Results 1 to 14 of 14

Thread: Климатроник?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Age
    33
    Posts
    60

    Default Климатроник?

    От няколко дни забелязвам че като пуснем климатика в колата особено в тези жеги когато температурата в колата е 30-32 градуса климатика вижда бая зор за да я свали и от време на време даже доста честичко се чува свистене все едно се изпуска въздух от балон, някакви идеи от какво може да е? Дали е развален климатика или си въобразявам
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 2001

  2. #2
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Според мен си въобразяваш. Ти кво искаш за 2 мин да стани ледник За колко време горе доло обръща температурата в колата
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  3. #3
    Къде е ъъъъ... климатика BOXER_33_PLD's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    43
    Posts
    72

    Default

    Свистенето което чуваш е от фреона който се изпарява в изпарителя,който пък се намира до радиатора за парното.По отношение на това няма какво да се притесняваш.
    При тези външни температури като тези ( да не говорим за вътрешните) е нормално като се качиш да си постоиш в жегата и едва след като поработи 10-тина минути мотора да усетиш охлаждането.
    Може да направиш следното:Вземи един термометър ( електронен ) забии сондата в средните въздуховоди и затвори страничните.Надуи климатика до дупка като го пуснеш да върти вътре въздуха.Остави колата на обороти.Ако падне до 8-9 градуса си О.К
    Ако пък не пиши пак и ще видим какво може да направим.
    УСПЕХ
    Alfa 166 2,4 jtd
    Alfa 33 1,7-беше на жената
    Toyota Passeo-новата на жената
    Всички четем упътването когато няма смисъл

  4. #4
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    10 минути е много време да охлади. Модела има наистина мощен климатик и колкото и да се е напекла на слънцето не е нормално да не може да охлади за 4-5 мин. Във вторник правих профилактика и тогава всъщност установих, че климатика е толкова силен. При мен проблема беше, че по задръстванията започва да духа все по-топло и по-топло, а причината е в мръсния радиатор и колкото по-бавно се движи колата толкова по-трудно охлажда фреона. Отиди да ти замерят нивото на фреона и налягането, че да не стане по-голяма беля.
    166 2.4 JTD

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Age
    33
    Posts
    60

    Default

    Виждам че и ти си от Пловдив, можеш ли да ми препоръчаш къде да я заведа на доктор
    Бтв, благодаря на всички, че се отзовахте :P
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 2001

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Във Форда си бях сложил един термометър от Метро, като оставя колата на слънце показваше до 64 градуса и екрана му ставаше черен така че не е лесно да обърнеш тоя въздух за 5мин.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    започва да се пристрастява stanic's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София Младост
    Age
    40
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by code
    Във Форда си бях сложил един термометър от Метро, като оставя колата на слънце показваше до 64 градуса и екрана му ставаше черен така че не е лесно да обърнеш тоя въздух за 5мин.
    Представи си при мене с черната кожа колко става иначе наистина за 5 мин и го обръща поне при мене е така. А и аз си карам на ауто и той си определя сам колко му е нужно да духа
    АЛФА РОМЕО 166 2.0 TS газифицирана

  8. #8
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Quote Originally Posted by purko
    Виждам че и ти си от Пловдив, можеш ли да ми препоръчаш къде да я заведа на доктор
    Бтв, благодаря на всички, че се отзовахте :P
    Ходих при едни които се намират на Весела 25. Платих 78лв. за нов филтър, миене на радиатор и профилактика (интересно защо миенето не се счита за профилактика ). Един приятел ми ги препоръча, пък и видях че кола под 100 бона нямаше отпред и реших, че щом паралийте си правят там колите, значи трябва да работят добре - така се и оказа. Гаража им се намира точно срещу входа на детската градина.
    166 2.4 JTD

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Age
    33
    Posts
    60

    Default

    Аа да и на баща ми му бяха препоръчали едни които се намират горе долу в този район, казаха че били мн добри, може да става въпрос за същите. Тези дни когато се поосвободим малко с него ще я заведем и ще пиша какво се е оказало в крайна с метка , дано нищо сериозно надявам се
    Благодаря отново :P
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 2001

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Age
    33
    Posts
    60

    Default

    така значи колата я оправихме вече
    климатика си е бил наред, само фреон трябваше да се напълни но се оказа така че пълнил само по 200-300 грама фреон и го изчистиха там нз какво са правили , общо с поставяне на аларма оправяне на ключалка и климатика излезе кам 400 лв ( 230 е самата машинка за вратата, 30 лв труд за поставянето и 100 за аларма и останалото за климатик)
    момчетата там наистина са доста добри, шефа им се казва краси , ако някой има нужда имам му гсм

  11. #11
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by sohm View Post
    10 минути е много време да охлади. Модела има наистина мощен климатик и колкото и да се е напекла на слънцето не е нормално да не може да охлади за 4-5 мин. Във вторник правих профилактика и тогава всъщност установих, че климатика е толкова силен. При мен проблема беше, че по задръстванията започва да духа все по-топло и по-топло, а причината е в мръсния радиатор и колкото по-бавно се движи колата толкова по-трудно охлажда фреона. Отиди да ти замерят нивото на фреона и налягането, че да не стане по-голяма беля.
    Мръсен радиатор ли?Става въпрос за външната част или за вътрешната?Защото един познат имаше подобен проблем;в задръстването топло почва да духа,а се оказа някакво реле-време май беше не съм 100% сигурен,което включвало перката на по високи обороти на определени интервали.Та цялата история му излезе мисля към 15лв.
    А радиатора...за външно или вътрешно замърсяване говорим??
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  12. #12
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Просто радиатора беше дотолкова замърсен, че не му се виждаха тръбичките и ламелите и физически е невъзможно да преминава въздух и съответно да охлажда фреона.
    166 2.4 JTD

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    80

    Default

    Колеги, не се излагайте да плащате за глупости.
    Просто сваляте предната решетка/маска и с най-обикновен маркуч действате.Или с пароструйка (1 лев по бензиностанциите)-само трябва да сте внимателни да не нараните цамия радиатор/де не се смачкат ребрата, тъй като са доста нежни /-просто от малко по-голяма дистанция пръскате и само и единствено във вертикална посока(от горе на долу и обратно).Просто не съм убеден че някой, на който въобще не му пука за колата, ще ми почисти по-добре радиатора, а и по-внимателно от мен самия.
    Аз получих същата препоръка - да си почистя радиатора- отне ми 15 мин и ми струва 1 лв.
    Сега всичко е ок и духа като ....луд.Това е.Успех!
    Last edited by TheLemonSong; 11-08-2008 at 14:01.
    Alfa 156, 1.9 JTD
    Alfa 166, 2.4 JTD

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by TheLemonSong View Post
    Колеги, не се излагайте да плащате за глупости.
    Просто сваляте предната решетка/маска и с най-обикновен маркуч действате.Или с пароструйка (1 лев по бензиностанциите)-само трябва да сте внимателни да не нараните цамия радиатор/де не се смачкат ребрата, тъй като са доста нежни /-просто от малко по-голяма дистанция пръскате и само и единствено във вертикална посока(от горе на долу и обратно).Просто не съм убеден че някой, на който въобще не му пука за колата, ще ми почисти по-добре радиатора, а и по-внимателно от мен самия.
    Аз получих същата препоръка - да си почистя радиатора- отне ми 15 мин и ми струва 1 лв.
    Сега всичко е ок и духа като ....луд.Това е.Успех!
    Точно така,а перката трябва да включва на определени налягания втора скорост-между 15 и 18 бара.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •