Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: tuning проект GTV

  1. #16
    Запален алфист traiko_89's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    419
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark to 2.0Twin Spark
    Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark for fun
    Alfa Romeo 146 2.0 TI R.I.P

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    намислил сам нещо доста нетипично за електроника и диузи но ще пиша за него само като постигна искания ефект но сам на пат

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    а за бобо ми е интересно като всичко му е сток как е решил проблема сас скапаните алфожи скорости дето при 200 коня се сменят по често от маслото в часност 1 скорост?

  4. #19
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Според мене си правиш разни сметки ,но без кръчмар.Занимаваш се да присаждаш някакви си бутала от незнам си какво без да знаеш какво ще стане.Особено както искаш да слагаш дизелови бутала на бензинов мотор.Те са доста по-тежки и ще имаш сериозни проблеми с оборотите.Хората продават ковани бутала и ковани мотовилки с които няма да имаш никакви проблеми,но те струват пари и най-важното си пазиш мотора здрав,което не може да се предположи ако използваш някакви присадки.
    По въпроса за буталата на Иро явно не си прочел отзивите в пърформанс форума,а това че е наварил глава,не е същото като да правиш бутала,които в крайна сметка май излизат и по скъпи от Же примерно.
    При положение че има и такъв преработен мотор(на Бобо) както каза Нео,ползвай инфото,ако естествено не си решил да правиш много коне,т.е. доста над 300
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  5. #20
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by ivanko_rs View Post
    Според мене си правиш разни сметки ,но без кръчмар.Занимаваш се да присаждаш някакви си бутала от незнам си какво без да знаеш какво ще стане.Особено както искаш да слагаш дизелови бутала на бензинов мотор.Те са доста по-тежки и ще имаш сериозни проблеми с оборотите.Хората продават ковани бутала и ковани мотовилки с които няма да имаш никакви проблеми,но те струват пари и най-важното си пазиш мотора здрав,което не може да се предположи ако използваш някакви присадки.
    По въпроса за буталата на Иро явно не си прочел отзивите в пърформанс форума,а това че е наварил глава,не е същото като да правиш бутала,които в крайна сметка май излизат и по скъпи от Же примерно.
    При положение че има и такъв преработен мотор(на Бобо) както каза Нео,ползвай инфото,ако естествено не си решил да правиш много коне,т.е. доста над 300



    абсолюно съм съгласен Иванко РС


    за ксоростите се прав ) аз лично смелях една скоростна на салата и за това се отказах да се занимавам с загубена кауза и за тва наблехнах на ъпгрейда на турбо кола
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #21

    Default

    скоростната кутия е от ланча със шпер но 40 000 км си кара със сток

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #22
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post


    абсолюно съм съгласен Иванко РС


    за ксоростите се прав ) аз лично смелях една скоростна на салата и за това се отказах да се занимавам с загубена кауза и за тва наблехнах на ъпгрейда на турбо кола
    Значи ли тва, че на 155-ца скоростите на предполагат ъпгред на мотора... ?
    В смисъл, че ако ще праиш нещо по мотора директно сменяш и скоросстната кутия ???

    Щото и при мен от едно известно време ме яде една идея... ама сега нямам парите...
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  8. #23
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    колеги тази тема ч бчх позабравил но сега я видях та да допи6а какво се случи вапреки че колата вече не е моя, половината от неч предполагам че е по ваще коли половината на надин та зарезах си4ки простотии порачах си от италия в6 турбо двигател (необорудван) за 1000 лв и скорости за 200 този двиг базово е 200 коня порачах от ибея цял турбо комплект за мазда мх 3 в6 за6тото там наща марка не са я чували, в комплекта имаше турбо, кулер, 2 колектора трабите за маслото и за ваздоха плус двата клапана, всичко това ми излеза 1100 лв но бяха китаиски с 1 г гаранция, купих за още 500 диузи и за 400 ми направиха нова моторна електроника и ми я настроиха после продадох старич двигател за 800 и скоростите за 200 та целич гяволак ми излезе под 3000 лв като в тва вклу4вам и другите работи като гарнитури и тмподобни резолтата беше в хеда на диното 418 коня така или ина4е неразбрах колко ще изкара така двигателя защото тая гат реши да пробва колко коли може да строши на веднаш сас 140 ми поднесе задницата и две вражески возила станаха на салата може моита да е в надин ма и още 2 са там ГТВто вапреки пласмасовите капаци и щуротии се оказа супер здрава кола двете коли бяха неузнаваеми а то не беше кои знае колко пострадало е се пак за тоталак стигна сега има ново ГТВ

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by _joro_ View Post
    колеги тази тема ч бчх позабравил но сега я видях та да допи6а какво се случи вапреки че колата вече не е моя, половината от неч предполагам че е по ваще коли половината на надин та зарезах си4ки простотии порачах си от италия в6 турбо двигател (необорудван) за 1000 лв и скорости за 200 този двиг базово е 200 коня порачах от ибея цял турбо комплект за мазда мх 3 в6 за6тото там наща марка не са я чували, в комплекта имаше турбо, кулер, 2 колектора трабите за маслото и за ваздоха плус двата клапана, всичко това ми излеза 1100 лв но бяха китаиски с 1 г гаранция, купих за още 500 диузи и за 400 ми направиха нова моторна електроника и ми я настроиха после продадох старич двигател за 800 и скоростите за 200 та целич гяволак ми излезе под 3000 лв като в тва вклу4вам и другите работи като гарнитури и тмподобни резолтата беше в хеда на диното 418 коня така или ина4е неразбрах колко ще изкара така двигателя защото тая гат реши да пробва колко коли може да строши на веднаш сас 140 ми поднесе задницата и две вражески возила станаха на салата може моита да е в надин ма и още 2 са там ГТВто вапреки пласмасовите капаци и щуротии се оказа супер здрава кола двете коли бяха неузнаваеми а то не беше кои знае колко пострадало е се пак за тоталак стигна сега има ново ГТВ
    Ако постнеш автентични графики от диното на хед ше ти повярвам
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Аз пък се интересувам каде ти направиха електрониката,и какво точно искаш да кажеш под "нова електроника"
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Аз пък се интересувам каде ти направиха електрониката,и какво точно искаш да кажеш под "нова електроника"
    И мен точно това ме заинтересува
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  12. #27
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    като гледам цената от 400лв само се включва във Мегаскуирт I с инстал и настойка.....за точно такива пари това се случва при Николай в Златоград. Иначе нищо друго не се връзва за тея пари, направено и работещо!
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  13. #28
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    като гледам цената от 400лв само се включва във Мегаскуирт I с инстал и настойка.....за точно такива пари това се случва при Николай в Златоград. Иначе нищо друго не се връзва за тея пари, направено и работещо!
    няма да ти стигнат

  14. #29
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    няма да ти стигнат
    за мегата знам че е около 700 с инсталация и настройка
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  15. #30
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Мен пък ме интересува от каква кола ще ползваш изпускателен колектор или ще е свободно изпълнение и ако е такъв долу горе какви пари излиза такъв

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •