Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: аеродинамика на Alfa 155

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default аеродинамика на Alfa 155

    Може ли някой да постне тук някаква графика или снимка на разпределението на налягането на въздушната струя. Искам да разбера в кои зони, то(налягането) е най-силно изразено. Идеята ми е точно в тази зона да преместя отвора за всмукване на въздуха към въздушния филтър, защото си мисля, че сегашното му местоположение (зад радиатора) не е най-доброто - нито налягането е високо, нито въздуха е достатъчно охладен. Следващия проблем обаче ще бъде, как да го предпазя от проникването на вода.
    Някой да сподели идеии... и решения, ако вече има изпитани такива
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    не мислиш правилно според мен
    а и не е зад радиатора а над него
    графика има на карсфромитали
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    ето графика: http://koko20.hit.bg/155aerodynamics.jpg

    п.с.тръбата за засмукване е над радиатора, но е зад него и самото засмукване става отстрани на радиатора ако погледне човек отпред през решетката ще забележи и един малък отвор аз също понякога си мисля, че това не е най-удочното решение още повече че тръбата минава точно над изпускателните колектори, които знаем с каква температура са нагряти
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    е вие плюхте на разработки за милиони долари и дипломите на един куп инженери направили ги,замислете се че колата не е правена в час по трудово на началния курс на италианските училища

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by MrXzender
    е вие плюхте на разработки за милиони долари и дипломите на един куп инженери направили ги,замислете се че колата не е правена в час по трудово на началния курс на италианските училища
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by MrXzender
    е вие плюхте на разработки за милиони долари и дипломите на един куп инженери направили ги,замислете се че колата не е правена в час по трудово на началния курс на италианските училища
    никой не плюе колега и въобще съм далече от тази мисъл, мисля че това се вижда ясно от по-горните постове, просто си обсъждаме и изказваме мнения по въпроса, в което не виждам нищо лошо
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  7. #7
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by Kostadin
    аз също понякога си мисля, че това не е най-удочното решение още повече че тръбата минава точно над изпускателните колектори, които знаем с каква температура са нагряти
    e натова ако не му викаш оплюване

  8. #8
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by MrXzender
    Quote Originally Posted by Kostadin
    аз също понякога си мисля, че това не е най-удочното решение още повече че тръбата минава точно над изпускателните колектори, които знаем с каква температура са нагряти
    e натова ако не му викаш оплюване
    колега имаш странно разбиране за оплюване......

    п.с.колега с цялото ми уважение, но нека да спрем с темата за плюенето, тя според мен е излишна и непотребна и без това доста се отклонихме от темата
    благодаря
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  9. #9
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: аеродинамика на Alfa 155

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Може ли някой да постне тук някаква графика или снимка на разпределението на налягането на въздушната струя. Искам да разбера в кои зони, то(налягането) е най-силно изразено. Идеята ми е точно в тази зона да преместя отвора за всмукване на въздуха към въздушния филтър, защото си мисля, че сегашното му местоположение (зад радиатора) не е най-доброто - нито налягането е високо, нито въздуха е достатъчно охладен. Следващия проблем обаче ще бъде, как да го предпазя от проникването на вода.
    Някой да сподели идеии... и решения, ако вече има изпитани такива
    Доста по-умни глави от нашите са го измислили да е там, така че не го пипай ... личен съвет
    Колкото до оплюването - момчето е решил малко да ЪпГрейдне неговата bella, така че не му се сърдете идеята му е на прав път - ColdAirIntake ама Бобо и другите фенове на тази екстра да се изкажат компетентно

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default Re: аеродинамика на Alfa 155

    Quote Originally Posted by Dodo 155
    ColdAirIntake
    като е видно и то графиката - те там където е отвора на тръбата е най-голямото налягане
    и въздухат е студен - просто няма как да се стопли от тръбите - въздушна струя ала бала
    единственото което може да напави - аз поне не виждам как обаче е да изправи ъгъла на тръбата точно преди кутията

    това е разбира се ако не иска да минава на варианта конус филтър и т.н.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default Re: аеродинамика на Alfa 155

    Quote Originally Posted by търтей
    като е видно и то графиката - те там където е отвора на тръбата е най-голямото налягане
    и въздухат е студен - просто няма как да се стопли от тръбите - въздушна струя ала бала
    единственото което може да напави - аз поне не виждам как обаче е да изправи ъгъла на тръбата точно преди кутията

    това е разбира се ако не иска да минава на варианта конус филтър и т.н.
    съгласен съм, това е така и найстина хората добре са помислили преди да вземат това решение и най-вероятно е имало защо, но на мен ако щете вярвайте, но ми е прегоряла тръбата за засмукване на пресния в-х тази която е над колекторите и си има цепка, което не ми допада защото по този начин засмуква топъл в-х от тях, а нова във Ванто е 90лв. с отстъпката та в този ред на мисли на някой да му се намира една такава без цепка
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  12. #12

    Default

    виждали ли сте другаде всмукателния колектор да е дълъг почти 2м.? и защо е направен така?

  13. #13
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Точно колектора ли е дълъг 2м??? Май нещо аз не съм разбрал правилно
    Alfa Romeo 75 24V

  14. #14
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by aav
    виждали ли сте другаде всмукателния колектор да е дълъг почти 2м.? и защо е направен така?
    честно казано не......на 33-ката е 40-50см......и ще ми бъде много интересно, а съм сигурен и че не само на мен ако кажеш колега защо е така.
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #15
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Точно колектора ли е дълъг 2м??? Май нещо аз не съм разбрал правилно
    колегата има предвид смукателния път на в-ха поне така си мисля де
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •