Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Проблем с климатроник

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    34

    Default Проблем с климатроник

    Здравейте колеги.Имам много странен проблем с климатроника.Преди ниаколко дена го напълниха с фреон,смяна на маслото и т.н.Когато колата е студена си духа що годе хладно,но след като се покара и загрее /отива над 90 градуса/запо4ва да духа по топло.Най тъпото е че след 2000 оборота направо започва да си духа топло.Моля ако някой е имал същия проблем нека сподели.Благодариа ви!
    ALFA ROMEO 155 2.0 16V 1996

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default Re: Проблем с климатроник

    Quote Originally Posted by alfonso90
    Здравейте колеги.Имам много странен проблем с климатроника.Преди ниаколко дена го напълниха с фреон,смяна на маслото и т.н.Когато колата е студена си духа що годе хладно,но след като се покара и загрее /отива над 90 градуса/запо4ва да духа по топло.Най тъпото е че след 2000 оборота направо започва да си духа топло.Моля ако някой е имал същия проблем нека сподели.Благодариа ви!
    Ако компресора работи и дава хладно, обаче и кранчето на парното се е прекарало - е тогава ги смесва и предпоалгам топлото е в повече! Това може да е! Дай още инфо в какво състояние духа топлото!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    34

    Default

    При загрял мотор при високи обороти направо си духа топло.На празен ход си духа хладно.
    ALFA ROMEO 155 2.0 16V 1996

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    сигурен че ти работи компресора през цялото време
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    A водната помпа ??? Има палстамасова перка, старее и се цепва .Когато се сцепи превърт в остта и няма циркулация.
    каква температура ти вдига при каране.
    Имах го горния проблем миналата година. Първо смених на 2 пъти датчик на вентилатора и баех по платката в голямото реле / 1 кутия в ляво на радиатора като се гледа с/у двигателя.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  6. #6
    Запален алфист ShAMaR4eTO's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    v kolata
    Age
    35
    Posts
    140

    Default

    И аз имах такъв проблем и се оказа от датчика

  7. #7
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Колеги извинявам се че използвам тази тема за моя въпрос но ми се стори нещо подобно и при мен начи на колата климатика и компресора й се включват след 2000об. по надолу не може.........някакви идеи?
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default ю

    Quote Originally Posted by DJ View Post
    Колеги извинявам се че използвам тази тема за моя въпрос но ми се стори нещо подобно и при мен начи на колата климатика и компресора й се включват след 2000об. по надолу не може.........някакви идеи?
    Значи включването на компресора принципно няма нищо общо с оборотите на двигателя!Има общо с налягането на фреона в системата има си датчици които го управляват (компресора) и когато е по-високо или ниско налягането го изключват!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default уй

    Quote Originally Posted by alfonso90 View Post
    Здравейте колеги.Имам много странен проблем с климатроника.Преди ниаколко дена го напълниха с фреон,смяна на маслото и т.н.Когато колата е студена си духа що годе хладно,но след като се покара и загрее /отива над 90 градуса/запо4ва да духа по топло.Най тъпото е че след 2000 оборота направо започва да си духа топло.Моля ако някой е имал същия проблем нека сподели.Благодариа ви!
    Сигурен ли си ,че имаш фреон в системата и че компресора наистина ти се включва!?Аз смених 4 компресора и поне сам си се занимавам знам какви ядове може да има човек с тая климатична система!!Може да си си напълнил системата и още на другия ден да е изфирясал фреона (както ставаше няколко пъти при мен)!!Преди да го напълните стана ли ясно от къде е изпуснал?!М-у другото недеи да вярваш на тая диагностика която прави машината за пълнене лично съм се убедил че нее ефикасна!!Казват ти няма проблем нямаш теч и след 2-3 дена няма никои!!А и за това което казваш че духа като е студен двигатела "Когато колата е студена си духа що годе хладно" от сега ти казвам че трябва да си духа направо студено а не хладко!!!Като запалиш колата се ослушаи дали чуваш прещракването от саидинителя на компресора като пускаш климатика
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10
    Младши алфист draxterr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Liulin
    Posts
    3

    Default колеги,аиде и на мен да помагате!!!!!

    проблема е следния: нямаше грам фреон и го напалних(тоя ми съдра кожата-100лв-щото бил от стария фреон)...обаче не работи и това е то!!! махна буксата на компресора и подаде + директно от акомулатора,и като се разбесне тоя климат та чак се простудих!!!!!!!!!!каза ми че,някаде имам проблем с доставката на +са от "ЧЕЗ-ЕЛЕКТРО"......така де-компресора си е тип-топ,ама като не знам коя е на цвят-ще стане БУМ!!!.........Та много Ви МОЛЯ,даите ми съвет как да спра тези адски потни мъки???...........вмериса ми се даже и багажника на пот!!!!!
    ако някои знае каде ще ми разрешат проблема да сподели,Моля!!!!!!!!!

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default х

    Quote Originally Posted by draxterr View Post
    проблема е следния: нямаше грам фреон и го напалних(тоя ми съдра кожата-100лв-щото бил от стария фреон)...обаче не работи и това е то!!! махна буксата на компресора и подаде + директно от акомулатора,и като се разбесне тоя климат та чак се простудих!!!!!!!!!!каза ми че,някаде имам проблем с доставката на +са от "ЧЕЗ-ЕЛЕКТРО"......така де-компресора си е тип-топ,ама като не знам коя е на цвят-ще стане БУМ!!!.........Та много Ви МОЛЯ,даите ми съвет как да спра тези адски потни мъки???...........вмериса ми се даже и багажника на пот!!!!!
    ако някои знае каде ще ми разрешат проблема да сподели,Моля!!!!!!!!!
    с климатик или с климатроник си!?Има датчик които следи дали има налягане в системата и ако соответно няма такова неразрешава на компресора да се включва!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    Младши алфист draxterr's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Liulin
    Posts
    3

    Default

    с климатронок е!!! а и треа да има налягане щом е заредена с фреон,нали?
    някои знае ли каде има сержиз за този проблем???

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default г

    Quote Originally Posted by draxterr View Post
    с климатронок е!!! а и треа да има налягане щом е заредена с фреон,нали?
    някои знае ли каде има сержиз за този проблем???
    Прегледаи си пак бушончетата и релетата щом неотива + към компресора!!Има и датчик които следи налягането в системата ако тои нещо е проблемен пак няма да заработи компресора
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14

    Default

    Всяка климатична система има датчици на ниското и високото налягане-на ниското следи дали има фреон в системата и ако е малко не пуска компресора(идеята е ако има пробив да не изхвърли маслото и компресора да работи на сухо),а на високото включва втора скорост на вентилатора и/или ако е двоен датчик при 25-27 бара изключва компресора за да не блокира или пръсне маркуч(тогава вероятно има запушване).Зареждането със зарядна станция,която дозира фреона и маслото понякога не е удачно,защото системата иска повече фреон отколкото пише на колата(около 700-800 гр.).Задължително е да се направи проверка за пробиви след всяко зареждане-аз ползвам търсач,другия вариянт е с ув лампа и оцветител,но според мен е по-скъпия и неудачен вариянт,защото не хваща всички пропуски(в купето например).Компресор се сменя само в много краен случай-всичко се ремонтира.Ако климатика на празни обороти прави студ,а на високи не или е частично запушена системата или не е заредена добре.Много често се случва да работи и частично с парно-при изключен климатик на вътршна циркулация не трябва да духа горещо(маркучите за парното не трябва и двата да са горещи),ако не,значи кранчето(или магнет вентилите) е прецакано.С това се занимавам от 12 години и мой съвет е небързайте да давате пари.Единственото място където могат да ви направят истинска диагностика е Импас 56(сега Аристо Моторс) при Богдан(според мен наи-добрия в БГ,от него съм крал занаят),но ремонтите при тях са скъпи.Всички коли които са на стария фреон(R12) се зареждат с новия(R134A) и работят перфектно (аз давам гаранция за това).Такова нещо като смяна на фреон и масло няма,има дозареждане само ако е необходимо.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...081#post309081
    Last edited by victtorbg; 11-08-2008 at 15:31.

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default х

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    Всяка климатична система има датчици на ниското и високото налягане-на ниското следи дали има фреон в системата и ако е малко не пуска компресора(идеята е ако има пробив да не изхвърли маслото и компресора да работи на сухо),а на високото включва втора скорост на вентилатора и/или ако е двоен датчик при 25-27 бара изключва компресора за да не блокира или пръсне маркуч(тогава вероятно има запушване).Зареждането със зарядна станция,която дозира фреона и маслото понякога не е удачно,защото системата иска повече фреон отколкото пише на колата(около 700-800 гр.).Задължително е да се направи проверка за пробиви след всяко зареждане-аз ползвам търсач,другия вариянт е с ув лампа и оцветител,но според мен е по-скъпия и неудачен вариянт,защото не хваща всички пропуски(в купето например).Компресор се сменя само в много краен случай-всичко се ремонтира.Ако климатика на празни обороти прави студ,а на високи не или е частично запушена системата или не е заредена добре.Много често се случва да работи и частично с парно-при изключен климатик на вътршна циркулация не трябва да духа горещо(маркучите за парното не трябва и двата да са горещи),ако не,значи кранчето(или магнет вентилите) е прецакано.С това се занимавам от 12 години и мой съвет е небързайте да давате пари.Единственото място където могат да ви направят истинска диагностика е Импас 56(сега Аристо Моторс) при Богдан(според мен наи-добрия в БГ,от него съм крал занаят),но ремонтите при тях са скъпи.Всички коли които са на стария фреон(R12) се зареждат с новия(R134A) и работят перфектно (аз давам гаранция за това).Такова нещо като смяна на фреон и масло няма,има дозареждане само ако е необходимо.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...081#post309081
    Ремонт има ама зависи кои ти го прави!!!Аз така изгорях с доста пари точно за ремонти и в краина сметка с друк компресор засега всичко си е ок!!Ако някои иска имам няколко все за осови уплътнения Sanden SD709
    Last edited by mimouzunov; 11-08-2008 at 16:09.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •