Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: tuning проект GTV

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default tuning проект GTV

    От извесно време ми е доскучало, та съм решил да насадя турбина на моито ГТВ 2.0 16в 150 коня за сега сам в период сметки но скоро щт почне и реализацията та изчислил сам турбо с какав дебит ми трябва какав кулер бов геит и сичко останало и вече знам от каде да ги взема. А сега за двигателя, оказа се че на моито гтв идеално пасват като размер и степен на згастяване бутала 1-ви ремонт от алфа 145 1.9 тд те ще имат недохот 1 мм и поради формата на челата им ще постигна степен на згастяжане между 7.5 и 8:1 освен това са невероятно здрави имам едно питане неискам никои да ми дава акали от типа, прочел нещо и после бла бал бла (купи си др. кола, купи си двиг, мн. е скапо) тези неща ще ги преценя сам, се пак това ми е професията. Ако някои може да ми помогне. Какав е диаметара на буталния болт на гтв-то и на 145-ата и диаметрите на шииките при основните и биелните лагери на коляновия вал. Мерси предварително

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    По въпросът за буталния болт - виж тук за размери, но като гледам 26 мм, а твоят 20 мм (линк).
    За въпрос 2 - не мога да помогна.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    това е полезен саит няма ли нещо подобно и за биели

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    след мн ровене установих че бутала и биели от пежо 306 1.9 тд щте станат на коляновия вал ако тои се шлаифа на 2-ри или 3-ти ремонт буталата ще са с недоход кам 2.5 мм та 6те се докара и откам сс а и 8-9 оборота няма да са проблем те и сега 8 неса ще се радвам да прочета какво мислите за това ???????????

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    пежото трябжа да е до 96 г

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by _joro_ View Post
    след мн ровене установих че бутала и биели от пежо 306 1.9 тд щте станат на коляновия вал ако тои се шлаифа на 2-ри или 3-ти ремонт буталата ще са с недоход кам 2.5 мм та 6те се докара и откам сс а и 8-9 оборота няма да са проблем те и сега 8 неса ще се радвам да прочета какво мислите за това ???????????
    Не е много добра идея да направиш двг от 150к.с. на 200+ и същевременно да му ядеш шийките на вала, особено над 1-ви ремонт!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    има и друг по лесен варянт но ми се стружа по ненадежден да дам биелите да ги напражят диаметара на биелния лагер трябва да се разшири с 0.7 но няма да права тая глупост мисля че коляновия вал щте издаржи на 2-ри ремонт без проблем, виждал сам подобно испалнение, ако не 6те си купужам после колянож вал определено има рискове ма кои го е страх от мечки не ходи в гората

  8. #8

    Default

    биели от 1.9 жтд ще ти свършат работа

  9. #9

    Default

    значи няма невъзможни неща голф 4 1.8 150кс.турбо на мой приятел беше направен на 380кс съвсем реални тунинга му струваше около 6000лв но вървя доста кратко след тва ремонти и се продаде сега него знам колко е вече.така чесамо желание да имаш за приключения
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    ако слагаш дизелови бутала,оригиналните биели нема да издържат,слагай ги комплект о жтд

  11. #11
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419

    Default

    GOLQM VYPROS, SIGOREN LI SI KAKVO PRAVIS!KOLKO KILOMETRA MISLIS DA KARAS?ZNAESLI KAKVO NATOVARVANE STOVA S TIQ BUTALA NA 7000 OBOROTA.zasto ne potyrsis butala ot turbo benzin.s tiq nedohozi gleda li kolko stava stepenta na sgastqvane. i tht

    _________________________________

    Писането на КИРИЛИЦА е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
    Last edited by hsr; 06-08-2008 at 22:51.
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    абе от такива маистори като колегата траико на алфите им и е излело име на трошливи коли беше решил да ми купува петите за 2.0 тс ма 100 лв му се видеха мн та реши че мойел да ги ископа с ножовка незнааино щто реши че и аз истроментите си ги делкам така та да сам му пратил чертеж за 2.0 тс па тои 6тел да ми издела за 1.6 абе колега после с тея пети дет 6е ми пратиш наи мн да направа центровка на копитата на коня на бабати, а сега за проекта гожорих с иро каза че няма проблеми да ми направи турбо бутала и биели, преди някои да кайе нещто аз ще кайа че този човек доизгради глава от която либсваше част и то на царера би турбо на шефами при тпжа поршето оште се движи каза че няма проблем да се надуе до 1,5 бара но при бар и половина разхода ще е 35-40 на сто на тази кола ако гре6а поправете ме

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by _joro_ View Post
    каза че няма проблем да се надуе до 1,5 бара но при бар и половина разхода ще е 35-40 на сто на тази кола ако гре6а поправете ме
    това ще е разход при педала до долу през цялото време... едва ли така ще я караш


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    от жтд бутала нестават защото са с предкамера заради диузите

  15. #15

    Default

    сток карантиите издържат няма нужда от бутала поне до един бар....

    на Бобо е 304 коня със сток карантии... но трябва да внимаваш много какво правиш

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •