Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 67

Thread: Изтича ми водата от колата :(

  1. #31
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    абе аз това дето видях наживо и като знам моя радиатор откъде протече - все едно моя радиатор видях... личи си мястото дето изпуска... само дето като е гореща водата и се изпарява оттам... моято бше зимата в студеното и беше струйка пара от време на време. Мястото стои като уляно като е сухо, ама там няма какво да улее, реално освен отвътре. И аз я карам като цяло в града за кратко и така ми чезнеше странно... и един деня на студа като беше загряла я видях. Мястото на "теч-а" е там където е сглобена металната част и в нея са запресовани пластмасовите страни на радиатора! Там уплътнението явно сдава след години и така...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Абсолютно си прав колега. Както писах преди, проблема е във връзката между пластмасовия колектор и алуминиевите ламели на радиатора. Това няма ефективно рециклиране. От собствен опит Ви казвам, че всяко друго решение, освен новия, е палиетивно, временно и като краен резултат по-скъпо. И аз от дребен тарикатлък се изръсих общо с над 700 лв., а можеше да мина с половината. При теч на радиатора, макар и само сълзене, е опасно ако няма охлаждаща течност в разширителния съд или не преминава през тънкия маркуч от горе. Лесно главата на двигателя ще остане без течност или с въздушна възглавница, а щетите след това са сериозни и скъпо струващи. В края на краищата всеки сам решава как да постъпи, но разумното решение е нов радиатор макар и с финасови затруднения.

  3. #33
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    проблема е във връзката между пластмасовия колектор и алуминиевите ламели на радиатора това го видях днес.ако сложа добавка ще реша ли проблема временно,докато купя радиатор и намеря маистор да го смени?
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #34
    моята гордост метъл's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    55
    Posts
    42

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN
    проблема е във връзката между пластмасовия колектор и алуминиевите ламели на радиатора това го видях днес.ако сложа добавка ще реша ли проблема временно,докато купя радиатор и намеря маистор да го смени?
    Най-вероятно ще го решиш, но добавките са нож с две остриета. Те се наслагват навсякъде (а не само на мястото на теча) и предизвикват стеснявания и запушвания - тях как ще почистиш после?!? Е, има и за това лек - добавка за почистване на охладителната система, но и нейната употреба е препоръчителна точно колкото и на другата - употребяват се само в краен случай или когато я отпишеш (караш доколкото може без каквато и да е поддръжка и после на вторични суровини). Рекламите ги не слушай - те са само с една-единствена цел и в почти всички случаи имат толкова общо с действителността, колкото и приказките и деиствията на Ставииски (клипа "Не карай пил" и катастрофата). Решението си е само твое - никой не може да го вземе вместо теб, всичко си има недостатъци (достатъчно добре описани до сега), ти трябва да избереш...
    155, TS, 2.0i, 8V, климатроник, ABS - 92г
    Още малко толерантност никога не е излишна!

  5. #35
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Колега MUROMAN не е еднозначно ясно дали ще решиш проблема с добавка. По принцип те са направени за изцяло металните радиатори, в най-общия случай да запушват появили се шупли. Разбира се, че може да опиташ, но това е нож с две остриета, защото се получават отлагания и то не само на местата с пропуски. Те категорично влошават топлообмена, защото се полепват по всички повърхности. Радиаторите ги има в повечето магазини в София, а не смятам, че е трудно да си уредиш и подмяната. Аз лично го осъществих само за един ден, оставих я в 9 часа сутринта и я прибрах в 18 часа, без да съм близък или приятел с майстора. Живея в Люлин и го направих в сервиза във втори микрорайон. Много са добри момчетата, те карат Алфи, но според мен взимат доста скъпо. Но в края на краищата аз отидох при тях, а не обратното. Всеки има право на личен избор. Най-искрени пожелания за късмет и успех!

  6. #36
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    така последните новини са :
    цена радиатор 175 лв
    цена работа 30 ,40 или 50 лв ако е по-тегаво.другата седмица ще сесменя и пак ще пиша.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #37
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by muroman View Post
    проблема е във връзката между пластмасовия колектор и алуминиевите ламели на радиатора това го видях днес.ако сложа добавка ще реша ли проблема временно,докато купя радиатор и намеря маистор да го смени?
    добавка не слагай!!! аз сложих и нямаше ефект положителен - на лики моли сипах добавка която беше течна! обаче не помогна за тоя тип теч! другия момент е че е вероятно да намалиш някой от диаметрите на маркучите, а радиатора за парното е с място между ламели около 1мм и се сещаш как ще го усетиш чак зимата....


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #38

    Default здр

    При загрят двигател слагаш тютюна от 2цигари в разширителния съд. Мотора трябва да работи поне 10мин след това. Имаш 10дена след това се разкисва и трябва да повториш процедурата!
    Хубавото е, че не остават отлагания и не ти запушва термостата.
    А попринцип ако ти се струва ремонта възможен те съветвам да отделиш една събота и неделя и да си го направиш сам! Аз така направих и то на дизела

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Я не се занимавай с простотии,а си вземи радиатор и го смени искаш ксенон да слагаш а немаш пари за радиатор а
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я не се занимавай с простотии,а си вземи радиатор и го смени искаш ксенон да слагаш а немаш пари за радиатор а
    Мъри спиш бате,днес ннали ти казах,че в понеделник ще ходя да го купувам и ще си записвам час при Лисан.Глеи ко стана не пушим и не мога да си оправя радиатора.мимо бате може и да деиства тая схема с тютюна ,но ще вземе да ме направиш колата пушач, а цигарите са по-скъпи и от бензина,а и ще са и вредни ще се задъхва после.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  11. #41

    Default здр

    Това за временно бе брат да не си помисли , че те агитирам да си караш така колата

  12. #42
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    Това за временно бе брат да не си помисли , че те агитирам да си караш така колата
    не си мисля това,но квото и да правиме все до сервиза на орион се добутваме.
    купих си водния радиатор/АВА/ от момчето дето ти взе от него колата ,даде ми го за 160 лв.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  13. #43

    Default zdr

    Моята е там в момента

  14. #44
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    знам,за това и написах ,че мястото на срещата е известно.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  15. #45
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Цената за мен в един магазин за радиатор за Фиат Типо е 124лв.Преработва се едно нещице и си готов.Проблема е,че съм в Благоевград.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •