Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Липса на мощност при включен климатроник

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Quote Originally Posted by метъл
    trustworthy, знам че компресора на климатика няма нищо общо с тока! Това беше само за сравнение. Нали си съгласен, че на един ремък му е все едно какво върти - генератор или компресор. Идеята ми беше, че ремъка на генератора вижда бая зор за някакви си 2 кончета, така че и горе-долу подобния ремък на компресора няма да е много по различен, т.е. не може да глътне такава голяма част от мощността на двигателя, каквато се описва тук. Съвсем отделен е въпроса, че бензиновите двигатели имат отвратително малък въртящ момент при обороти по-малки от 2к, но това се отнася за всички, а не само за Алфите. Автора на темата говореше за това, как при други коли не се усеща пускамето на климатика, а при него губи едва ли не 80 коня. И никъде не е уточнявал с каква кола (и какъв двиател), ни то пък при какви оборотни режими го сравнява.
    Еми колега мога да ти дам пресен пример с един Голф IV 1.6 100к.с, еми ако не бях забелязал, че климата си работи едва ли щях да разбера по вървежа. Друг пример с Ауди А4 1.8Т (малко не са в един клас но...) пак същото положение, почти не се забелязва! Мога да ти дам още примери но едва ли е нужно? А за обороти едва ли има какво да се сравнява, то е ясно че на Алфата и трябват обороти да се развърти до като при другите тегли и на по-ниски обороти.
    За какво питахме до къде стигнахме! Дайте да не сравняваме сега любимата ни марка с други, а да търсим отговор на проблема. Да речем колега, че си прав и не трябва да губи толкова мощност, тогава къде отива тя като пусна климатика?

  2. #17
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Друг пример с Ауди А4 1.8Т (малко не са в един клас но...) пак същото положение, почти не се забелязва!
    За голфа , ама аудито в carfolio излиза, че ти тежи една идея повече от алфата 1395 kg , но за сметка на това е 189.6 PS (187.0 bhp) (139.4 kW) и 240.0 Nm (177 ft·lb) (24.5 kgm)
    @ 1950-4700 rpm. Разликите с алфата, която караш са съществени. Така, че

    Просто отбелязвам, моята климата не я спъва, че са забравили да я сложат . Друго си е.... да се пържиш в жегите ... Тя моята добре, че не е и тъмна, та не става 60+ градуса вътре, като я оставя за малко сама. После е голям кеф като се качиш ...
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Ей затова не исках да дам точни примери Аудито си е старичко 97г. 150 к.с и както предупредих преди това сравнението не е уместно но... Доста се отклонихме от темата а решение на проблема даде май единствено WhitePower ... кат видим зора да го изключваме.

  4. #19
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Абе хора на 2000 оборота колко коня ви дава двигателя при една "140" коньова алфа а ?


    40-50

    Авто климатиците са от подядъка на 2-3 кв ( ПОНЕ)

    Айде сметнете колко процента от това което ви дава двигателя заминава за да задвижи климатика на ниски обороти.

    Моята 1.7 на 200 оборота е под 40 коня - около 35 като и гледам графиката от скуадра тунинг.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И при мен го има проблема. Чак по някога като спра на кръстовище с баир и не мога да тръгна с климатик. Много е кофти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21

    Default

    карайте си и да не ви дреме , няма как да се отстрани проблема
    така като сте на климатик имате копче турбо спираш климатика и излиташ

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    Quote Originally Posted by warbah
    колеги а колко според вас се вдига разхода с включен климатик на извънградско
    с около 1/100

    аз при изпреварване изключвах климатика, голяма простотия.
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  8. #23

    Default

    И аз забелязвам същият проблем въпреки че моята е 2,5 TD но според мен не е вярно че няма нищо общо с токовете защото колкото повече консуматори закачите на един генератор толкова потрудно се върти той а компресора на климатроника се включва посредством електромагнитна шайба която е доста голям консуматор плюс това се включват и перките за охлаждане а да не говорим че и ако акомулаторът ви не е добре зареден и карате на фарове и халогени консуматорите на ток и респективно на енергия стават два пъти повече а като прибавите към това и загубата на мощност необходима за въртенето и на самият фреон сами можете да пресметнете колко мощност се губи.Да не говорим че по времето на проектиране на тези климатроници едва ли предавателните числа на шайбите на ремъка са били изчислени толкова съвършено че да не се губи излишна мощност.За да увеличите КПД-то на климата си почиствайте редовно радиатора за охлаждане на фреона и ако при включен климатик ви се върти само едната перка накарайте някой ел техник да върже и другата към първа степен за да се охлажда побързо фреона и да е помалко налягането в системата на климатика за да върти по лесно компресора
    Alfa 155 2,5TD

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    44

    Default

    Аз не разбирам но знам че компресора иска много мощност.Нее онзи компресор в хладилника.В колата е 7 бутален.Истината е че в Алфата се усеща много но това е положението

  10. #25
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    И при мен има осезателна загуба на пъргавина в ниските обороти при включен климатик. На извънградско обаче изобщо не го усещам, нито съм забелязал разлика в разхода. Вече му свикнах на тва и просто в града на климатик пускам по-късно и плавно съединителя - оставям колата да посъбере силици Най-ме дразни тва на светофара на Левски и Дондуков, откъдето минавам ежедневно - като идвам откъм сточна гара се налага да чакам светофара по нанагорнището
    И като се позабява мааааалко повече с пускането на съединителя, хоп в графата "селски ерген" - свирят гуми, ръмжи, пешеходци бягат като хлебарки

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  11. #26
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    по принцип при рязко натискане на педала на газта ЕКУ то трябва да откачи муфата на компресора. НО в тези жеги мотора е много топлинно натоварен и това допълнително го прави по-муден
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #27
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    здраейте хайде стига сте ревали скоро някой ще пусне тема от сорта на " като кача 5 човека и 5 куфара багаж и пусна климатика по нанагорнище нещо не върви както когато съм сам и съм по нанадолнище " ползвайте си главите освен за красота и баланс при ходене и за мислене
    bass имаш лично от мен по една друга тема какво стана?
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #28
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    спокоино колеги.... това за климатицие е нормално за всички марки автомобили, когато се включи климатика резонно климатроника мощността на колата пада с 7-8 коня ако всичко и е наред, съотвенно както знаете и разхода се вдига млако, ама какво е 1 литър на 100 км като си пътуваме кмфортно и на хладно, да му мислят тези дето разчитат само на парното и плезят езици през прозореца , а в крайна сметка ако не искаш да имаш загуба на мощност при тръгване най лесното е да включиш климатика( климатроника) след като си отлепил вече това е от мен по тази тема
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  14. #29
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    2 литровата го няма този проблем макар и 8 клапана.
    Ама има друг проблем и с включен и с изключен климатроник повече от 225 км/ч не ще да вдигне за срамотиите. Някои с BMW ме изпреварват , а други правят опити
    Last edited by kris11; 26-08-2008 at 21:48.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  15. #30
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Над 2000 оборота с климатик нямам осезаема разлика,от това да е с без......


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •