Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59

Thread: тресене при стартиране

  1. #1

    Default тресене при стартиране

    Колеги дайте съвет за следния проблем.Не се случва постоянно,даже рядко.При стартиране започва да тресе зверски все едно е на един целиндър,гася е веднага паля пак и всичко е наред.Нямам загуби на антифриз нито на масло........Да добавя че алфата е чипната и нямам проблем с вървнето и.Бях правил преди месец диагностика нямаше нищо.Лошото е че днес ми направи проблема два пъти един след друг,и после пак никакъв проблем.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    64

    Default

    Някоя дюзичка.И на мен ми го прави ама само след дълъг път.С наща нафта е така.Ако искаш сложи добавка ама според мен няма да има ефект.
    Oще една дупка и се гръмвам с нож.
    156 2.4 JTD

  3. #3

    Default

    мерси за инфото, навярно е така днес като покарах малко (и я понастъпах)за момент ми светна индикацията на таблото - дюзичката.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    39

    Default

    дали е възможно същия проблем да го има и на бензинка? че имам подобни оплаквания?



  5. #5
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    да и при мен се получава доста често напоследък. пали и започва цялата да се тресе и стои някъде на 200-300 оборота направо имам чуството че ще ми паднат капаците и вратите гася и при повторно палене всичко си е ОК.
    Откакво може да е това
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  6. #6

    Default

    ммм това ме води на мисълта че проблема едвали ще е в дюзите след като го прави и при двата вида двигатели.Тука трябва да се изкаже някой компетентен ако има желание.МРАЗЯ ДА ИМАМ НЕЩО ПО КОЛАТА КОЕТО ДА НЕ Е НАРЕД. Не искам да ходя по разни псевдо майстори дето започват с израза " НЯМА ПРОБЛЕМ........".
    гр.Варна 156 2,4jtd

  7. #7

    Default

    А възможно ли е от чип-тунинга електрониката да се шашка понякога?При вас имали някакви правени екстри?
    гр.Варна 156 2,4jtd

  8. #8
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    по моята не е пипано абсолютно нищо
    има ли вероятност проблема да е в дебитомера
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  9. #9

    Default

    Ами не ми се вярва , разхода ми градско е 8-9/100 , и колата си върви.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    и аз имах подобен проблем.
    при потегляне трябваше да се форсира повече. ако не подадях достатъчно газ се получаваше същата ситуация - на около 500 обор. тресеше цялата кола. ни да угасне ни да стабилизира ниските обороти.

    след смяна на дебитомер е ок. повече не ми е правила така.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by VladoG View Post
    и аз имах подобен проблем.
    при потегляне трябваше да се форсира повече. ако не подадях достатъчно газ се получаваше същата ситуация - на около 500 обор. тресеше цялата кола. ни да угасне ни да стабилизира ниските обороти.

    след смяна на дебитомер е ок. повече не ми е правила така.
    Търси проблема в дюзи, тампони двигател, маховик.

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Burgas
    Posts
    96

    Default

    Че защо?

    Повече не е правила така след смяна на дебитомера. Проблема се оказа от него - лъжеше сериозно компютъра и двигателя не работеше както трябва.

    п.п.Описания проблем беше на празен ход на двигателя.
    Fiat Stilo 1.9 16V JTD, 2004, комби
    Citroen BX-19GT, 85
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD, 01, Distintive - ex

  13. #13
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by triada View Post
    Колеги дайте съвет за следния проблем.Не се случва постоянно,даже рядко.При стартиране започва да тресе зверски все едно е на един целиндър,гася е веднага паля пак и всичко е наред.Нямам загуби на антифриз нито на масло........Да добавя че алфата е чипната и нямам проблем с вървнето и.Бях правил преди месец диагностика нямаше нищо.Лошото е че днес ми направи проблема два пъти един след друг,и после пак никакъв проблем.
    Сипи 2-3 литра бензин и ще си попрочистиш дюзите.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #14

    Default

    Благодаря за съветите,но нещо ме кара да си мисля че не е от дюзите.Преди няколко дена забелязах че женами като стартира двигателя задържа ключа докато запали (говоря за около 2 секунди) и при нея проблеми няма. Явно аз сам се отпуснал (винаги съм я палел само с чукване на ключа).Пробвах няколко дена със леко задържане на ключа и вече няма проблем. Странна работа.
    гр.Варна 156 2,4jtd

  15. #15
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    същия проблем го имам на мотор 1.8 бензин,дори ходих в една авто къща и гледахме 156 пак 1.8 и човека като чукна да запали и тя пак тресеше така чукна втори път и тя заспа
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •