Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Липса на мощност при включен климатроник

  1. #31
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    здраейте хайде стига сте ревали скоро някой ще пусне тема от сорта на " като кача 5 човека и 5 куфара багаж и пусна климатика по нанагорнище нещо не върви както когато съм сам и съм по нанадолнище " ползвайте си главите освен за красота и баланс при ходене и за мислене
    bass имаш лично от мен по една друга тема какво стана?
    Да бе някои откриха топлата вода Климатика си е все едно да караш с ремарке. Ако въобще може да се говори за някаква икономия с климатик, тя е около 4000об при бенз. мотори когато въртящия момент е най-голям и двг най-не го усеща! Нормално е да има осезаема разлика във вървежа под и над тия обороти.

    п.с. Тоя пост ме изпрати при "Болните алфисти" - 1000поста поздрави на всички колеги във форума! То като годишнина да го ева! Да сте живи и здрави!
    Last edited by code; 02-08-2008 at 15:01.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #32
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Да споделя - като смених свещите, проблемът се оправи.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #33
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    И при мен като пусна климатроника колата спира ама като за мойто моторче толкоз. Инак при високите оборити си е ок. Трябва да е над 2000 кубически сантиметра мотора за да не се усеща климата.
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  4. #34
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default ьь

    Аз имам виждане по тоя въпрос защото смених 3 компресора и все проблемни!!!Та идеята ми е ,че последния компресор е със сравнително по-голяма шаиба от предишните!!Разликата в диаметрите им е повече от 10мм!С друк ремък съм естествено (по-дълък) та с този последния компресор разлика има осезаема в спъването на машината!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #35

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз имам виждане по тоя въпрос защото смених 3 компресора и все проблемни!!!Та идеята ми е ,че последния компресор е със сравнително по-голяма шаиба от предишните!!Разликата в диаметрите им е повече от 10мм!С друк ремък съм естествено (по-дълък) та с този последния компресор разлика има осезаема в спъването на машината!
    Много ми е интересно някой от всички специалисти отварял ли е компресор?Виждали ли сте обема на цилинрите на 7 бутален компресор.....Знаете ли при какви налягания работи.И 100 компресора да смениш пак няма да ти върви колата.

  7. #37
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default 6

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Много ми е интересно някой от всички специалисти отварял ли е компресор?Виждали ли сте обема на цилинрите на 7 бутален компресор.....Знаете ли при какви налягания работи.И 100 компресора да смениш пак няма да ти върви колата.
    Аиде сега пък!!За твое сведение съм отварял компресора еи!?Може да ти изпиша всички параметри и за 709 и за 7н15 (то маи са еднакви) ама има ли смисъл!?Аз ти казвам ,че с по-голямата шаиба има разлика в спъването на колата!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #38
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз ти казвам ,че с по-голямата шаиба има разлика в спъването на колата!!
    Има логика, ако принципа на задвижване е като при колелото. По-голям венец, по-лесно се върти, но и по-бавно.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  9. #39
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Има логика, ако принципа на задвижване е като при колелото. По-голям венец, по-лесно се върти, но и по-бавно.
    Има логика има и ефект!!Кои каквото и да ми говори след като сам виждам разлика съм категоричен ,че с другата по-голяма шаиба на двигателя му е по-леко.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #40
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    E и компресора се върти на по-ниски обороти
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  11. #41
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Абе и аз това се сетих, ама то не би трябвало да има голямо значение, нали и при 1000 и при 7000 оборота е направен да функционира. Въпроса е дали може при 500 примерно, ако с по-голямата шайба на празен ход се върти с толкова.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аиде сега пък!!За твое сведение съм отварял компресора еи!?Може да ти изпиша всички параметри и за 709 и за 7н15 (то маи са еднакви) ама има ли смисъл!?Аз ти казвам ,че с по-голямата шаиба има разлика в спъването на колата!!
    Големи глупости-недей ти да ми казваш,едва ли се занимаваш по-отдавана от мен с климатици.Пишете си глупости,давайте си парите,аз имам достатъчно работа за да споря с такива като тебе.Имах желанието да обясня някои неща,но вече всеки чул недочул се прави на майстор и разбирач.Оправяйте се и сменяйте компресори по няколко пъти.

  13. #43
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default г

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Големи глупости-недей ти да ми казваш,едва ли се занимаваш по-отдавана от мен с климатици.Пишете си глупости,давайте си парите,аз имам достатъчно работа за да споря с такива като тебе.Имах желанието да обясня някои неща,но вече всеки чул недочул се прави на майстор и разбирач.Оправяйте се и сменяйте компресори по няколко пъти.
    Ти спориш с мен а не аз с теб!!!Незнам откога се занимаваш с климатици и тн ама явно си сляп за някои елементарни неща!!Сменях компресори защото пак маистори (от много одавна) ми ги ремонтираха супер некадърно но това е друга тема сега!!В краина сметка на колата съм пробвал 4 броя и макър да са работили по няколко дена все ми е правило впечатление как се държи колата и колко от тягата и изчезва!С последния компресор (с по-голямата шаиба) пак ти обяснявам ,че колата се държи по-живо това е факт!!Прав си аз неразбирам от компресори ама хептем нищо обаче от вървежа на колата си съм професионалист и виждам разликата!!Немога да кажа на черното бяло
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #44
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Неискам да споря!!!!Просто казвам ,че усещам разликата нее колосална обаче се усеща и точно за тази разлика обаче ако се налага ще се спори има ли я няма ли я!! http://www.sanden.com/images/Service_Guide.doc.pdf
    Last edited by mimouzunov; 26-08-2008 at 23:47.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #45
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Wink

    Quote Originally Posted by warbah View Post
    колеги а колко според вас се вдига разхода с включен климатик на извънградско
    колега,
    на моята - с не повече от 0,5 л., да не кажа че почти няма разлика.
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •