Results 1 to 7 of 7

Thread: Тънка боя ли има колата или?

  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Тънка боя ли има колата или?

    Оуу колеги. Какво ми се случи...

    Вчера си мия колата пред гаража с маркуча и такмо минах лявата страна на колата и тръгвам с маркуча да мия дясната. И при преминаването покрай предницата плъзнах леко маркуча по калника и явно имаше малки камъчета полепнали по него и си надрах калника.

    Каква абразивна паста да взема, че да прикрия малко следите? Надраното не е стигнало до ламарината. В практикер гледам има много видове паста, но бих искал някой с опит да ми препоръча такава. Имам после за полирането паста на Търтъл с която ще полирам след абразивната, но каква абразивна?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ами на мен ми дадоха някаква наливна не я знам каква марка беше,взех две шишенца едно с 1ви номер и едно с 2ри. Втори номер се нанася първо и е по едра, а вече полирането става с 1цата.
    Last edited by Galeano; 31-07-2008 at 15:33.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    АлФаталист Mapтo's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Пловдив,Гpaц(Aвcтpия)
    Age
    42
    Posts
    586

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Оуу колеги. Какво ми се случи...

    Вчера си мия колата пред гаража с маркуча и такмо минах лявата страна на колата и тръгвам с маркуча да мия дясната. И при преминаването покрай предницата плъзнах леко маркуча по калника и явно имаше малки камъчета полепнали по него и си надрах калника.

    Каква абразивна паста да взема, че да прикрия малко следите? Надраното не е стигнало до ламарината. В практикер гледам има много видове паста, но бих искал някой с опит да ми препоръча такава. Имам после за полирането паста на Търтъл с която ще полирам след абразивната, но каква абразивна?
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=24070

    Виж тук колега!Дано да ти е от полза
    Успех!
    Това, което отличава човека от животното е алкохолът! Животните не поркат!

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Такава наливна дето казва Галеано и аз съм ползвал пастата е на 3М продават я в магазините за автобои ако третираш първо с 1 номес после с втори или трети става като нова ако има база де щото ако си стигнал до ламарина решението е друго отиваш в магазина за ватобоите взимаш си минималното количество (база) и с тънка четка нанасяш почти не се различава от останалата боя която е с лак.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Точно на 3М беше верно.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не съм стигнал до ламарината. Ще пробвам тази на 3М. Стига да я намеря у наше село.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7

    Default

    няма по-добри от 3М, НО ако нямаш полир машина, няма да видиш и 1/4 от истинския им ефект. отделно всеки номер си иска и специална гъба - с различна твърдост са. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО - полиране се прави на чиста, суха и студена ламарина, иначе стават едни петна дето нямат махане.
    дебелината на всички слоеве нанесени фабрично е около 25-30 микрона (доста тънко покритие). това включва 1-2-3 фюлера (основи) и лаковото покритие. не е задължително драскотината да е стигнала до ламарина за да не може да се отстрани с полиране (ако драскотината закача на нокъта, никога няма да изчезне напълно). по сервизите използват и специални (траицакт) шкурки също на 3М с едрина около 1500-3000 преди пастите.
    абе полирането си е наука
    Last edited by FRANKO; 02-08-2008 at 11:33.
    ALFA ROMEO 156 2.0 16V 155hp 98г

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •