Results 1 to 10 of 10

Thread: Средната конзола на 146

  1. #1
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default Средната конзола на 146

    Здравейте

    Трябва ми малко помощ. Ако някой някога е разглобявал средната конзола на 146ца моля да ми помогне. Разглобих всички странични кори, развих болтовете и се освободи цялата обаче нещо запира точно по-средата (до ключовете за климатика) и неще да излезе и ме е страх да дърпам щот не съм сигурен дали е щипка или друг болт. Ще съм ви адски благодарен ако някой хвърли малко светлина по-въпоса. И накрая за да не ви оставям да се чудите защо искам да я разглобявам - ключа ми за степените на сила на въздуха ми прави проблем, като мина през някоя дупка и се включва и е много дразнещо, освен това може да ми направи някое късо.

    Благодаря ви предварително
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  2. #2
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Колега, потърси из форума имаше една темичка със снимки къде точно са болтовете и щипките

    ето го и линкчето
    http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=9483
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  3. #3
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Много ти благодаря колега, аз като търсих незнам защо не го намерих, но сега поне разбрах кои болт не сам свалил и довечара ще и разкажа играта
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  4. #4
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Няма за какво.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  5. #5

    Default

    Здравейте!.. Линка е стар и не се отваря. И аз запънах може би на същия болт. Има ли пресни упътвания?.. Аз ако открия някъде помощ ще пиша отново.. В книжката ми пише на Италиански, а картинките стигат до никъде! Ако не друго.. Весели празници!

  6. #6
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Вадиш пепелника и заемаш странна поза за да ги видиш там има две или четири болтчета не съм сигурен точно колко са понеже операцията съм я правил преди доста време,та ако си развил всичко друго това може да ти пречи.

    ---------- Post added at 08:15 ---------- Previous post was at 08:14 ----------

    Quote Originally Posted by Anarki View Post
    Здравейте

    Трябва ми малко помощ. Ако някой някога е разглобявал средната конзола на 146ца моля да ми помогне. Разглобих всички странични кори, развих болтовете и се освободи цялата обаче нещо запира точно по-средата (до ключовете за климатика) и неще да излезе и ме е страх да дърпам щот не съм сигурен дали е щипка или друг болт. Ще съм ви адски благодарен ако някой хвърли малко светлина по-въпоса. И накрая за да не ви оставям да се чудите защо искам да я разглобявам - ключа ми за степените на сила на въздуха ми прави проблем, като мина през някоя дупка и се включва и е много дразнещо, освен това може да ми направи някое късо.

    Благодаря ви предварително
    Издърпваш трите врътки там има също едно болтче..
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #7

    Default

    А!.. Врътките здраво стискаха, не ги насилвах. Сега вече сигурен, ще опитам пак! Дано нямат посока в която трябва да бъдат завъртени за да се извадят. Благодаря колега.. здраве и Весели Празници

  8. #8
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by ystoyanov View Post
    А!.. Врътките здраво стискаха, не ги насилвах. Сега вече сигурен, ще опитам пак! Дано нямат посока в която трябва да бъдат завъртени за да се извадят. Благодаря колега.. здраве и Весели Празници
    Няма как да ги объркаш,те си влизат на едно место,не можеш да ги сложиш на друго положение на климатика и клапите.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  9. #9
    Младши алфист vi4444o's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Варна , Карнобат
    Age
    56
    Posts
    27

    Default

    Колега гледай това видео и продължението му! Успех!

  10. #10

    Default

    Даа.. Благодаря! Трябваше да го гледам преди да искам помощ от Вас. Обикновено не го правя. Цялата работа заради две лампички. И без друго е доста тъмно в колата. Но сега ще почистя всичко, което ми се откри ще подменя тези стари уплътнения с други. Почнах да се повтарям с пожеланията за Весели Празници след всеки пост, но рядко влизам и неочаквах наистина да има загрижени за моят проблем Благодаря..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •