Results 1 to 14 of 14

Thread: Не духа студено от клиамтроника

  1. #1
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default Не духа студено от клиамтроника

    Прочетох маса теми п този проблем и гледам хиляди възможни причини, за да не духа. Та реших и аз да кажа при мен как е и ако се налага профилактика да ми дадете съвет в Стз къде да ходя
    Та значи съскаше си климатроника като го пусна, но днес в голямата жега забелязах, че почна да духа все едно е изключен или изключен включен все едно и също духа. Та знчи гелдам, че най-вероятното е да трябва да се долее фреон, но видях и други възможни причини като някакви перки датчици и тем подобни
    Ще ви моля за мнение по въпроса и ако е за сервиз да посочите някой
    П.с Ако пак го пусна да видя дали ще бачка има ли шанс да го разваля нещо

  2. #2

    Default

    Значи по пряката където се отива за затвора, само че продължаваш още направо, стига се до някакъв голям портал, и там след портала първата наляво и най последната надясно...ако има някакъв пазач или пазвантин там питай че е шибано.....пича е малко недружелюбен, но бачка добре и качествено....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    70

    Default !!!

    Здравейте колеги,
    и при мен го има същия проблем.Не духа студено(климатика е зареден с фреон) и се съмнявам да не са ми блокирали въпросните клапи топло/студено.Даже понякога като пусна климатика и духа яка жега(все едно съм дал първата врътка на макс топло).И колкото и да го въртя не продухва студено.Гася,паля и духа малко по-хладно но не и както трябва да духа от един климатик.Та да питам къде евентуално ги раздвижват тия клапи(профилактика) и евентуално почистване на моторчето дето ги мести(че може и да се е наслоило количество прах по него).?И колко ли струва тая процедура.
    Климатика е зареден на скоро (съска си) , филтъра за купето е сменен , но не и не.Незнам дали не е повреден(прекъснат) някой от датчиците на климатроника-външния в огледалото или вътрешния в купето.Дали ако е нефункциониращ някой от датчиците като не е на Ауто климатика има значение?

  4. #4
    Запален алфист vlado_gg's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    42
    Posts
    121

    Default

    ............
    Last edited by vlado_gg; 17-03-2016 at 14:16.
    alfa romeo 145 2.0 t.s-ex

  5. #5
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Да ви споделя и моята одисея с климатика . Колата като я купих климатика не работеше, оказа се спукана тръбичка заварка ( при Драго) пълнене с фреон + оцветител, всичко както си му е реда в РЕЯ МП (мисля че съм писъл за сервиза), до тук всичко ОК до един момент в края на месеца в който тръгнах за морето се оказа че му има нещо, не духа студено, чува се как вкл. компресора, обаче не се вклучват перките на радиатора - демек няма необходимото налягане + имаше някакво съскане от движение на газ в тръбичкта. На другия ден и съскането спря и спря да се вкл. компресора. Вчера 07.07.08 бях пак в сервиза след като установиха че пак нямам фреон, взеха да издрват от къде е изтекъл. Оказа че датчика за налягането при буксата се е спукал и там е проблем - 172 лв. нов датчик. Пълнене наново и хоп 30 атм. налягане при нормално 10 атм., т.е. има нещо запушено за сега предполагат че е абсорбатора на влага, но го нямат - евентуална доставка до няколко дни. Възможно е причината за спукване на датчика да е запушването и вдигането на много високо налягане.
    Така че колеги давам ви тема за размисъл, проверявайте всичко и ходете в сериозни сервизи.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    По пътя за Еленино има един, там си оправих моя климатик и съм доволен. А на едно друго място само претупаха работата... точно тези към ремиза или други в този район. За повече инфо на лични, или по гсм-а
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  7. #7
    Яко пристрастен! Seishin's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    76

    Default

    Наща красавица като я купихме имаше проблем с климатроника, но един познат го викнахме и ни я "зареди" с фреон и сега климатроника е пушка

    Отиди при някой, който разбира от климатици и дано да не е нещо сериозно
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 144HP 1998

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Ами то много чешити "разбират" от климатици, ама малко от тях вършат работа
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    dobrich-varna
    Posts
    97

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer
    Да ви споделя и моята одисея с климатика . Колата като я купих климатика не работеше, оказа се спукана тръбичка заварка ( при Драго) пълнене с фреон + оцветител, всичко както си му е реда в РЕЯ МП (мисля че съм писъл за сервиза), до тук всичко ОК до един момент в края на месеца в който тръгнах за морето се оказа че му има нещо, не духа студено, чува се как вкл. компресора, обаче не се вклучват перките на радиатора - демек няма необходимото налягане + имаше някакво съскане от движение на газ в тръбичкта. На другия ден и съскането спря и спря да се вкл. компресора. Вчера 07.07.08 бях пак в сервиза след като установиха че пак нямам фреон, взеха да издрват от къде е изтекъл. Оказа че датчика за налягането при буксата се е спукал и там е проблем - 172 лв. нов датчик. Пълнене наново и хоп 30 атм. налягане при нормално 10 атм., т.е. има нещо запушено за сега предполагат че е абсорбатора на влага, но го нямат - евентуална доставка до няколко дни. Възможно е причината за спукване на датчика да е запушването и вдигането на много високо налягане.
    Така че колеги давам ви тема за размисъл, проверявайте всичко и ходете в сериозни сервизи.
    Да ти видят трв-то дали не е запушено с боклуци там има една цедка на високото
    156 1.8 T.S 144 hp '99
    Mazda 626 1.8 105 hp '92(bqga po4ti kolkoto alfata )

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    dobrich-varna
    Posts
    97

    Default Re: !!!

    Quote Originally Posted by Alffa
    Здравейте колеги,
    и при мен го има същия проблем.Не духа студено(климатика е зареден с фреон) и се съмнявам да не са ми блокирали въпросните клапи топло/студено.Даже понякога като пусна климатика и духа яка жега(все едно съм дал първата врътка на макс топло).И колкото и да го въртя не продухва студено.Гася,паля и духа малко по-хладно но не и както трябва да духа от един климатик.Та да питам къде евентуално ги раздвижват тия клапи(профилактика) и евентуално почистване на моторчето дето ги мести(че може и да се е наслоило количество прах по него).?И колко ли струва тая процедура.
    Климатика е зареден на скоро (съска си) , филтъра за купето е сменен , но не и не.Незнам дали не е повреден(прекъснат) някой от датчиците на климатроника-външния в огледалото или вътрешния в купето.Дали ако е нефункциониращ някой от датчиците като не е на Ауто климатика има значение?
    Колега ,ако имаш прекъснат датчик ток до компресора няма да отива Как съска климатика ???? Когато няма достатъчно количество фреон съска в изпарителя
    156 1.8 T.S 144 hp '99
    Mazda 626 1.8 105 hp '92(bqga po4ti kolkoto alfata )

  11. #11
    Запален алфист mi6onski's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    34
    Posts
    263

    Default

    днес ходих при един видя го каза, че нямало достатъчно газ сложи, сложи и озветител и сега нарпаво ме замрази :P каза ако спре да духа да идем да видим къде е спукано взема ми 60 пара и за 30мин беше готово

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Тоя оцветител на един малак теч нищо няма да видиш. Е с него открих, че ми изтича от сервизния клапан и сменихме на единия иглата
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  13. #13
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Re: !!!

    Quote Originally Posted by Alffa
    Здравейте колеги,
    и при мен го има същия проблем.Не духа студено(климатика е зареден с фреон) и се съмнявам да не са ми блокирали въпросните клапи топло/студено.Даже понякога като пусна климатика и духа яка жега(все едно съм дал първата врътка на макс топло).И колкото и да го въртя не продухва студено.Гася,паля и духа малко по-хладно но не и както трябва да духа от един климатик.Та да питам къде евентуално ги раздвижват тия клапи(профилактика) и евентуално почистване на моторчето дето ги мести(че може и да се е наслоило количество прах по него).?И колко ли струва тая процедура.
    Климатика е зареден на скоро (съска си) , филтъра за купето е сменен , но не и не.Незнам дали не е повреден(прекъснат) някой от датчиците на климатроника-външния в огледалото или вътрешния в купето.Дали ако е нефункциониращ някой от датчиците като не е на Ауто климатика има значение?
    ? там има един бутон ЕКОН с него се включва компресора за студено през лятото или се изключва за топло през зимата

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    dobrich-varna
    Posts
    97

    Default

    При 156 екон няма Мисля,че на 155 и по-старите ланчий го има този бутон На мерцедесите се слага Когато свети ECON просто компресора не е зацепен
    156 1.8 T.S 144 hp '99
    Mazda 626 1.8 105 hp '92(bqga po4ti kolkoto alfata )

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •