Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Проблем с двигателя ПОМОЩ!!!

  1. #1
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default Проблем с двигателя ПОМОЩ!!!

    Моля някои да ми даде някакъв савет за моята GTV.След бленувано търсене и трескаво разглеждане си купих преди 2 дни любимата колица още не съм сменил консомативите,но скоро и това ще стане колицата ми е иначе в перфектно състояние и вървеше прекрасно първият ден но на другият нешо стана без да предупреди и загуби мощност и при подаване на газ започна да придръпва.Нямам доверие на маисторите и искам някой да ми каже какъв може да е проблема,има също странен звук не е като преди,а не съм ч настъпвал много защото искам да и сменя ремаците и маслото първо и тогава ще се кефя ,но сега ми е много кофти .Също така имам лек теч на масло от гарнитурата на капака на главата.Абе имам чувството че работи на 3 цилиндъра дано не съм прав,положението не е розово. Благодаря предварително на всички!
    Скоро ще постна и снимчици на красавицата
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Хайде бе хора никой ли нема поне да си даде мнението че въобще не ми се иска да ме мамят,писна ми от измамници във всекакви области и как всеки се опитва да преебе другите без да се замисли че и останалите хора имат душа сърце и работят като луди за парите си!!!
    Кофти, но истина.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3

    Default

    първо честито за колицата колега.от тук какво да кажем освен че си купил кола с загадка и можем само да гадаем.закарай я като за начало на диагностика може всичко да е.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Градски, така както го описваш може да е от доста неща породен проблема.
    Така че не се сърди на колегите.
    Не знам в Разград дали могат да ти направят диагностика но виж потърси за Русе или Варна.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Абе има фгирмен сервиз на Peugeot и подразбрах че там правят диагностика на всекакви автомобили, един колега вече даде самнения които ми се струват доста правдоподобни (свещи,вариатор,запалителни бубини) коита са се прецакали когато са ми измили двигателя .Гадно, но вероятно истина,а още по кофти е, че съм още с транзитки които изтичат след седмица, дано да успея да я оправя до тогава, че иначе незнам дали ще мога да мина техническия в КАТ и ще ми спрат колицата от движение, а това ще е вече голям проблем. Както и да е за утре сутрин имам час в Peugeot, ако там не помогнат трябва да ходя на 3 цилиндъра до софия или варна. Междо другото като се покара малко на по височки и постоянни обороти се включва и No. 4, но не за дълго. Офф дано не е клапан или нещо от сорта.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #6

    Default

    щом си мил двигатела може да не е голяма белата може и някои букса да са ти откачили-не го мий двигатела повече на тази кола
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Не той си беше измит и при това перфектно,но ми е странно че колата измина 350 км преди да стане проблема и то без да предупреди изобщо.
    Трябва да се забрани на автомивките да я предлагат тая услуга
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Тези двигатели не се мият.
    Или поне ако се прави - трябва много ама много добре да знаеш какво да остане сухо.

    Както и да е де - сега поне е жега - колата на слънце с отворен капак - да я пече. Ако си късметлия може да се оправи.
    Огледай за вода при свещите и навсякъде където можеш.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    За сега закърпих положението докато ми докарат нови свещи.Като махнахме лулите на свещите вътре беше пълно с масло и помия. Почистихме и сега всичко е наред, но въпреки това ще ги сменя с нови denso. Утре почвам смяна на ремаци, ролки и гарнитура на капака на главата радвам се че не е нещо по навътре в двигателя 'щото никак не ми се иска да я гледам разпиляна на пода в некои гараж.
    Иначе току що я регистрирах хубавицата и вече е официално моя
    I'm the most happiest man in the whole world
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  10. #10
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    А някои може ли да ми каже колко трябва да бъде компресията на тази колица
    И кое масло е по подходящо 10W40 Selenia или 15W50 друга марка 'щтото се опитват да ме убеждават че нямало голяма разлика и трудно ли се сменя маслото на скоростната кутия че мисля и него да сменя.
    Благодаря.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  11. #11
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Масло на скоростите не се сменя,само се долива.Че ако няма...става моя случай-сменяш цялата кутия
    За ДВГ-то ти е 20К Алфа Ромео,пише ти го под капака...то е 10W40 с малко по-различни параметри но и само 10W40 пак става
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  12. #12
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    А как разбираш дали трябва да се долее в скоростната к-я и какво значи "20К" 'щото искам наистина всичко да ми е както трябва, а не да правя компромиси с качеството, а по това което съм прочел тук трябва да сложа Selenia Gold или Selenia Racing 10W40 незнам до колко е голяма разликата между Selenia и Castrol примерно ,но ако няма разлика не си заслужава да чакам да ми донесат едно скапано масло една седмица и после като се наложи да си долея да чакам пак поръчка. Кофти е.
    А как точно да разбера какво масло имам в скоростната кутия защото съм чувал че не е хубаво да се смесват различните масла?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  13. #13
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1
    А как разбираш дали трябва да се долее в скоростната к-я и какво значи "20К" 'щото искам наистина всичко да ми е както трябва, а не да правя компромиси с качеството, а по това което съм прочел тук трябва да сложа Selenia Gold или Selenia Racing 10W40 незнам до колко е голяма разликата между Selenia и Castrol примерно ,но ако няма разлика не си заслужава да чакам да ми донесат едно скапано масло една седмица и после като се наложи да си долея да чакам пак поръчка. Кофти е.
    А как точно да разбера какво масло имам в скоростната кутия защото съм чувал че не е хубаво да се смесват различните масла?
    И това го пише под капака,не ми се говори на изуст,погледни.Колкото до кастрола,ако си сигурен че ще си намериш истински...бая скъп е.Не ти трябва Seleniq Racing...To e 10W60-по тънко е и после ще се чудиш що намаля
    В кутията трябва да има 2.2л. масло.Източваш,и допълваш разликата
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  14. #14
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default ?

    Колега мооли ми обясних къде си ръчкал 350 километра преди да смениш задължителните консумативи... ти си луд! Те хората са го казали, купуваш кола, пробваш дали върви и ако върви тичаш за ремъци, ролки, филтри, масла и тем' подобни - чак след това караш!
    Чувал ли си за такова нещо?

  15. #15
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Да разбира се че знам всичко това но историята е малко по странна 'щото бях на почивка в Слънчев Бряг,когато не издържах и си казах че ще си купя такава кола и намерих подходящата във Варна ходих 3 поредни дни до Варна докато я купя и регестрирам с транзитки, а след това се върнах в Слънчев Бряг и на другия ден си тръгнах за Разград за смяна на консомативи но "греда" и нема да се мине само с консомативи освен ако и свещите не се водят като такива
    Сега съм поръчал Denso Iridium и масълце 20К за Alfa, а ремаците ми требва да доидат днес и утре ги сменям, ако се сещате нещо друго което е задълже да се смени казваите 'щото ми се кара много,а не смея да я настъпвам
    П.С. докато бях на Слънчев... не съм я ръчкал много карах си нормално поради същата причина която написах по горе.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •