Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Проблем с газов инжекцион

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by qnis3 View Post
    Никаде в темата не видях каква марка е и кой модел е газовата.
    Извинявам се, че не съм пропуснал да дам марката на газовата, а тя е lovato.
    Quote Originally Posted by qnis3 View Post
    Добре де защо се не научихте да задавате правилно вапроситеси???
    С това реле сутринта компа на бензина даржи доста богата смес и за това не пука. Има доста по интелигентен начин да остраниш проблема но ще ми трябва марка/модел газова.
    Не сте ме разбрали правилно. Когато работи на бензин релето пренасочва ламдата към към бензиновия компютър, а когато работи на газ - към газовият такъв. Замерих разхода и на бензин и на газ и той е в нормите.

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts View Post
    и моита е така аз сам си я базикам с един лап топ и зимата много ме фаща яд по 15-20 мин я чакам да дигне градус моита превключва на газ като дигне 20градуса ама зиме докат ги дигне .... и пак излиза скъпо зиме ако се кара за малки разтояния щото хем бензин хем газ ма докат превключи на газ .... може и да престигнеш там кадето си тръгнал

    Струва ми се че се нуждаеш от нов термостат.Тези 20 гр. би следвало да ги достига за 2-3 мин.
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by leonardo_ View Post
    Извинявам се, че не съм пропуснал да дам марката на газовата, а тя е lovato.

    Не сте ме разбрали правилно. Когато работи на бензин релето пренасочва ламдата към към бензиновия компютър, а когато работи на газ - към газовият такъв. Замерих разхода и на бензин и на газ и той е в нормите.
    С тази газова се оправя лесно този проблем. Намаляш времето на газовите дюзи и компа ще вдигне времето на бензиновите и проблема ще изчезне. По принцип това се появява при обеднена горивна смес *пука в смукателните колектори*. Компа е запомнил че трябва по малко време на дюзите и го корегира след тръгване на ламбда сондата и проблема изчезва до другото палене.

  4. #19
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята вече също е без тоя проблем. Ходих в офиса на производителя на моята ГИ - БСМ и веднага след смяна на настройките (направени под товар, на магистралата) проблемът с трудното палене изчезна без следа. Това беше преди месец, нарочно сипах от най-проблемния бенз. - 95 на Шел, за да се уверя, че не е от бензина. Сега, след корекцията на настройките колата върви така, както и на бенз. и ако не е по-бърза, то поне е с по-чувствителен и директен педал на газта. Кара се по-приятно от на бенз. даже!!! Въобще супер е, но има един друг проблем. Разходът е 10-11.5 на извънградско, а в града стига 14-15л. газ. Това е доста над този на бенз. Моята е ЦФ3 и е доста икономична на бенз. Най-големият раход на бенз. е бил 10.8. Това са към 40% повече, когато е на газ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •