Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: странно скрибуцане 146 1.6ТС 120к.с. 1997г.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.РУСЕ
    Posts
    3

    Default странно скрибуцане 146 1.6ТС 120к.с. 1997г.

    проблема се появи прди седмица хеи така от нищото! Като потегля и като спирам се чува едно скрибуцане (се едно е скасана заварка) като опана рачната и лашкам напред назад не се чува дразнещия звук! Само при потегляне и спиране. Чува се от шофиорската страна уж или от средата на купето трудно ми е да определя единия носач е сменен смених и биелетката от нея страна никакав ефект! иначе си вози перфекно няма тропане и др подобни! Някои да има идея че не ми се ходи по серви да слушам простотии от рода на "смени това ако не се оправи смени онова........"
    146 1.6 ТС 120к.с. 1997г.

  2. #2

    Default

    на мен мискърца ключалката и на много други колеги скърца може и твоя проблем да е такъв но създава илюзия че скърца нещо друго.
    Alfa Romeo 145 1.6 16v T.S

  3. #3
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    на мен ми скърцат капачките на джантите особено ако съм на паваж
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  4. #4
    Запален алфист BaiJedi's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    168

    Default

    @ ti76 Повдигни и двете предни гуми с крикове и завърти на ръка колелата наляво-надясно. Така,че да се върти волана вътре. Ако така се чува скърцането,значи проблема е горе където е хванат амортисьора за бомбето. Мисля беше аксиален лагер там. Успех!
    146 1.6 ie Boxer-EX
    147 1.9 jtd 16v

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.РУСЕ
    Posts
    3

    Default

    като сменях биялетката бях дигнал на крик 1 колело и вартях не се чуваше нищо чува се само като трагвам и спирам скрибуцане пукане като от скасна заварка ...................
    146 1.6 ТС 120к.с. 1997г.

  6. #6
    Alfa dog tosharky's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Под полите на Витоша
    Age
    39
    Posts
    21

    Default

    Аз като спирам и натисна по-здраво спирачките чувам яко скърцане. Някой да има представа каква е причината или трябва и аз да поразмърдам гумите на крик? Не разбирам много и за това питам.
    Alfa Romeo 146 1.6 1995

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by tj76
    като сменях биялетката бях дигнал на крик 1 колело и вартях не се чуваше нищо чува се само като трагвам и спирам скрибуцане пукане като от скасна заварка ...................
    Може да ти се стори странно, но на мен ми се бяха разхлабили болтовете на носачите (на боксера). Правеше нещо подобно - при тръгване и спиране пукаше.
    Завих ги по близо един оборот и изчезна.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    47

    Default Re: странно скрибуцане 146 1.6ТС 120к.с. 1997г.

    ... Не ми стига, че ключалката на багажника ми бърка в здравето с постоянно скърцане и щракане все едно се отваря и затваря постоянно ами сега и тва
    ALFA ROMEO 146 1.4 16V T.SPARK 2000г.


  9. #9
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    Имам абсолютно същия проблем май т'ва е фабрично

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default Re: странно скрибуцане 146 1.6ТС 120к.с. 1997г.

    Quote Originally Posted by HooL
    ... Не ми стига, че ключалката на багажника ми бърка в здравето с постоянно скърцане и щракане все едно се отваря и затваря постоянно ами сега и тва
    Колега, ключалката се регулира. Освен това се регулират по височина и двата гумени тампона в ъглите. Развий ги малко и ще спре да трака
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Запален алфист filip_gad's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    120

    Default

    Колеги как се регулира тази ключалка, че и на мен ми скърца. Тампоните които са на купето им сложих по една подложка за да са малко по-навън и засега спря тракането, но като гледам от толкова търкане на тампоните един във друг тези, които са на самия багажник са взели да се прокъсват.
    146 1.4TS `98 + LPG BRC Flying injection

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    47

    Default Re: странно скрибуцане 146 1.6ТС 120к.с. 1997г.

    Quote Originally Posted by tonov
    Quote Originally Posted by HooL
    ... Не ми стига, че ключалката на багажника ми бърка в здравето с постоянно скърцане и щракане все едно се отваря и затваря постоянно ами сега и тва
    Колега, ключалката се регулира. Освен това се регулират по височина и двата гумени тампона в ъглите. Развий ги малко и ще спре да трака
    Неможе е мойте гумени тампони немогат да се развъртат я кажи как да си регулирам ключалката?
    ALFA ROMEO 146 1.4 16V T.SPARK 2000г.


  13. #13
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Е как да не могат да се развъртят Има контра-гайка, разхлабва се с прост гаечен ключ 17. После с въртене се ргулира тампона по височина ... Нагласяте го и гайката се стяга, за да фиксира. Просто е.

    По същия начин като се развият болтовете на ключалката, тя може да се мести малко. В повечето случаи обаче не е достатъчно и си трябва въртене на тампоните.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    47

    Default

    Quote Originally Posted by tonov
    Е как да не могат да се развъртят Има контра-гайка, разхлабва се с прост гаечен ключ 17. После с въртене се ргулира тампона по височина ... Нагласяте го и гайката се стяга, за да фиксира. Просто е.

    По същия начин като се развият болтовете на ключалката, тя може да се мести малко. В повечето случаи обаче не е достатъчно и си трябва въртене на тампоните.
    Неможе бе колега незнам как са при теб, ама тука са едни гумени работи дето немогат нищо да се правят...... Имам и снимки ама ми дава грешка и немога да ги кача
    ALFA ROMEO 146 1.4 16V T.SPARK 2000г.


  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    47
    ALFA ROMEO 146 1.4 16V T.SPARK 2000г.


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •