотково явно е добре, щото когато подам на селеноида 12 волта директно от акумулатора и двг почва дза глъхне на обороти - значи буталцето избутва......Ако някой знае къде е това реле, ще е много добре......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29

    Default

    Значи с абсолютна сигурност мога да твърдя че вариатора се пуска на 2800 оборота, днес направих тест с диод и съпротивление уж както си му е реда......
    Значи когато колата е на обороти, и директно от минусовата клема на акум. се подаде към пъпката на селеноида(тази която е по близо до капачката за наливане на масло), и двигателя трябва да започне да глъхне - значи буталцето изтиква, и вариат сработва......когато на въпросните две пъпки се опрат въпросните диос и съпротивление - пак минуса на същата пъпка, и при 2800 диода ми светва.....
    Тука искам да направя уточнението че съм махнал 15-я пин от буксата зад скоростомера, и не знам дали при закачена такава, и когато екуто получава информация че колата е на място или в движение, дали няма да сработва вариатора само ако колата се движи.....може би след време ще направя и тоя тест, ако някой го пробва без да е откачен тоя пин ще е добре да пише....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    А какво трябва да стане с това ако откача буксата от селеноида, как трябва да се държи колата докато карам?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •