Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 111

Thread: Сутрин от втория път. Защо?

  1. #16
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Абе той проблеме не е само в паленето, доста по колмпексен е, и обороти играят и въобще - мизерия.
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  2. #17
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    ам да тея с новата инжексия са комплексарки,нещо bosch пак са се осрали,сефте

  3. #18
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    ама за всичко си има лек............

  4. #19
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    ама за всичко си има лек............
    Надявам се
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  5. #20
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    ей са ше ви кажем от де ви идва проблема-не ви държат налягане колите(на бензина),като ги оставите да постоят и им падне налягането и хоп ,не пали от първият път,а от втория,вече има налягане,КАПИШ...............
    Не е само тва бате,защото моята е с нов регулатор плюс уплътнение,и пак го има този проблем.Преди като загрееше въртеше дълго докато запали Интересното е че този проблем с паленето от втория път,зимата го няма
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    при мене го има и зима и лете и на майка му в ....... вече лисане ако знаеш лека, казвай да го оправяме, че тва (не)вървене и играене на оборотите ми скъсват нервите...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  7. #22
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Talking :)

    Същият проблем и при мен - палене, обороти, гори повече а не върви. Както беше написал един колега - "като умряла" - много точно определение.
    Ходих на диагностика - "всичко е наред пич" и съответните тъпи физиономии с почесване отзад.
    Наред наред ама колата не върви...
    Проверка налягане на бензина - в нормите.
    Хванахме се с бащата и почнахме да проверяваме свещите една по една.
    3 от свещите хлабави, а една загоряла (малката на първи цилиндър)
    Хванах една шкурка и позачистих малко.
    Затегнахме всичко затворихме капака и о чудо - колата като нова.
    Без проблема с паленето и лети....
    Навъртях за 10 дни 1000км връщам се в София и.... пак същият проблем.
    Звъня на umax, идва и според неговото мнение - или прецакана бубина на 1ви цилиндър или кабелчетата.
    Повтаряме процедурата със почистване на свещите.. не че имаше какво да се чисти този път. Почнахме да оглеждаме бубината и забелязахме леко смачкано едно от кабелчетата на тази бубина (смачкано е от горният капак на двигателя).
    Прегледахме го... малко изолир... и колеги.. колата е отново жива.
    Вече имам около 300км от процедурата проблеми няма.
    Ще ми се да отида при Бобо за да я види и той да не би да има нещо друго.
    Сега... чакам да направя още 700км за да мина тестовият период
    Last edited by ACEHOB; 31-07-2008 at 21:20.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, Павлово
    Posts
    150

    Default

    между другото, на мен на първи цилиндър ми пропуска вода от капачката на маслото (в смисъл влиза вода през дупката на пастмасовия капак, където е капачката на маслото), но не ми се струва да е от това, тъй като не прекъсва колата, а просто не поема, а и дори и да се е събрало вода и да я махна, пак не върви като хората. а от вчера имам и нов симптом - въмжи все едно съм с конус не мога да разбера какво става...
    Alfa Romeo 145 1,6 TS 16V 1999 с нова ламбда сонда (дано не е напразно)

  9. #24
    Запален алфист blabla's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    201

    Default

    Мойта от вчера пак е в бокса - да видим какво ще стане, дали нещо ще се оправи или пак ще продължа с гадаенето... Може би днеска ще има резултат (ще споделя - дано да е полезно)
    Alfa 145 1.6 TS 16V '99
    Toyota Corolla 1.4 VVTi

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by gh0str1d3r View Post
    Колеги, от както съм взел колата, има един странен феномен, когато е студена, пали от раз, но или гасне веднага, или държи много ниски обороти и не поема. Ако загасне или я загася и запаля втори път, няма проблеми, тръгва от раз. Освен това, понякога държи по-високи обороти, понякога играят, в ниските е абсолютно мъртва иии.... Смених свещите, обаче не можах да намеря по-хубави от Шампиона на ТиН. Не се оправи. Казаха ми сонда, смених я с оригинална, 330 лв. и проблема остана. Дебитомера ми го смениха миналото лято, но тогава остана скапаната сонда и майстора каза, че в нея е проблема, по късно като я смених, се оказа, че май не е в нея... Вариатора ми е много зле, но незнам дали това има връзка с останалото. Ако някой има идеи къде може да се крие мизерията, нека сподели, че ми писна все нещо да не е на ред.
    Значи колега до вчера имах същия проблем винаги се давеше 1вия път като я запаля сутрин-гасне веднага и от 2рия път няма проблеми,смених регулатора за налягане на горивото за 66лв и се оправи пали без проблем и не се дави,само че тва с оборотите остана нядявам се да е пак някакъв такъв датчик за по малко от 100 лв и да се оправи и тва и да ми се махне от главата...надявам се да съм ти помогнал.


    BTW 85% съм сигорен че е от това !

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  11. #26
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by d1lian View Post
    Значи колега до вчера имах същия проблем винаги се давеше 1вия път като я запаля сутрин-гасне веднага и от 2рия път няма проблеми,смених регулатора за налягане на горивото за 66лв и се оправи пали без проблем и не се дави,само че тва с оборотите остана нядявам се да е пак някакъв такъв датчик за по малко от 100 лв и да се оправи и тва и да ми се махне от главата...надявам се да съм ти помогнал.


    BTW 85% съм сигорен че е от това !
    Колега ти ли си го смена регулатора за налягане на горивото за да ме орентираш каде се намира.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    Колега ти ли си го смена регулатора за налягане на горивото за да ме орентираш каде се намира.
    Над двигателя има една като пръчица тва е инжекциона ако не се лъжа, от дясната страна има една малка джаджа през която минава бензина преди да влезе в инжекциона-това е регулатора.Ако нещо не си разбрал питай пак не се притеснявай може аз да не сум обеснил като хората

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  13. #28
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    d1lian мерси за сега, трябва да вида самия двигател и ако немога го открия ще ти пиша
    МЕРСИ МНОГО
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  14. #29
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Колега дай малко инфо от каде си го взел регулатора за толкова пари , че тук ми искат 270лв много голяма разлика.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    Колега дай малко инфо от каде си го взел регулатора за толкова пари , че тук ми искат 270лв много голяма разлика.
    Порачах го от един магазин и ми искаха 66лв при положение че остава и за тях 30% сметай колко струва в действителност...ще потърся сега в интернет за картинка да ти покажа какво представява това и щи пиша пак.

    Ето в този сайт влез и ще го намериш http://axm-auto.com/ пише "регулатор налягане гориво" има и снимчица даже.
    Last edited by d1lian; 02-08-2008 at 17:26.

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •