Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Проблем с газов инжекцион

  1. #1

    Question Проблем с газов инжекцион

    Искам да попитам за съвет, ако някой е имал подобни проблеми. Поставиха ми газов инжекцион, който докато загрее колата работи на бензин. На теория добре, но на практика – не. При студен двигател (да речем ранно сутринта) и докато работи на бензин двигателя прекъсва, няма мощност и се чуват пукания във всмукателните тръби. Като превключи на газ разликата е осезаема. Колата е 146; 1,4л.; 2000г.
    ПС: Ходих и на стенд, но нищо не откриха. Двигателя работел добре. А пък от сервиза, който си сложих газта, казаха, че не е от тях повредата била от бензина.
    Мерси предварително!

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by leonardo_ View Post
    ПС: Ходих и на стенд, но нищо не откриха. Двигателя работел добре. А пък от сервиза, който си сложих газта, казаха, че не е от тях повредата била от бензина.
    Явно газаджиите са прави. Закарай колата на по-читави майстори щом тия не са открили нищо.
    П.П. Добре дошъл във форума.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята също пали трудно на бенз. Това е проблем на повечето газови Алфи и на някои от останалите. Ако си от Сф. ходи при Роби да я диагностицира. Моята записва някаква грешка, карайки на газ. Ако карам само на бенз няма грижи, пали си сутрин, като кибрит.

  4. #4

    Default

    Мерси за отговорите!

    От Стара Загора съм. Ходих на няколко майстори, някой дори не успяха да се connect-нат с компютъра. Вчера вечерта мисля, че установих какъв е проблема. Прочетох някъде, че компютъра се самонастройва докато караш. Така, че явно докато е на газ настройката се променя и после не може да тръгне на бензин. Ако пък се кара дълго време на бензин и така се изгаси после веднага пали без проблем.

  5. #5
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    и моита е така аз сам си я базикам с един лап топ и зимата много ме фаща яд по 15-20 мин я чакам да дигне градус моита превключва на газ като дигне 20градуса ама зиме докат ги дигне .... и пак излиза скъпо зиме ако се кара за малки разтояния щото хем бензин хем газ ма докат превключи на газ .... може и да престигнеш там кадето си тръгнал
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  6. #6
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by leonardo_ View Post
    Мерси за отговорите!

    От Стара Загора съм. Ходих на няколко майстори, някой дори не успяха да се connect-нат с компютъра. Вчера вечерта мисля, че установих какъв е проблема. Прочетох някъде, че компютъра се самонастройва докато караш. Така, че явно докато е на газ настройката се променя и после не може да тръгне на бензин. Ако пък се кара дълго време на бензин и така се изгаси после веднага пали без проблем.
    Аз това съм го писал 10 пъти във форума. Каза ми го Бобо, пък и на диагностиката при Роби се потвърди общо взето, пък те не са да не разбират. Ти къде си го чел.

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не е общо взето ами ти казах да отидеш и да си смениш комп. на газта. Грешките които трупа бензиновия ти комп. са неверни данни при управлението на двете линий на бензиновите дюзи. Два варианта : или газовия комп . има някакъв проблем и не емулира вярно сигнала като си на газ , или има грешка при прекъсването на бензиновите дюзи , в което се съмнявам. Общо взето колите трупат грешки при работа на газ най често от бедна смес., което се коригира.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    42°25'23.25N 25°38'04.11E
    Posts
    181

    Default

    Quote Originally Posted by leonardo_ View Post
    Искам да попитам за съвет, ако някой е имал подобни проблеми. Поставиха ми газов инжекцион, който докато загрее колата работи на бензин. На теория добре, но на практика – не. При студен двигател (да речем ранно сутринта) и докато работи на бензин двигателя прекъсва, няма мощност и се чуват пукания във всмукателните тръби. Като превключи на газ разликата е осезаема. Колата е 146; 1,4л.; 2000г.
    ПС: Ходих и на стенд, но нищо не откриха. Двигателя работел добре. А пък от сервиза, който си сложих газта, казаха, че не е от тях повредата била от бензина.
    Мерси предварително!
    А преди да ти сложат, Г.И. пак ли така ти работеше колата?
    146 1.4 TS | '00 + LPG BRC Fly injection

  9. #9
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    46
    Posts
    104

    Default

    Аз го имам същия проблем ,просто когато се кара на газ след извесно време се запушват бензиновите дюзи,сложи си добавка в бензина
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  10. #10

    Default

    Така значи ходих по майстори и понеже само си прехвърляха топката и ме размотавах подходих към доброто старо "направи си сам". Сложих едно реле м/у ламда сондата и компютъра на бензина, което е вързано за клапана на газта и така компютърът на бензина вече не се пренастройва докато карам на газ. Колата сега върви перфектно и без забележки.

  11. #11
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by de4o View Post
    Аз го имам същия проблем ,просто когато се кара на газ след извесно време се запушват бензиновите дюзи,сложи си добавка в бензина
    И кое ги запушва тия бензинови дюзи? Значи ако не си карам колата 2 месеца и ми седи пред нас, после няма да запаля, щото бенз дюзи ще са запушени от стоенето. Айде да пишем само неща, в които сме сигурни.

  12. #12
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by leonardo_ View Post
    Така значи ходих по майстори и понеже само си прехвърляха топката и ме размотавах подходих към доброто старо "направи си сам". Сложих едно реле м/у ламда сондата и компютъра на бензина, което е вързано за клапана на газта и така компютърът на бензина вече не се пренастройва докато карам на газ. Колата сега върви перфектно и без забележки.
    Е тва е разковничето май, обаче ГИ ТРЯБВА да може да емулира сигнала от ламбда сондите достатъчно добре, за да не прави разлика м/у бенз и газ. Аз утре ще пробвам да сменя моят комп на ГИ, по репоръка на Роби. Въпросът е дали компа на ГИ е дефектен или просто на пазара има ГИ, които НЕ МОГАТ да емулират достатъчно добре, т.е. не могат да излъжат компа на колата и тя познава, че не е на бенз. Моят ГИ е БСМ КарГаз.

  13. #13
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Или, когато си правите промени по колите се вслушвайте в съветите на хората от форума

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    "емулира достатъчно добре" какво ще рече. компа на газовата 1-во трябва да чете ламбдата за да си настрои горивната смес и 2-ро да подава лъжлив сигнал на бенз. инжекцион че сместа винаги е в най-доброто съотношение.

  15. #15

    Default

    Добре де защо се не научихте да задавате правилно вапроситеси???
    Никаде в темата не видях каква марка е и кой модел е газовата. Вие как мислите че може хей така да отговорим на задавания от вас вапрос? Да не сме гадатели! Има решение на вапроса но не това което си направил. С това реле сутринта компа на бензина даржи доста богата смес и за това не пука. Има доста по интелигентен начин да остраниш проблема но ще ми трябва марка/модел газова.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •