Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150к.с разби конкуренцията...

  1. #1

    Default Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150к.с разби конкуренцията...

    Вече имаме и първите пряки двубой на Алфа 159 1.9жтд срещу БМВ 320д (Е90), Мерцедес С220цди, Форд Мондео 2.2тдци,Хонда Акорд 2.2цтди, Пежо 407 2.0хди, Сааб 9-3 1.9тид,Орел Вектра 1.9цдти...и други.

    Алфата печели във всички тестове за пасивна и активна безпасност, като например....

    Най-бързо сменяне на лента без загуба на контрол на суха и мокра настилка (може да видете част от тези тестове на филмчете)...най-голямо ускорение в завой (тоест най-стабилна в завой) и много други.

    Тестовете са от немското списание АутоМоторСпорт. За съжеление статията е платена...май ще трябва да прежала 8лв. за да мога да сложа всички резултати от теста....но едно е очевадно...Алфата бие всички по всичко...но немските журналисти така са се наакли, че в точковата система са осрали доста неща...Страх ги е швабите

    http://www.auto-motor-und-sport.de/auto ... .92115.htm

    Ето и едно филмче да видите за какво става на въпрос.

    http://kgb.alfaromeo-bg.com/Alfa159/alf ... ertest.avi

    пс:бях написал доста от резултатите до като РСто не блокира и всичко даде фира...

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #2

    Default

    http://www.alfa-news.ch/index.cfm?call=showbilder&id=90

    Малко нови снимки на 159..не че не сте я виждали на живо де ама

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    ШВАБИ!!!


    ============
    по-леко с определенията
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  4. #4

    Default

    http://kgb.alfaromeo-bg.com/MasterTest/

    Тук съм снимал статията от списанието...понеже не знам кога ще се докопам до скенер

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    ее Петко, чак пък разбила
    7-мо от 10 места ми се струва малко посредственно

    иначе аз съм явно болен, но от всички коли бих избрал 159-ката

    но нека не се превръщаме във фанатици
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    ее Петко, чак пък разбила
    7-мо от 10 места ми се струва малко посредственно

    иначе аз съм явно болен, но от всички коли бих избрал 159-ката

    но нека не се превръщаме във фанатици
    Аве даже е 8 от 11 по точки в генералното
    Незнам петко къде видя че е първа
    Според мен точковата система е определяща, просто невярвам че тъпите немци ще седнат да прочетът цялата статия гледат си точките и викат аааа БМВ ше си купа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by hf hpe
    ее Петко, чак пък разбила
    7-мо от 10 места ми се струва малко посредственно

    иначе аз съм явно болен, но от всички коли бих избрал 159-ката

    но нека не се превръщаме във фанатици
    Еньо ако обрънеш внимание на точните тестове...спирачен път,време за слолом, устоичивост в завой и всички тези тестове където швабите от АутоМоторСпорт не могат да си изкриват мисленото Алфа 159 е най-добра...абсурдно е колата с най-добри спирачки да я класира на 2ро място по тяхната точкова система....за други абсурдни няма какво да говорим.

    Ако сте забелязаи този тест е проведен от 9списания от цяла европа (1едно от тях АутоМоторСпорт излиза в 10страни).

    От тези 9 списания Алфата е на първо място в повече от тях, щом дори французите от Лю"аутомобиле са класирали алфата на първо място прави сметка къде е алфата.

    АутоМоторСпорт в момента им се подиграва половин европа за това им класира на точковата система:
    1.Бмв
    2.Мерцедес
    3.Ауди
    4.VW
    5.Ford
    и първата не немска кола е 6та...пежо 407 което е най-опасната колата за каране от всичките тествани.

    За мен важни са тестовете където не може да има събективно мнение на подкупени журналисти...субективното всеки сам си го реша за себеи си...дали му харасва или не дадената кола.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #8

    Default

    Погледни тук:

    http://kgb.alfaromeo-bg.com/MasterTest/ ... %20005.jpg

    И тук:

    http://kgb.alfaromeo-bg.com/MasterTest/ ... %20006.jpg

    На 5 от тези 6теста Алфата е най-добрата кола...и дори немците който са коне с капаци са го признали в доста техни издания.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #9

    Default

    Ако сте гледали филмчето там на първо място кое е

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  10. #10

    Default

    ам не че искам нещо да плюя по темата ама кат виждам заглавието не съм съгласен мн с тва разбиване на конкуренцията
    http://www.auto-motor-und-sport.de/d/94 ... rtung_cars
    трябва да си фанатик за да вярваш в това ...
    съжалявам ако обиждам някого ама просто си мисля че не се доближава до немските коли не защото списанието е немско
    харесва ми алфа 159 някой да не си помисли че не ми харесва
    ама да "разбива конкуренцията"
    трудничко ще да й е

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    И това класиране е малко нереално според мен
    8.Алфа 159
    9.Тойота Авенсис
    Все си мисля че Авенсиса и 159 са доста по-добри коли от Пежо 407 или Форд Мондео
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by puho
    ам не че искам нещо да плюя по темата ама кат виждам заглавието не съм съгласен мн с тва разбиване на конкуренцията
    http://www.auto-motor-und-sport.de/d/94 ... rtung_cars
    трябва да си фанатик за да вярваш в това ...
    съжалявам ако обиждам някого ама просто си мисля че не се доближава до немските коли не защото списанието е немско
    харесва ми алфа 159 някой да не си помисли че не ми харесва
    ама да "разбива конкуренцията"
    трудничко ще да й е
    Aбе колега - ние това класиране точно обсъждахме - кои спирачки са по добри според теб - които спират по -бързо на по малко растояние - погледна ли данните или ей така даде класацията.
    Погледни коя кола за какво растояние спира - и после къде я слагат в оценката за спирачки и другите подробности а не класиране по някаква неясна система където си дават ей така някакви точки - я виж на кое място е първата не немска кола - а може да видиш и тестовете на Пежо 407 на АДАК - по добро и от Хонда
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas
    Aбе колега - ние това класиране точно обсъждахме - кои спирачки са по добри според теб - които спират по -бързо на по малко растояние - погледна ли данните или ей така даде класацията.
    Погледни коя кола за какво растояние спира - и после къде я слагат в оценката за спирачки и другите подробности а не класиране по някаква неясна система където си дават ей така някакви точки - я виж на кое място е първата не немска кола - а може да видиш и тестовете на Пежо 407 на АДАК - по добро и от Хонда
    искаш да кажеш че разбираш повече от тези дет праат списанието, че са фалшифицирали нещо или ?
    аз сравних данните на бмв-то и на алфата
    шото един приятел вика както този дет е пуснал темата че алфата пръска и е далече от пръскане
    ускорение спиране разход комфорт по сичко пада
    е пак да кажа аз тука не съм фен на алфа ама не искам и се заяждам просто коментирам
    надявам се тва че не съм фен на алфа не е причина някой да земе ме банне

  14. #14
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Не казвам за БМВ (имал съм преди) - говоряв ти че е по-добро от 407 например - да не говорим за наградите за дизела на Хонда- аз ти казах АДАК - не журналисти - там всичко е кой повече е платил за ПР - или може би не знаеш случая как хванаха Автобилд дето написа суперлативи за новата система на Мерцедес, а когато тествали записвали с камера и записа излезе наяве с дефекта в системата. Чувал ли си за този случай - айде върви и вярвай на журналисти - тука има хора карали 159 - карали са и 407 и Пасат и Мондео (а даже има и хора пишещи за автомобили - може пък те да ти кажат как определят по -доброто )та аз предпочитам да слушам тях. Та за обективност на списания не ми говори.
    П.П Тук в форума пише и главния редактор на АвтоБилд - България - та и той е споделял разни нещица.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #15
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by puho
    Quote Originally Posted by BatVas
    Aбе колега - ние това класиране точно обсъждахме - кои спирачки са по добри според теб - които спират по -бързо на по малко растояние - погледна ли данните или ей така даде класацията.
    Погледни коя кола за какво растояние спира - и после къде я слагат в оценката за спирачки и другите подробности а не класиране по някаква неясна система където си дават ей така някакви точки - я виж на кое място е първата не немска кола - а може да видиш и тестовете на Пежо 407 на АДАК - по добро и от Хонда
    искаш да кажеш че разбираш повече от тези дет праат списанието, че са фалшифицирали нещо или ?
    аз сравних данните на бмв-то и на алфата
    шото един приятел вика както този дет е пуснал темата че алфата пръска и е далече от пръскане
    ускорение спиране разход комфорт по сичко пада
    е пак да кажа аз тука не съм фен на алфа ама не искам и се заяждам просто коментирам
    надявам се тва че не съм фен на алфа не е причина някой да земе ме банне
    ами за кво си тука тогава?
    от конструктивна критика нужда нямаме, разбери ни
    като ти се кара масс маркет, е има си начини, всеки има право на лош вкус
    оправяй се, но ако обичаш не ни занимавай с рационалните си разсъждения!
    ние сме хора, които можем да си позволим да се кефим, а не да смятаме

    за смятащи си има други коли
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •