Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: tuning проект GTV

  1. #31
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    за мегата знам че е около 700 с инсталация и настройка
    За първата версия на Мегата я има на доста места сглобена за 250лв. За инсталация Николай от златоград взема 100лв ако е при него+малко датчици за вода и въздух и дотук станаха 400 пари. А за настройка под 100-150 не се пада....то си е чипосване ,така че все не ми се връзва ама има в тая криза и подаръци сигурно!
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  2. #32
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by t-1000 View Post
    Мен пък ме интересува от каква кола ще ползваш изпускателен колектор или ще е свободно изпълнение и ако е такъв долу горе какви пари излиза такъв
    Там бая зор ще видиш,аз 2 дни се гъзих да преправям за атмосверка,за турбо не знам......няма място пред мотора да се увъртят хубаво,и генератора на климатика пре4и.Май единстения начин е да се сложи "охлюва" на връзката на фланеца 4 в 2,ма идва доста дале4ко....проблемите са доста,пожелавам ти успех
    PS:Така и така си се хванал.....имам поне вси4ки 4асти за въпросният колектор готови,нарязани(от неръждавейка),що не вземеш да ги ползваш,ами само да ми стоят в гаража?


    Last edited by Ivo Skoklev; 02-04-2009 at 15:47.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  3. #33

    Default

    това също е идея, но малко селско ми изглежда

    втората снимка, да питам някойимали такива фарове(смисъл да ги е изрязъл и да е направил един фар)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails GTV - Fanali tondi.jpg   1_001.jpg  
    Spin City!

  4. #34

    Default

    не непипай колата тя е направена добре
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    не непипай колата тя е направена добре
    аз и не искам да я развалям така си е екстра само боя и боя на дйантите нищо друго
    Spin City!

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    аз и не искам да я развалям така си е екстра само боя и боя на дйантите нищо друго
    да ама внимавай кой ще боядисва и каде че по мойта си оставиха ръцете а взех от най добрата боя и материали.виж колегата как е боядисал с черен мат е така се боядисва кат хората цялата кола е разглобена

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33226
    и едно претапициране на салона и колата е нова
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    да ама внимавай кой ще боядисва и каде че по мойта си оставиха ръцете а взех от най добрата боя и материали.виж колегата как е боядисал с черен мат е така се боядисва кат хората цялата кола е разглобена

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33226
    и едно претапициране на салона и колата е нова
    мерси за съвета, но как вървят цените на нова тапицерия
    Spin City!

  8. #38
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Quote Originally Posted by _joro_ View Post
    От извесно време ми е доскучало, та съм решил да насадя турбина на моито ГТВ 2.0 16в 150 коня за сега сам в период сметки но скоро щт почне и реализацията та изчислил сам турбо с какав дебит ми трябва какав кулер бов геит и сичко останало и вече знам от каде да ги взема. А сега за двигателя, оказа се че на моито гтв идеално пасват като размер и степен на згастяване бутала 1-ви ремонт от алфа 145 1.9 тд те ще имат недохот 1 мм и поради формата на челата им ще постигна степен на згастяжане между 7.5 и 8:1 освен това са невероятно здрави имам едно питане неискам никои да ми дава акали от типа, прочел нещо и после бла бал бла (купи си др. кола, купи си двиг, мн. е скапо) тези неща ще ги преценя сам, се пак това ми е професията. Ако някои може да ми помогне. Какав е диаметара на буталния болт на гтв-то и на 145-ата и диаметрите на шииките при основните и биелните лагери на коляновия вал. Мерси предварително
    Информацията за която питаш я има в програмата TECDOC поне тази за диаметрите на буталните болтове

  9. #39
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    мерси за съвета, но как вървят цените на нова тапицерия
    Ми аз мояра я пръснах при един познат и останах много доволен. Занимава се с боядисване от 20 години и си е майстор. Взима по 180лв. на детайл.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Ми аз мояра я пръснах при един познат и останах много доволен. Занимава се с боядисване от 20 години и си е майстор. Взима по 180лв. на детайл.
    демек около 500 лв.
    Spin City!

  11. #41
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    демек около 500 лв.
    Ми зависи какво искаш да боядисваш, ако искаш цялостно, това са ти:

    4 калника: 720лв.
    2 капака (преден и заден): 360лв.
    таван: 180лв.
    2 брони: 360лв.
    2 врати: 360лв.

    Общо ще ти излезе: 1980лв.
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by D-I-V-A-K-A View Post
    Ми зависи какво искаш да боядисваш, ако искаш цялостно, това са ти:

    4 калника: 720лв.
    2 капака (преден и заден): 360лв.
    таван: 180лв.
    2 брони: 360лв.
    2 врати: 360лв.

    Общо ще ти излезе: 1980лв.

    имах предвид колко, ще струва боята на тапицерията или нова кожена тапицерия
    Spin City!

  13. #43
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Zhivkov View Post
    имах предвид колко, ще струва боята на тапицерията или нова кожена тапицерия
    Аааа малко объркване стана Извинявам се Ми да някъде от 500-800лв. Зависи какво как искаш
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  14. #44

    Default

    колега при тапицирането е много относително както и при боядисването.зависи с какви материали ще се претапицира и кой ще я прави някой от добрите фирми в тази област или някой обикновен майстор.примерно добра фирма в бГ изка 1800лв са салон естествена кожа и вече кори таван панели си е отделно.но ако изкаш изкуствена е друга цена вече а също и има няква договорка за наште коли понеже задните седалки не са като на 156 примерно по размери.така че всичко си е договорка според майстор материяли и вид на автомобила така че това мога да кажа понеже и аз още не съм правил тази операция за да споделя точно колко съм платил за мойта и съответно качеството.
    а друг е въпроса че при теб в испания може и да е по евтино както е примерно в гърция.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    а друг е въпроса че при теб в испания може и да е по евтино както е примерно в гърция.

    нямам идея каква е цената тук, трябва да разпитам и ще Ви кажа.
    Spin City!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •