Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 111

Thread: Сутрин от втория път. Защо?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default Сутрин от втория път. Защо?

    Колеги, от както съм взел колата, има един странен феномен, когато е студена, пали от раз, но или гасне веднага, или държи много ниски обороти и не поема. Ако загасне или я загася и запаля втори път, няма проблеми, тръгва от раз. Освен това, понякога държи по-високи обороти, понякога играят, в ниските е абсолютно мъртва иии.... Смених свещите, обаче не можах да намеря по-хубави от Шампиона на ТиН. Не се оправи. Казаха ми сонда, смених я с оригинална, 330 лв. и проблема остана. Дебитомера ми го смениха миналото лято, но тогава остана скапаната сонда и майстора каза, че в нея е проблема, по късно като я смених, се оказа, че май не е в нея... Вариатора ми е много зле, но незнам дали това има връзка с останалото. Ако някой има идеи къде може да се крие мизерията, нека сподели, че ми писна все нещо да не е на ред.
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  2. #2

    Default

    Имах абсолютно същия проблем със старата кола - рено (още не съм си купила алфа ромео, но може би следващата седмица ) - оказа се, че е горивната помпа - надявам се да помогне

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    можеби моторчето за празен ход.

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    И аз бях така точно след смяна на ламбдата...реинстал(може би и рестарт ще свърши работа) на софтуера на ЕКУ-то е оправията

    При мен просто сложих чип и проблема с паленето изчезна.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by gh0str1d3r View Post
    Колеги, от както съм взел колата, има един странен феномен, когато е студена, пали от раз, но или гасне веднага, или държи много ниски обороти и не поема. Ако загасне или я загася и запаля втори път, няма проблеми, тръгва от раз. Освен това, понякога държи по-високи обороти, понякога играят, в ниските е абсолютно мъртва иии.... Смених свещите, обаче не можах да намеря по-хубави от Шампиона на ТиН. Не се оправи. Казаха ми сонда, смених я с оригинална, 330 лв. и проблема остана. Дебитомера ми го смениха миналото лято, но тогава остана скапаната сонда и майстора каза, че в нея е проблема, по късно като я смених, се оказа, че май не е в нея... Вариатора ми е много зле, но незнам дали това има връзка с останалото. Ако някой има идеи къде може да се крие мизерията, нека сподели, че ми писна все нещо да не е на ред.

    И мойта е така,търсили сме проблема много,но е неоткриваем,и аз вече не и обръщам внимание,свикнах просто
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    да, но не самото палене от вторият път ме дразни, дрзни ме това, че не върви както вървеше преди, умряла е (ама наистина много умряла) в ниските, а като я пусна на 2-ра или 3-та без газ, ту ускорява сама, ту забива предницата. Чистих МПХ-то, тоест клапата, то самото мторче няма какво да му се чисти. Горивната помпа е сменена малко преди да купя колата. По принцип, на един диагностичен стенд BrainBee, показваше грешка "Fuel Trim", която остана и след смяната на помпата. Вече се съмнявам в това дали не са ми сложили някой стар изгорял дебитомер, защото като карах с един китайски от 70 лева (докато дойде моя), колата вървеше като луд, само че, харчехе адски много и пушеше като стар ЗиЛ... За това питам дали някой може да ги замерва тия гадове, че е една чанта с пари и не ми се сменява е така залудо...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Всеки, който прави диагностика може да ти диагностицира дебитомера
    4.5V беше нормалното, доколкото си спомням...



    Но...пак казвам...ЕКУ-то
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    тоест, да сложа един чип и проблемите ми изчезват, само с него, или чипа и още нещо?иска ми се да ида при бобо, обаче от понеделник до петък съм на работа, а той в събота не работи ими е много сложно. надявам се да не е отпуска от средта на др. месец, защото тогава аз съм отпуска и мисля да ида за всеки случай д я погледне и той... макар, че като види свещите какви са ше ме замеря с тях от орландовци до халите най-вероятно мислех да я продавам и да взимам нещо друго, обаче реших, че на тоя етап ще е по-добре да я съживя и да и хакна едно Г.И. и да си и се понаслаждавам още година-година и половина, пък после да сменя 5-цата със 7-ца
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  9. #9
    Запален алфист dido76bg's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    250

    Default

    Абе аз ъм с чип и пробема си се появява...
    Alfa 145 2.0 TS 16V Q.V. - голяма ламя

  10. #10
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    При мен след смяна на ламбда сонда и ревизия на МПХ-то изчезна проблема. Не знам от кое от двете ще да е било, по-вероятно да е от моторчето.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    При мен след смяна на ламбда сонда и ревизия на МПХ-то изчезна проблема. Не знам от кое от двете ще да е било, по-вероятно да е от моторчето.


    да, обаче аз смених сондата с оригинална, а и изчистих клапата при моторчето за празния ход и проблема си е там....
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  12. #12
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    1 към едно 1 - същия проблем като колегата, и колата е същата - с тази разлика, че този ефект се появи при мен след смяната на ламбда сондата, преди това палеше като часовник.
    И аз пусках тема по въпроса - няма решение.
    Вдигнах ръце, но сега съм със сериозна амбиция да го оправя най-накрая (каквото и да е то, защото никой не знае - даже и в Ауто Италия).

    Утре отивам при някакъв "баш майстор" да видим какво ще измисли, ако и той не я оправи, ще я продавам, направо ми писна вече ...
    Най-гадното е, че арчи а не върви... (за оригиналната ламбда сонда - 330лв. дето и мене така ме преметнаха "баш майстора" каза, че са ми турили универсална и то не bocsh... но според него не това е проблема)
    Както и да е
    ще споделя, ако има резултат този ужас най-после!
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by gh0str1d3r View Post
    да, обаче аз смених сондата с оригинална, а и изчистих клапата при моторчето за празния ход и проблема си е там....
    Да ама аз не само изчистих клапата ами ми отвориха и ревизираха моторчето, демек все едно е като ново...
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    ей са ше ви кажем от де ви идва проблема-не ви държат налягане колите(на бензина),като ги оставите да постоят и им падне налягането и хоп ,не пали от първият път,а от втория,вече има налягане,КАПИШ...............

  15. #15
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    ей са ше ви кажем от де ви идва проблема-не ви държат налягане колите(на бензина),като ги оставите да постоят и им падне налягането и хоп ,не пали от първият път,а от втория,вече има налягане,КАПИШ...............
    Явно не е само от това, защото мойта я оправихте без да пипате по горивната система
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •