Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Лъскане на фаровете....

  1. #1

    Default Лъскане на фаровете....

    .....значи искам да питам следното - преди седми;ца мърсолите в една автомивка като миха колата и след това забелязах едни много гадни петна по повърхноста на фаровете......доколкото виждам външните капаци са от някакъв плексиглас или пластмаса, направих експеримент с една паста за драскотини като потърках с вълнен парцал в единия край на фара и забелязах че има известно подобрение, знам че тия, или накой видове плексиглас се излъскват по тоя начин.....
    Въпроса ми е някой правил ли е подобно излъскване, с какво, и как.......мислех да ходя да правя и снимка, но надали ще се разбере нещо повече от нея.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ами аз съм я пробвал процедурата с паста 1-ви номер + малко шлайфче с тампон и бавни обороти, имаше добър ефект. НО с шлайф е малко опасно понеже трябва да се работи много внимателно и без усилие, като не се задържа дълго на едно място и става работата.Иначе и с парцала става с повече търкане. Успех
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3

    Default

    Имаш впредвид полирна паста първи номер, така ли?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ами да,купих я от магазин за авто бои и козметика пича каза ,че пастите били по номера и тази беше най финната.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    С полирната паста не става. тя служи да запълни драскотините и да придаде блясък. Оставя един мазен (прозрачен) слой върху боята и не става за фарове. То става, но няма подобрение. Трябва с абразивна паста, но както казаха по горе с много финни частици.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Мда, аз имам някаква Търтъл Вакс, ще я подпукам до 1-2 дена и ще видим какво ще стане.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Мда, аз имам някаква Търтъл Вакс, ще я подпукам до 1-2 дена и ще видим какво ще стане.....
    Аз точно с таква полирах моите фарове и нямаше кой зна екакъв ефект. Но за боята е много добрър Търтъла
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    е не се ли махнаха петната?
    ам да не правя нова тема направо да питам тука:оня ден забелязах,че имам конденз в единия фар,отворих капака и гледам,капачката си е на място извадих развъртях и пак слагам,поглеждам другия и ко да видя? капачката я няма,та въпроса ми е дали мога да карам без капачка?пречи ли нещо? и защо може да става тоя конденз при положение,че сичко си е на място

    ае отивам да ям

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by zimin View Post
    е не се ли махнаха петната?
    ам да не правя нова тема направо да питам тука:оня ден забелязах,че имам конденз в единия фар,отворих капака и гледам,капачката си е на място извадих развъртях и пак слагам,поглеждам другия и ко да видя? капачката я няма,та въпроса ми е дали мога да карам без капачка?пречи ли нещо? и защо може да става тоя конденз при положение,че сичко си е на място

    ае отивам да ям
    Ми не засега - иначе без капачка ще ти влиза влага и прахоляк......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Ситуацията при мен, е че единия фар ми жълтее, а по него има нещо като люспа, която на места се е забелила и отдолу изглежда нормално, както трябва да си бъде. Така я взех колицата и си мисля, че е мазано с нещо. Въпрос на време е да експериментирам да я отстраня с някакъв препарат, но не съм решил с какъв. Идеи?

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    Ситуацията при мен, е че единия фар ми жълтее, а по него има нещо като люспа, която на места се е забелила и отдолу изглежда нормално, както трябва да си бъде. Така я взех колицата и си мисля, че е мазано с нещо. Въпрос на време е да експериментирам да я отстраня с някакъв препарат, но не съм решил с какъв. Идеи?
    Това с жълтеникавата люспа го има и при мен! Но като го разгледах по внимателно ми прилича на пръскана с лак кола без да са били облепени фаровете! Тоест придаване на лустро по бързата процедура
    Иначе аз моите фарове си ги полирах с полирпаста и на ръка с памучен парцал. Памучен щото вълнените кечета по принцип нараняват пласмасата и изобщо при финишно полиране се ползва памук не вълнено кече. Иначе полирпастата си е за метал имам я отдавна и знам че работи добре розова е на цвят. Иначе проблема с автомивките си съществува и моите помътняха след последния път но с едно леко тръкване с парцала се поизчистиха.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #12
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Да разбирам ли, че с пастата люспата е паднала и жълтото е изчезнало?

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    Да разбирам ли, че с пастата люспата е паднала и жълтото е изчезнало?
    Разбирай го както искаш Казах, че само си мисля че е лак, защото при мен тази "люспа" е по крайщата и с полирпастата само се загладиха краищата и, и не изчезна! На мен обаче не ми пречи Фаровете сега изглеждат, а и светят по-добре, но то при мен имаше и нещо друго, едната ми дълга светлина не беше легнала както трябва в гнездото и не беше във фокусната точка на рефлектора ... абе както и да е
    Ако е двукомпонентен лак за боя... забрави, че ще го премахнеш с полирпаста!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Как ще са от плексиглас!! От стъкло са бе!
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  15. #15
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Къв лак ............. Това са шупли от самия материял, и се пемахват с шлайф паста и равномерно търкане.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •